Skocz do zawartości

zaczynam remont


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh moj silnik tez na stol pojdzie :) dzisiaj cos zaczelo stukac w prawym garku a i przedmuch z odmy taki ze palec urywa.wiec pewnie tloki do wymiany a i wal tez pewnie cza bedzie zrobic a tu sezon w pelni a kasy brak

jutro sciagam glowice i pomierze jakie tloki maja byc czy jeszcze jest miejsce na jakis szlif heh

jest ktos kto sprzedaje DOBRE tloki z pierscieniami??nie takie z plasteliny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na kobiety w warsztatach sam. ciezarowych (jako mechanik oczywiscie) :crossy: . Ostatnio cos takiego widzalem (choc dziewczyny dopiero mialy zaczynac - byly na szkoleniu w jednym z serwisow). Dodam ze do regulacji zaworow w silniku byly pierwsze :biggrin: Mam tylko nadzieje, ze przy "czyms ciezszym" koledzy z pracy beda z wielka checia pomagac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na kobiety w warsztatach sam. ciezarowych (jako mechanik oczywiscie) smile.gif . Ostatnio cos takiego widzalem (choc dziewczyny dopiero mialy zaczynac - byly na szkoleniu w jednym z serwisow). Dodam ze do regulacji zaworow w silniku byly pierwsze clap.gif Mam tylko nadzieje, ze przy "czyms ciezszym" koledzy z pracy beda z wielka checia pomagac ...

 

ee.. do tego to mnie nigdy ciagnac nie bedzie.. :) jestem wierna tylko 2 i 3 kolom.. puchy odpadaja..

jutro ide po lozyska- w koncu. tez sie po nie wybieram jak sojka zza morze.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w czoraj to wyszlo jak rozbieralam silnik. sruba- slynna "36" bez wiekszej sily sie odkrecila ...

 

No to miłej zabawy życzę ale pamiętaj dokręcić tę śrubę na kole zamachowym na maras bo w innym przypadku bedzie cie czekała regeneracja wału i koła zamachowego :) przynajmniej tak było w moim dolniaku tylko że spiep.. to rusłan a widać było że musiał coś w nim remontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miłej zabawy życzę ale pamiętaj dokręcić tę śrubę na kole zamachowym na maras bo w innym przypadku bedzie cie czekała regeneracja wału i koła zamachowego :cool: przynajmniej tak było w moim dolniaku tylko że spiep.. to rusłan a widać było że musiał coś w nim remontować.

 

Wlasciwie to samo dokrecenie sruby nie jest az tak wazne jak doarcie stozkow na wale i kole zamachowym aby dobrze je spasowac. Nic nie da dokrecenie jesli zle bada stozki dotarte. Ja praktykuje to tak ze jezeli zaloze na stozek kolo zamachowe bez zadnego dobijania i podniose trzymajac za kolo zamachowe caly wal (bez sruby) i nie wypadnie to jest OK. Poznie oczywiscie tez srube na maksa dokrecam na srodku do zabezpieczania gwintow Loctilte.

Swojego dolniaczka wlasnie pierwy raz odpalilem po remonciku dzisiaj o 1.30 w nocy :) Pieknie zagadal, teraz dokonczyc skladac motocykl i docierac silnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzyt- gdyby moja widza nie byla na tyle duza by zabierac sie za silnik- nie zrobilabym tego. znam konsekwencje, raz juz bylam jej swiadkiem.

 

chodz caly czas sie ucze, i codziennie sie dowiaduje wiecej o motorach sowieckich, to tym bardziej wiem ze przede mna dlugie trasy bez grzebania ;-)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img384.imageshack.us/img384/6234/silniktv7.jpg

ural- na zdj widac jakim kluczem odkrecalam- nasatkowa 36 ;)

silnik rok temu szkielkowany..

 

ale to pobija na glowe- :biggrin:

http://img395.imageshack.us/my.php?image=kluczcx7.jpg

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzyt- gdyby moja widza nie byla na tyle duza by zabierac sie za silnik- nie zrobilabym tego. znam konsekwencje, raz juz bylam jej swiadkiem.

 

chodz caly czas sie ucze, i codziennie sie dowiaduje wiecej o motorach sowieckich, to tym bardziej wiem ze przede mna dlugie trasy bez grzebania ;-)

 

Goska

 

Długie trasy bez grzebania- jak to pięknie brzmi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzyt- gdyby moja widza nie byla na tyle duza by zabierac sie za silnik- nie zrobilabym tego. znam konsekwencje, raz juz bylam jej swiadkiem.

 

chodz caly czas sie ucze, i codziennie sie dowiaduje wiecej o motorach sowieckich, to tym bardziej wiem ze przede mna dlugie trasy bez grzebania ;-)

 

Goska

 

 

Przynajmniej masz tyle dobrze, że ma kto ci pomóc... (jaki ja skromny) :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam zamiar się zabrać za wymianę pierścieni i szlif w wakacje (jeżeli coś w trakcie remontu jeszcze nie wyjdzie) i może przy okazji zrobiłbym szkiełkowanie. Powiedzcie ile może kosztować taki zabieg na silniku od Dniepra. Jeżeli ktoś z Was się orientuje to niech mi da jakieś namiary na zakłady zajmujące się tym w okolicach Kielc i może Krakowa lub Tarnobrzegu.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielkowanie tak sobie zdaje egzamin, patrzac na zdjecia szkielkowanego bloku Goski, a potem na zdjecia rozbieranego po roku silnika.

Sama wymiana pierscieni przy okazji szlifu to raczej pomylka, szlif robi sie z wymiana tlokow i pierscieni.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielkowanie tak sobie zdaje egzamin, patrzac na zdjecia szkielkowanego bloku Goski, a potem na zdjecia rozbieranego po roku silnika.

 

gdy komus sie myc nie chcialo.. :wink:

 

w takim razie grafitowanie sie lepiej sprawdza niz szklo? co prawda ma ciekawia barwe w tedy aluminium, ale zabieg z szkielkowaniem mialam za free :flesje:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ma ciekawia barwe w tedy aluminium, ale zabieg z szkielkowaniem mialam za free...

 

jakbyla okazja to czemu nie :D daj pod kerchera to ladnie umyje ;)

 

Wlasciwie to samo dokrecenie sruby nie jest az tak wazne jak doarcie stozkow na wale i kole zamachowym

 

otym storm to ja tez wiem ale rusek nie wiedział a organoleptycznie to trudno wyczuć czy stożki są dobre ja się przekonałem dopiero jak koło skręciłem z wałem i zagłowe się :) złapałęm jak zobaczyłem tą piękną ósemkę :) :) :) nic dodac nic ująć czasami udaje się wyczuć odrazu czasami dopiero w czasie składania :)

Edytowane przez motozgrzyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyla okazja to czemu nie D.gif daj pod kerchera to ladnie umyje D.gif

 

blyszczy sie jak psu jaja- mozna z niego jesc.. :)

 

co raz blizej wakacje.. rusze z interesem i bede w dalszym ciagu chomikowac kase na nowe czesci do motocykla. :)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...