Skocz do zawartości

Problem z autem...


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim autem i powoli pomysły mi się kończą... Jest to astra 2 z silnikiem diesla 2,0 DTL. Problem polega na tym że silnik czasami nie równo chodzi, szarpie a na wlych czasami nawet gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, powietrza i profilaktycznie olej z filtrem bo kupiłem ją kilka dni temu. Co może być przyczyną nierównej pracy silnika? Po podpięciu pod komputer nie znalazł żadnego blędu silnika, natomiast znalazł awarie czujnika prędkości w przednim kole i uszkodzoną taśmę przy kierownicy, czy to może mieć wpływ na prawcę silnika? proszę o radę bo powoli zaczyna mnie to szarpanie doprowadzać do szału...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdaje ze po prostu któryś wtryskiwacz leje, i nie chodzi na jednym garze ;) Kumpel tak miał w Toledo, dokładnie te same objawy, silnik skakał jakoś dziwnie chodził. A podłączony komputer nic nie wykazał no bo co niby miał wykazać?? Że wtryskiwacz nie rozpyla paliwa tylko sika?

Pozdro

 

 

 

 

 

P.S. A jak nie to spuść całe paliwo z baku i zalej jakiegoś w 100% pewnego, bo jak jakiś syf był w paliwie to ciągle w nim jest nawet jeśli dolałeś lepszego...

Edytowane przez Lukasz89

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze problemy z tymi silnikami, to pekajace, nieszczelne wezyki przelewowe wtryskow i podkladki uszczelniajace przelewy we wtryskach. Pozatym czesto awaryjna pompa wtryskowa... Koszt naprawy takiej pompy to od 800-2500 zl... czujnik predkosci i tasma nie ma zadnego wplywu na prace silnika. Podjedz na konkretna diagnoze do jakiegos dobrego warsztatu, samo odczytanie usterek nie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z moim autem i powoli pomysły mi się kończą... Jest to astra 2 z silnikiem diesla 2,0 DTL. Problem polega na tym że silnik czasami nie równo chodzi, szarpie a na wlych czasami nawet gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, powietrza i profilaktycznie olej z filtrem bo kupiłem ją kilka dni temu. Co może być przyczyną nierównej pracy silnika? Po podpięciu pod komputer nie znalazł żadnego blędu silnika, natomiast znalazł awarie czujnika prędkości w przednim kole i uszkodzoną taśmę przy kierownicy, czy to może mieć wpływ na prawcę silnika? proszę o radę bo powoli zaczyna mnie to szarpanie doprowadzać do szału...

pozdro

sprzedaj puszke i kup motor :)

Edytowane przez Fidel5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem na statoilu i niby od tego czasu się zaczęło... ale mając pół baku dolałem diesla v power na schelu i dalej kondon, do tego wlałem jeszcze jakieś gówno na stacji co niby wodę wytrąca z paliwa

Ja do mojego peugeota 309 1.9D z 87 roku leje wszystko co przypomina rope i on na wszyskim jezdzi. jadalny olej z supermarketu biedronka to dla niego latem chleb powszedni ostatnio mialem gazoline i dawal rade nic mu nie szkodzi a jezdze nim sporo okolo 3000 tys miesiecznie i tak juz dwa lata. i raz mial zmieniany filtr oleju. i nic FRANCJA górą. A jeszcze bym zapomnial na liczniku jest juz 490.000

 

sprzedaj puszke i kup motor :icon_biggrin:

ALBO PEUGEOTA 1.9 D

Edytowane przez ED manetka (KURCZAK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest inna opcja. Zalać paliwem pewnym na 100%, wpaść na autostradę, dać mu popalić. Jak to tylko lekki syf, to go wyrzuci. Jak początki awarii, to wreszcie padnie, co ma paść. Gdyby to benzyniak był, spawdziłbyś świece, a tak... Nie wiem, jak się to zwie fachowo - żarnik może się kończy (tylko się nie śmiejcie, mówię ze słyszenia). Ale nie, odpada, pomyłka, przecież silnik odpala. Powrót do wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...