Skocz do zawartości

DT125R grzeje się i nie odpala


Paweł TT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w swojej DT wyciszyłem tłumik(był pusty nawierciłem w rurce otwory włożyłem ją do środka i napchałem waty szklanej) moto było cichsze a na mocy nie odczułem żeby stracił.Ale jak przejechałem ze 20 km i trochę postał to nie chciał odpalać z kopa albo odpalał za kilkunastoma kopami i coś jak by strzelało w tłumik podczas kopania.Przejeździłem tak ze 60 km.Wczoraj zmieniłem świece na nową a moto jak strzelało w tłumik tak strzela przy odpalaniu od czasu do czasu.Jeszcze by tego było mało to z kopa w ogóle nie chce odpalić tylko z popychu i to z dużym trudem a na dodatek się tak grzeje nawet jak się przejedzie z 2 km na wysokich obrotach że nie można się dotchnąć do silnika i do chłodnicy a strzałka na zegarze wskazuje połowę temp. nawet nie jest na czerwonym polu.A na mocy nic nie stracił.Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja wczesniej malys powiedział to strzelanie jest pewnie spowodowane zapłonem. a jesli chodzi o grzanie sie to wymieniłbym świece i obczaił czy termostat nie jest usyfiony i czy wogole dobrze działa (musisz go do gorącej wody włorzyć i zobaczyć czy sie otwiera)...

 

PZDR :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym moto zaplon to CDI wiec sie pewnie nie przestawil - to nie simson czy cos takiego. Co do twojego problemu to bym zrobil tak: wyjal wszystko to co zrobiles i zobaczyl jak chodzi. Jesli bedzie dobrze to najwidoczniej ci moto musi tak chodzic a to wyciszenie tylko ogranicza silnik ;( Nie ma wtedy sily wypychac spalin i moto ma ciezko i dlatego moze sie grzac. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie stracil na mocy to chyba mu nie blokuje tlumik ;) Zobacz ten termostat jak kolega wyrzej pisze a przyczyna strzelania w tlumik w starszych motorach to byl zaplon ale tu jest CDI wiec cos musi byc innego :(

Chyba ze zly sklad mieszanki bo tez mi sie tak zdazalo w Ogarze :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja wczesniej malys powiedział to strzelanie jest pewnie spowodowane zapłonem. a jesli chodzi o grzanie sie to wymieniłbym świece i obczaił czy termostat nie jest usyfiony i czy wogole dobrze działa (musisz go do gorącej wody włorzyć i zobaczyć czy sie otwiera)...

 

PZDR :biggrin:

 

 

Albo wypiepszyc calkiem :)

Dibo w MTXie niemial a chlodzenie bylo maxymalne nawet wtedy gdzy silnik byl zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w swojej DT wyciszyłem tłumik(był pusty nawierciłem w rurce otwory włożyłem ją do środka i napchałem waty szklanej) moto było cichsze a na mocy nie odczułem żeby stracił.Ale jak przejechałem ze 20 km i trochę postał to nie chciał odpalać z kopa albo odpalał za kilkunastoma kopami i coś jak by strzelało w tłumik podczas kopania.Przejeździłem tak ze 60 km.Wczoraj zmieniłem świece na nową a moto jak strzelało w tłumik tak strzela przy odpalaniu od czasu do czasu.Jeszcze by tego było mało to z kopa w ogóle nie chce odpalić tylko z popychu i to z dużym trudem a na dodatek się tak grzeje nawet jak się przejedzie z 2 km na wysokich obrotach że nie można się dotchnąć do silnika i do chłodnicy a strzałka na zegarze wskazuje połowę temp. nawet nie jest na czerwonym polu.A na mocy nic nie stracił.Co może być tego przyczyną?

Ja uważam iz usterka gdzieś tkwi w ukałdzie zapłonowym radziłbym ci wziać i wymienic swiece zapłonową

a czy przyadkiem nie padł moduł wygląda na to iz jest za pózny zapłon,a najlepiej było by sprawdzić cewke

oraz moduł w innej Dt125 ce wtedy było by wiadomo czy to jest spowodowane zapłonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...