Skocz do zawartości

Co sądziczie o Kawasaki GPZ600(R)?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko jak rozróznic ze w gpz 600 jest silnik taki jak w gpx?

 

GPZ dostawał silnik od GPX w roku modelowym 89.

 

Pozdr.

 

P.S. Numery ram od ZX600A-055801, numery silnika od ZX600AE69501. Oznaczenie fabryczne modelu ZX600 A5 lub A5A.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sa jakies róznice w wygladzie silnika.

jakis maly detal który rózni te dwa silniki?

dajmynato ze numery mogly byc walniete kiedys bo model gpz który chcem kupic jest z 88 roku i to jest troche dziwne, a kolo twierdzi ze moto ma juz silnik od gpx.

czy jest mozliwosc sprawdzenia tego w inny sposob niz numery?

Edytowane przez ED manetka (KURCZAK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sa jakies róznice w wygladzie silnika.

jakis maly detal który rózni te dwa silniki?

dajmynato ze numery mogly byc walniete kiedys bo model gpz który chcem kupic jest z 88 roku i to jest troche dziwne, a kolo twierdzi ze moto ma juz silnik od gpx.

czy jest mozliwosc sprawdzenia tego w inny sposob niz numery?

 

Szczerze mówiąć nie wiem.

 

Silnik GPX jest rozwinięciem wersji GPZ, ale zmiany dotyczą tylko gaźników, zaworów, układu korbowgo, czyli elementów wewnętrznych.

 

Jedyne co zauważyłem oglądając GPZ na zdjęciach katalogowych, że na lewym deklu (od strony zębatki) jest napis KAWASAKI. W GPX czegoś takiego nie ma.

 

Dekle w GPX z lewej i prawej strony mają coś w rodzaju użebrowania.

 

Pozdr.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie silnika masz koło magnesowe. Zdejmujesz je i pod nim masz sprzęgło rozrusznika.

 

Nie jestem do końca pewnien, ale raczej tak jest.

 

no wlasnie tak nie jest!!!

tobie pomylilo sie z gpz 500 chyba?

dalej niewiem jak je wyjac najprawdopodobniej trzeba wyjac silnik i odkrecic miske olejowa, oraz pompe wtedy moze.

moze ktos wie jak to sprzeglo wyjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na manuala, trzeba silnik raczej rozbierać cały, wiec dużo roboty jest.

 

Przepraszma za pomyłke. Nie musisz krzyczeć.

 

A jak nie wiesz, to masz tu manuala: Kawasaki GPZ600 R,GPX600 R,Ninja 600 R & RX,GPX750 R,Ninja 750 R 85-97 Haynes Service Manual ENG http://www.megaupload.com/pl/?d=AP826IOZ

 

Sam odczytaj scheamty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED manetka (KURCZAK) jesi masz brać taki motocykl to moim zdaniem nie bierz. Naprawa będzie drogo kosztować i to całe rozkręcanie silnika.

Same minusy. Chyba że robisz moto dla siebie na kilka lat :biggrin:

 

Jesli nie masz, to znalazłem artykuł z wydania specjalnego Śwaiata Motocykli odnośnie GPZ600 i GPX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko silnik juz wyjety, miska sprzeglo i reszte zeczy które trzeba bylo wykrecic sa juz wyjete. jutro mam nadzieje zostanie wysiagniety walek na którym jest sprzęgiełko rozrusznika.

jak narazie nie jest tak strasznie.

teraz mam pytanie czy da sie jakos zregenerowac sprzegielko rozrusznika w kawie czy lepiej poszukac uzywki?

Edytowane przez ED manetka (KURCZAK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym mankametem jest wlasnie to sprzegielko.

i lekki szlifffff :bigrazz:

 

i wyrzuć tą nazwe sprzeta z danych , nie masz juz Dżi Es 550 :crossy:

A kawka była naprawde bardzo ładna, wiec sie nie dziwie Kurakowi , ze ją bierze :icon_razz: Tylko sie pospieszcie bo z kim mam śmigać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...