Skocz do zawartości

czy exc125 to dobry wybor?


Rekomendowane odpowiedzi

To olej do układu hydraulicznego w Citroenach (oprócz C5-tam jest czerwony olej LDS, zupełnie inny).

Kupisz go w większości sklepów moto.

 

 

 

LSD z tego co wiem jest syntetyk a magura toleruje tylko i wyłącznie mineralne jak LHM

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem olejem mineralnym do automatycznych skrzyń biegów.

 

Ale dalej nie wiem po co KTM daje to hydrauliczne sprzęgło ? Obecnie sprzęgło na linkę w np. Yamasze czy Hondzie pracuje tak lekko że zupełnie nie widzę potrzeby montowania hydraulicznego. Szczególnie w crossach gdzie sprzęgło w 90% używamy tylko do ruszenia.

 

A średnio, jeżeli KTM ma już 3lata to, co jakiś czas musimy dolewać jedni więcej inni mniej. Czy ten zabieg KTMa nie jest przypadkiem zabiegiem pod publikę żeby wykazać się w folderach reklamowych? Obecnie hydrauliczne sprzęgło jest również montowane w Husce a sprzęgło tam pracuje ciężej niż w mojej starej Hondzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie dba to nie cieknie. Plocho ma od nowosci exc400 i sprzeglo nie cieklo i nie cieknie! trzeba to tylko w czystosci utrzymac. A koszty naprawy z reguly to 50gr za oring przy pompie i 1zl za oring przy silnik takze kasy a kasy <lol>

Co pojedynku linka vs. sprzeglo to mi linka w kazdym moto jakie mialem padla i to w najmniej oczekiwanym momencie! Jezeli sprzeglo ma wyciek to mamy jeszcze sporo czasu zanim przestanie dzialac. Moze jestem rozpieszczony ale hydraulik w 125cm3 dziala mega mega przyjemnie iw ogole nie meczy dloni. W ktm 4t troche ciezej ale tez jest git.

Co do txt'u ze naprawa tego mechanizmu kosztuje pol motoru to nawet mi sie komentowac nie chce

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są dwie strony medalu, ale ja nadal się będę upierał przy swoim, że KTM jednak powinnien to sprzęgło minimalnie udoskonalić (czyt. lepiej zabezpieczyć) Zeby jednak jeszcze mniej wycieków powstawało. Żadko słychać żeby spierniczał płyn hamulcowy. A o sprzęgle w KTM... Jak działa to działa super a jak nie działa to denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie z tym ze mozna to lepiej zrobic sie zgadzam! Caly problem polega nauszczelnieniu tloczka w pompie od sprzegla. POwinien tam byc jaki oring czy cos zamiast tej gownianej gumki ktora nic nie daje (no bo jak ma dawac bez sprezynek, siedzaca luzno na popychaczu wychodzacym z klamki?)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta czarna gumczka jest do pupy bo zawsze klamka wbija się w piasek przy upadku naciśniesz sprzęgło i przez to cieknie

 

masz jakieś upośledzenie do magury czy co ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jak najbardziej aktualny, miałem dwa ktm'y i w obydwu pojawiał się ten problem, na różne sposoby, ale zmieniać olej i odpowietrzać to umiem z zamkniętymi oczami :crossy:

 

Piasektt Ktm generalnie lubi bajerować różnymi nie koniecznie potrzebnymi gadżetami, które jednak skłaniają przeciętnego amatora do kupienia ktm'a, bo ma np jak model ;07 czarne felgi, rame, i inne takie bajery, które nijak nie wpływają na jazde, tak samo jest z tym sprzęgłem, aczkolwiek również uważam, ze pracuje znaczenie lepiej niż linka. Jednak do enduro z założenia motocykle mają być jak najprostsze, i tak powinno być, a tu jest odwrotnie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...