Skocz do zawartości

Dziwna sprawa z zebatka :/


michal_dh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zamontowalem nowa zebatke na przod 12 zebow wczesniej mialme 16 ale sie zajechala. Kupilem ja w larrsonie pod moj motocykl . Zalozylem, napielem lancuch, nasmarowalem a tu zonk :banghead: lancuch zamiast ladnie poruszac sie po niej przeskakuje :icon_eek: nie wiem czemu sprawdzalem tez co bedzie jak mocniej badz mniej napewne ale ciagle to samo ;/ i nie wiem czemu :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamontowalem nowa zebatke na przod 12 zebow wczesniej mialme 16 ale sie zajechala. Kupilem ja w larrsonie pod moj motocykl . Zalozylem, napielem lancuch, nasmarowalem a tu zonk :banghead: lancuch zamiast ladnie poruszac sie po niej przeskakuje :icon_eek: nie wiem czemu sprawdzalem tez co bedzie jak mocniej badz mniej napewne ale ciagle to samo ;/ i nie wiem czemu :banghead:

 

 

a ta zebatka napeno jest do mtx-a?? moze to jest inny rozmiar zebatki i ma wieksze zeby.....

ta zebatka jest mniejsza od tej starej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniejsza od starej o 4 zeby kupilem ja poto zeby moto mialo wieksza moc :banghead: w larrsonie wybralem dokladnie rok model mojego motorku i kupilem ja specjalnie do niego :banghead: jest podobna do starej tyle ze jest mniejsza wiec nei wiem czemu przeskakuje :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jedna ma mniej zebow i jest troszeczke mniejsza ale chyba tak ma byc :icon_eek: Tu jest fotka tej zebatki w momencie kiedy przeskakuje lancuch http://bikepics.com/pictures/731319/

Edytowane przez michal_dh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w motorynce kiedy dawalem nowy lancuch i zebatki. Musialem bardzo mocno naciagnac lancuch, po kilku nastu km juz bylo lepiej, a teraz jest ok. Jak sie wymienia zuzyta zebatke to i lancuch tez. Dlatego ze to razem wspolpracuje. Nie wiem czy naciagniecie lancucha u Cieibe moze pomoc, nie raz moze peknac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka pomylilem fotki ale juz zmienilem. Apropo zestawu to ja mam taki problem bo zebatke z tylu mam bdb stanie i lancuch tez i tylko mialem zebatke z przodu zajechana wiec nie oplacalo mi sie tego wszystkiego wymieniac :smile: wiec nie wiem co robic tu jeszcze raz fotke podaje http://bikepics.com/pictures/731319/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka pomylilem fotki ale juz zmienilem. Apropo zestawu to ja mam taki problem bo zebatke z tylu mam bdb stanie i lancuch tez i tylko mialem zebatke z przodu zajechana wiec nie oplacalo mi sie tego wszystkiego wymieniac :smile: wiec nie wiem co robic tu jeszcze raz fotke podaje http://bikepics.com/pictures/731319/

 

Niestety, ale musisz wymienić cały zestaw, na jakiej podstawie twierdzisz, że łańcuch i tylna zębatka są w bdb stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze po stanie zebow w zebatce tylniej co do lancucha to nie ma luzow na zebatce :biggrin: ale jak troche popchalem motot na nasmarowanym lanuchu to jakby sie troszeczke rozjezdzilo i mysle ze jak troche pojezdze to moze bedzie dobrze jak myslicie?:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara zębatka rozciągnęła łańcuch dlatego na nową nie pasuje koniec i kropka w środę wyślij totolotka może trafisz pointa i będziesz miał na nowy napęd

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniłeś zębatkę z tyłu? Bo jak nie, to raczej łańcucha porządnie nie naciągniesz. Z tyłu chyba powinieneś dać większą, tak żeby pasowało. Ja miałem podobnie w simsonie - z przodu była założona 13 (seryjnie 15) nie przeze mnie, z tyłu nominał i żeby naciągnąć łańcuch trzeba było naciągacze przykręcić prawie do oporu. Teraz mam 15 i jest jeszcze możliwość regulacji. Cztery zęby to chyba dość duża różnica, obwód zębatki się zmniejsza i masz po prostu luźny łańcuch. Wiesz o co mi chodzi myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...