Skocz do zawartości

zamiana vn - ów


hary kapuchan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o opinię,

chcę zamienić vn 800A '96 na vn 1500 '94 (amerykańska wersja/chyba - alu koła, licznik w milach).

proszę o poradę, bo mam tokową możliwość, dodam, że nie chodzi mi o różnicę w pieniążkach a o różnice sprzętowe i czy g/w Was, drodzy koledzy, jest to dobry pomysł?

 

pozdrawiam

HARY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ,więcej mocy ,lepsze osiągi tylko rodzi sie pytanie dlaczego kolo posiadający 1500 chce sie zamienic na cos mniejszego jeżeli z reguły robi sie odwrotnie?? Starsze vulcany(VN15) miały troszke wad konstrukcyjnych silnika i tendencje do wciagania sporych ilości oleju.Moim zdaniem owszem zamienić na większego ale powyżej 2000 r.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zamieniać

jednak rozsądnie było by poszukać motocykla o ozanczeniu 1500 - chyba po 1996 roku dopiero je wprowadzono (dokładnie - mimo że od 1993 roku oficjalnie stoi 1500 w dokumentacji - to jest to vn 15 - silnik zmieniony kawasaki wprowadziła na rynek w 1996 - dobrze to widać po układzie tłumików) .

Motocykl o którym mówisz to vn 15 - może vn15 SE - obie maszyny są wyposażone w solidny i mocny slinki jednak mający skłonność do połykania oleju.

 

Ja w tym roku zmieniłem mojego drifterka 800 na drifterka 1500 - coś niesamowitego mimo iż mało kilometrów nakulałem obecnym potworem.

 

pozdrawiam

klaus

Edytowane przez Klaus_Drifter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady i opinie,

ale nie interesuje mnie czy coś jest ładniejsze, czy nie - kwestia gustu, a poza tym wiem i widzę, że vn 800 jest ładniejsza (w zasadzie to nie znam ładniejszego japończyka tej klasy – dlatego kiedyś ją zakupiłem). Pytałem o walory bardziej techniczne: bezawaryjność, prowadzenie itd… słyszałem, że 1500 bierze olej (ile?), hamulec przód jak w 800 (lipa !!!)

vn 800 jest dla mnie za mała i stąd decyzja o zmianie.

 

pozdrawiam

HARY

 

 

Pomysł dobry ,więcej mocy ,lepsze osiągi tylko rodzi sie pytanie dlaczego kolo posiadający 1500 chce sie zamienic na cos mniejszego jeżeli z reguły robi sie odwrotnie?? Starsze vulcany(VN15) miały troszke wad konstrukcyjnych silnika i tendencje do wciagania sporych ilości oleju.Moim zdaniem owszem zamienić na większego ale powyżej 2000 r.Pozdrawiam.

 

handlarz, zarabia pieniążki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak możecie się domyślać doszło do wymiany i

kończąc temat chciałbym dodać drobny komentarz:

 

Jeżeli ktoś zastanawia się zbyt długo nad takim posunięciem robi baaaaaaaaaardzo duży błąd :icon_mrgreen: . Mimo niezbyt urodziwego wyglądu „większego brata” – silnik, jego moc i praca w 100% wynagradza wszelkie mankamenty wizualne. I mimo tego, że 800 prowadzi się lepiej niż „stare” 1500, to dopiero na tym ostatnim czujesz prawdziwą adrenalinę i radość z jazdy.

 

Mam nadzieję, że przy okazji „jakiegoś”, wiosennego, spotkania vn–owców będziecie mogli się przekonać, że mam rację !!! :icon_razz:

 

pozdro

HARY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo dojdziesz do wniosku, ze takinp: Bandit 1200 tez jest brzydki jak kupa ale parametry silnika (hamulców i zawieszenia) to wynagradzają. I pewnego dnia obudzisz się z myślą, zeby porzucić jedyną słuszną linię motocykli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnego dnia obudzisz się z myślą, zeby porzucić jedyną słuszną linię motocykli

dokładnie - moto MUSI wyglądać ... i jeździć. Jak by mnie kręciły parametry silnika to po Z750 kupiłbym TL 1000... a tak tylko 55 KM pod siodłem.

VN 15 na pewno fajnie jeździ, ale ta linia softchoperów japońskich ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady i opinie,

ale nie interesuje mnie czy coś jest ładniejsze, czy nie - kwestia gustu, a poza tym wiem i widzę, że vn 800 jest ładniejsza (w zasadzie to nie znam ładniejszego japończyka tej klasy – dlatego kiedyś ją zakupiłem). Pytałem o walory bardziej techniczne: bezawaryjność, prowadzenie itd… słyszałem, że 1500 bierze olej (ile?), hamulec przód jak w 800 (lipa !!!)

vn 800 jest dla mnie za mała i stąd decyzja o zmianie.

 

pozdrawiam

HARY

handlarz, zarabia pieniążki !

witam mam vn 1500 z 1996 roku w tym sezonie zrobiłem 4,500 tys oleju dolałem 0,5 zero problemów z motorem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...