Skocz do zawartości

motor dla 13-latka


Rekomendowane odpowiedzi

post nie mniej debilne jak te w ktorych koledzy forumowicze doradzaja na pierwsze moto kupowac setki full cros....

kurde nie mozna Wam dogodzic jak doradzam zeby dzieciaki delikatnie wrowadzac w swiat motocykli to sie przypindalacie ze dadza rade i zeby im brac mocne maszyny, jak "troszke" sobie spreparowalem przeszlosc zeby wyjsc bardziej kozacko tez nie pasuje...

 

 

a tak powaznie polecam pogadac ze znajomumi z okolicy przejechac sie z mlodym i przed kupnem poprobowac kilka maszyn i bedziesz wiedzial co bedzie najlepsze dla dzieciaka,

 

w kazdym razie odradzam chinola bym nie bral za darmo po co dzieciak ma miec uraz... jak dla mnie dobrym rozwiazaniem jesli to napewno ma byc cross bylaby jakas 80 na malych kolach jesli chlopak nie jest wyrosniety mozna jej zblokowac moc lub odjac gaz z linki i powinien sie 1 rok przekulac

Edytowane przez reminator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopak ma 13 lat wiec nie za duzo wiec nie proponujcie mu zadnej 125!!!! z postu ojca wynika ze to bedzie pierwszy motocykl chlopaka wiec wiecej jak 50 cmm bym nie proponowal . polecam hm 50 (bardzo mile moto) a jak kasy troche mniej to dt 50 tez bedzie super na pocztek ,jesli chlopak zalapie dryg i stwierdzi ze chce jezdzic w enduro/cross to juz mozna myslec na jakims crossem 80 cmm ( w gruncie rzeczy sa one naprawde mocne ( kolo 20 koni )

pozdro

Edytowane przez czarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ceny sprzętów (nie tylko DT, bo jakby spojrzeć to inne marki również sa tańsze) jest spowowdowane pora roku. Każdy chce sie teraz pozbyć motocykla, w sezonie nikt tak chętnie nie sprzeda. Jeżeli już to za większe pieniądze. Dobra koniec offtopa bo sie robi powoli bagno jak w motorowerach/skuterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie... Czy DT80 lub 125 zawsze chodza tak tanio?? Tzn czy nie kosztuja wiecej jak ~5000?

Czy to tylko ceny Zimowe?

 

Pozdro

Paweł :icon_mrgreen:

 

To normalne ceny, najstarsze roczniki z dokumentami to wydatek około 2 tys. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge zaproponować Suzuki TS50 chłodzone cieczą, moge mieć taki motocykl na sprzedaż za 2200zł do neg. w super stanie na poczatek zblokowany do 50kmh, jak chłopak sie wjeźdżi jest możliwe dosyć proste odblokowanie, a np. na nastepny sezon mozna sieknąć cylinder 70ccm i TSka będzie latała. Oferowany przezemnie motocykl był użytkowany przez dziewczyne. TSka jedno osobowa, w 100% orginalna. Motocykl niski takze dla 13latka bedzie super. Jak coś to prosze pisac na gg:5056804 albo pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś derbi senda albo aprilia Rx.Moim zdaniem Dt80 była by w sam raz.

http://moto.allegro.pl/item147342112_derbi...2r_zadbana.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M323593

Jeszcze nie docZytałem się jaka kasa wchodzi w grę a to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce zakładać nowego tematu, więc zapytam się tu.

Jakie moto polecacie, mam około 183cm wzrostu i 81k wagi, w styczniu kończe 15 lat.

 

Będe śmigał po lasach, nieraz po drogach.

To by było moje pierwsze większe moto :icon_biggrin:

Edytowane przez rolo_rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że nie widziałem takiej zarejestrowanej, to gdybym ja miał 13 lat (to już niedługo :icon_biggrin:) to bym marzył o Yamaha TTR 125 , motocykle niesamowity , albo o CRF 230.

 

Fakt faktem , ze jeśli chodzi o zgodność z przepisami i jazde na legalu po ulicach , to wchodzi w grę tylko 50 cm i wtedy ja bym chybe sie sklonil przy DT 50 , max DT 80. Sam miałem DT 50 mając już dużo więcej lat niż 13 i się załapałem w pierwszej 15 na Pogoni za Lisem. Fajny, dzielny motocykl, dostępny za śmieszne pieniądze, tylko uważaj na zreanimowane trupy, których pełno na polskim rynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Twój post Jimmy był skierowany do mnie, ale chodziło mi o enduro. Bo na drogach w tym wieku też trzeba już zacząć się uczyć jeździć przy okazji. A po co jak wcześniej wspomniałem, w wieku 13 lat zadzierać z Panami mundurowymi.

No i jeszcze wszystko zależy od zasobności portfela, bo gro może wchodzi 3 tyś ale również 7 w przypadku motocykli z wyższej półki...

to bylo do zalozyciela tematu, chodzIlo mi o to ze koles napisal

tylko cross

a wy mu proponujecie praktycznie same enduraki, trzeba mu powiedziec zeby szukal enduraka typu dt,ts! a nie crossa, bo lepek sobie nieporadzi z np. yz no i po ulicach i tak nieposmiga.

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...