Skocz do zawartości

Stroj na sciga


Rekomendowane odpowiedzi

Podlączam się pod temat. Co byście polecili powiedzmy na ścigacza (FZ6) w cenie do 2tys.

 

Warunki:

- Kombi 2-częściowe, skórzane z kompletem ochraniaczy(używka)

- Kask dobrej jakości i marki (może być używka)

- Rękawice (Nówki - chyba logiczne)

- Buty (hmm... powiedzmy, że mogą być używki, ale niechętnie)

 

Na marginesie. Czy garb przy kurtce ma jakąkolwiek funkcję przócz aerodynamiki?

 

Proszę o wypowiedź osoby, które mają o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Sidi Vertigo 800zł

Kask w miare dobry znajdziesz za 300zł

W tej kwesti jestes w bledzie... to chyba logiczne, ze lepiej wydac 800zl na kask niz na buty...

Jak walniesz i skrecisz kostke... bedziesz zyl, ale jak uderzysz glowa zabezpieczona slabym kaskiem to kaszanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołącze do opinii w wieku 15-16lat jak chcecie latać jakimiś 125ccm to lepiej rozejrzeć się za czym z urzywek bo jak kupicie nowe to za rok i tak poleci na śmieci a kupić za duży to wogole bez sensu.

Więc z racji tego że cały czas rośniecie rozglądałbym się bardzo mocno za czymś używanym z tzw średniej półki, nie mówie o używanych kaskach bo to prawie to samo co byś nosił używane gacie :D a poza tym garnek po kimś już Ci się nie ułolży na głowie tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem drogie buty, poniewaz jestem teraz uczulony troche na nogi (mialem wypadek w ktorym wlasnie uszkodzone zostaly tylko nogi), ale w macie racje, dynia jest wazniejsza.

Czy moglby mi ktos powiedziec czym rozni sie kask za 400 od tego za np 800? Na jakis konkretnych przykladach? (Pytam z ciekawosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nie chcialem zebys czul sie urazony ze skrytykowalem Twojego posta...

Lekko sie zdziwilem ze buty ktory proponujesz... Sidi Vertigo sa z wyzszych polek... a natomiast kask...hmm no nie...

Wlasciwie jesli mialbym kupic kask tej samej klasie co buty Sidi Vertigo (chociaz trudno porownac te produkty) musialbym wydaj grubo ponad 1000zl...

Mam nadzieje, ze rozumiesz/rozumiecie czemu taki wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoal ja nie czuje sie urazony, wrecz przeciwnie wczesniej jakos nie zwracalem uwagi na kask tak jak teraz, tylko tak jak napisalem poprostu mialem wypadek w ktorym ucierpialy tylko nogi i teraz przykladam szczegolna uwage do ich bezpieczenstwa (zabezpieczenia), a kask wybralem z nizszej polki po pierwsze aby sie zmiescic w cenie ktora kolega wczesniej podal, a po drugie nie wiem czy jest sens wydawac duza sume na kask ( znaczy wiadomo ze jest, tu chodzi wkoncu o nasza dynie, ale chcialbym wiedziec jakie sa roznice miedzy kaskiem za np 400zł, a za 800. Czy moglby mi ktos to opisac na przyklad na tych egzemplarzach ?

1) http://moto.allegro.pl/item147404654_lazer...na_prezent.html

2) http://moto.allegro.pl/item147139127_rewel...0zl_zobacz.html

Ja jestem zielony jesli chodzi o kaski wiec dlatego pytam, dlaczego mialbym wybrac drozszy, a nie ten tanszy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) http://moto.allegro.pl/item147404654_lazer...na_prezent.html

2) http://moto.allegro.pl/item147139127_rewel...0zl_zobacz.html

Ja jestem zielony jesli chodzi o kaski wiec dlatego pytam, dlaczego mialbym wybrac drozszy, a nie ten tanszy?)

Droższy bo:

- ma lepszą aerodynamikę (nie trzęsie łbem na dużym wietrze, jest mniejszy hałas)

- wnętrze jest wyjmowalne, można wyprać, w tanim syfi się, a całego kasku nie wrzucisz do automatu

- jest wykonany z materiału wytrzymalszego (tani rozpadnie się w mak, gdy droższy, nie pęknie)

- Bo lepszy jest mechanizm wizjera (łatwiej i szybciej można zdjąć/założyć wizjer)

- łeb się nie będzie pocić gdy jest 30 stopni Celsjusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Jako, ze jestes w mlodym wieku i niestety jeszcze rosniesz ´, nie ma co sie rzucac z motyka na slonce. Wydaje mi sie, ze najlepiej zrobisz kupujac urzywany kombinezon za rozsadne pieniadze. Rekawiczki z Kevlarem na kostki ( wszystkie jakie masz na reku ), buty ( noga Ci juz chyba nie urosnie mozesz wziac na zapas gora do 1,5 nr wieksze ) ale nie kupuj byle czego bo kupisz dwa razy ( tak jak poprzednicy radzili ). Najwazniejszy to Helm. Niewaznw czym jezdzisz, glowy nie wymienisz bo masz tylko jedna.

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wlasnie buty i w jaki sposob o nie dbasz pokazuja jaki masz harakter. Jezeli masz czyste i zadbane to jestes porzadny, czysty, w domu Cie dobrze wychowali i dbasz o golnie o wszystko co twoje i nie tylko.

 

Jak masz brodne i zaniedbane, to jestes taki sam jak Twoje buty. O nic nie dbasz, a jak juz o swoje nie to o cudze - firmowe juz na pewno nie. Buty i paznokcie u rak sa Twoja wizytowka.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...