Skocz do zawartości

kompresja w crossach 2T


Rekomendowane odpowiedzi

Autorowi tematu chodzi raczej o konkretne wartości ciśnienia a nie stopnie sprężania. Zawsze to sobie można jakoś obliczyć ze stopnia sprężania ale nie wiem jak to sie ma do rzeczywistych pomiarów manometrem wmiarę nowej lub po remoncie sztuki.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu chodzi raczej o konkretne wartości ciśnienia a nie stopnie sprężania. Zawsze to sobie można jakoś obliczyć ze stopnia sprężania ale nie wiem jak to sie ma do rzeczywistych pomiarów manometrem wmiarę nowej lub po remoncie sztuki.

Dokladnie :icon_razz:

 

Mam manometr i chcialbym jakos przy kupnie okreslic czy tlok byk jednak wymieniany czy kwalifikuje sie do remontu. Jak wiadomo na allegro 99% motocykli jest po generalnym wiec na uczciwosc sprzedajacego wolalbym nie liczyc.

 

Nikt nie mierzyl kompresji po remoncie ? Moze chociaz przed jak tlok byl na wykonczeniu ?

Ustalenie tego w enduro nie stanowi problemu, a w crossach tak ? :buttrock:

 

No nie chce mi sie wierzyc, ze kazdy rozbiera silnik i oglada srodek po pare razy w sezonie aby okreslic stan wnetrznosci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-13 atm, zależy od pojemności.

 

P.S.

Ja jestem tym 1% sprzedających którzy nie blefują

A czy nie lepiej kupić motor do remontu bedzie tańszy a remont mozna samemu zrobić wtedy wiadomo ze jest remont

bo nie raz sie mozna spotkać z :bigrazz: motocyklami niby po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nie chce mi sie wierzyc, ze kazdy rozbiera silnik i oglada srodek po pare razy w sezonie aby okreslic stan wnetrznosci ...

HEHEHE :icon_mrgreen: no ja tek robie conajmniej 2 razy w sezonie :clap: przy okazji zmiany tłoka. Kiedyś włansie jak bylem na kupinie pierwszego wyczyna tak sie zastaniawiałem jakie ma być to cisnienie itp i zaptytałem sie w serwisie a tam mi odpowiedzieli: "ooookooło 10 - 11 atm. ale po co CI to wiedzieć skoro i tak za 2-4 miesięcy bedziesz zmieniał tłok i kompresja bedzie ok :) Jak kupujesz crossa to posłuchaj czy silnik nie tłucze sie jak stary silnik diesla w polonezie truck i czy nie dzwoni przy puszczaniu z gazu bo te objawy oznaczają grubszą robote korby i wału itp itd"

 

Pozatym wyszedłem z załozenia ze crossa najlepiej jak dla mnei kupić do remontu za małą kase i dołozyć do niego tyle kasy zeby wyrównała sie róznica do wartości rynkowej :D przykładowo moto z 2000r warte 11000 kupujesz za 8 do remontu i ładujesz w niego te 3000 i masz full remont i jesteś na 100% pewien ze wszystko jest na tip top :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE :icon_question: no ja tek robie conajmniej 2 razy w sezonie :evil: przy okazji zmiany tłoka. Kiedyś włansie jak bylem na kupinie pierwszego wyczyna tak sie zastaniawiałem jakie ma być to cisnienie itp i zaptytałem sie w serwisie a tam mi odpowiedzieli: "ooookooło 10 - 11 atm. ale po co CI to wiedzieć skoro i tak za 2-4 miesięcy bedziesz zmieniał tłok i kompresja bedzie ok :bigrazz: Jak kupujesz crossa to posłuchaj czy silnik nie tłucze sie jak stary silnik diesla w polonezie truck i czy nie dzwoni przy puszczaniu z gazu bo te objawy oznaczają grubszą robote korby i wału itp itd"

 

Pozatym wyszedłem z załozenia ze crossa najlepiej jak dla mnei kupić do remontu za małą kase i dołozyć do niego tyle kasy zeby wyrównała sie róznica do wartości rynkowej :) przykładowo moto z 2000r warte 11000 kupujesz za 8 do remontu i ładujesz w niego te 3000 i masz full remont i jesteś na 100% pewien ze wszystko jest na tip top :flesje:

 

 

 

hmmm jak mowil pawlak madrego to i przyjemnie posluchac ... uwazam ze gosc ma racje najwazniejsze zeby motor byl prosty po zadnym dzwonie i w miare zadbany reszte i tak trzeba remontowac przynajmniej raz w sezonie

Edytowane przez reminator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...