Skocz do zawartości

j*b*** mtx !!!!! :/:/


michal_dh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam juz sily do tego mtxa :P wymienilem juz simer i wszystko zlozylem a on dalej to samo :) Dymi jak glupi i wchodzi tylko do 6 tys i jak troche pojezdzi to gasnie :) dozownik sprawdzalem czy dobrze ustawiony i jest Ok, simer wymieniony i nie wiem co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam ze to jest wina uszczelki pod głowicą... płyn chłodniczy wpada do cylindra i stąd ten biały dym.... ja tak samo miałem przy nsrce....

sprawdz czy ci ubywa płynu w chłodnicy, i jak zapalisz to zobaczy czy nie cofie sie płyn do zbiorniczka wyrównawczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest taka jedna rzecz na poczatku mialem problem z plynem ktory mi na mase ubywal i dostawal sie do cylindra OK zeminilem uszczelki i bylo ok i po 400km nagle przez noc cos sie stalo i zaczal dymic jak glupi i mulic wiec chyba odpada ze przez noc powstaly mikrouszczerbki :) Nastepnie myslalem ze to moze byc wina beznzyny ktora na poczatku miala troche oleju bo ja spuscilem z Ogara lecz potem dolalem 2 x tyle benzyny co powinno w miare zredukowac ten olej w niej lecz to nic nie dalo wiec to jej nie byla wina, i dalej tak samo dymil i mulil, :( Potem myslalem ze poszedl simering na wale, rozebralem dekiel, wymienilem i zlozylem i napewno dobrze bo mam servisowke :) Wiec teraz sam juz nie wiem co to moze byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to wynika na wydmuchana uczelke pod glowica lub cylindrem albo pomiedzy karterami musisz posprawdzac to wszystko czy nie ubywa plynu chlodniczego czy olej w skrzyni nie smierdzi paliwem a moze poprostu walnol zimering od strony sprzegla sprawdz go lub wykonczyl sie tlok i pierscienie :buttrock: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oleju ci w skrzyni nie ubywa?? Moze pierscionkami go pobiera?? POZDRO

Błagam Cie Soku :icon_mrgreen: rozwiń swoją wypowiedź :wink: czy moze chodzi CI o to ze olej ze skrzyni przechodzi przez pierścienie nad tłoka?? :icon_razz: bo jeśli tak to jest to niemozliwe gdyż w 2T skrzynia korbowa od skrzyni biegów jest szczelnie oddzielona i ten olej nie ma prawa dostać sie ze skrzyni biegów do korbowej :) jak by sie tak działo to simer byłby padniety.

W 2T to co jest pod tłokiem to jest mieszanka która w momenice jak tłok idzie w dół jest wypychana kanalikami nad tłoka :)

 

Jak dla mnie są 2 opcje:

- Uszczelka pod głowicą 90%

- w dyfuzorze poodklejał sie nagar staego oleju itp i zatkał CI wydech :) miałem tak kilka lat temu w MTX. 10% Zobacz czy na ssaniu idze.

 

Pozatym usterek zazwyczaj należy szukać tam gdzie sie ostatnio grzebało.

Pozdr!

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie mam juz sily do tego mtxa :icon_question: wymienilem juz simer i wszystko zlozylem a on dalej to samo :bigrazz: Dymi jak glupi i wchodzi tylko do 6 tys i jak troche pojezdzi to gasnie :evil: dozownik sprawdzalem czy dobrze ustawiony i jest Ok, simer wymieniony i nie wiem co dalej :flesje:

 

A czy wał nie maja luzu na łóżyskach i czy kartery dobrze przylegają do siebie bo moze łąpać ze skrzyni biegów olej moze zasysać. ale ja uważam że wina jest gażnika za dużo paliwa dostaje a jaka jest świeca

mokra czy zaolejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki prbolem sprawdzic usczelke pod glowica?Ja masz maly przeciek to jak odpalisz silnik i otworzysz korek od chlodnicy to bedzie bulgotac(babelki).Mi w mtxe tak wydmuchalo ze wylecial plyn a z chodnicy spaliny lecialy sprawdz to.Sprawdz filter powietrza.mozliwe ze jest zatkany i dostaje za duzo paliwa z tąd to dymienie az w koncu go zaleje i gasnie.sprawdz to.Zapal silnik odkrec korek od oleju i zatkaj palcem.Gdy chwile pochodzi puscicsz palcem i poczujesz uciekajace powietrze(zrobi sie podcisnienie) to walnieita uszczelka miedzy karterami.jezeli simer wymieniles.Przed tym jednak zobacz jeszcze dokladnie gaznik,swiece.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: A moze dzieje sie cos z cewka rozgrzewa sie i gasnie ? sprawdzales to ?

 

 

 

 

 

Sprzedam modol zaworu do ts 125 i rgv 125

Sprzedam rg 125/50 w stanie dostatecznym silnik po remoncie tanio!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...