Skocz do zawartości

Kupowanie na amerykańskim ebay.com


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, nie znam nikogo w Stanach, a amerykanie raczej nie chcą wysyłać do Polski, jak kupić na ebay.com, może znacie jakiegoś pośrednika w USA, a może ktoś mi pomoże.

 

http://www.polamerusa.com

 

pees. firma sprawdzona...ale jakieś 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cło to 3.5 - 4.5 % ( zależy od celnika) mi za tarcze hamulcowe (16.05.06) policzyli 3.7 % + 22 % Vat i to wszystko od zadeklarowanej kwoty zakupu + koszt przesyłki :wink: ale najlepsza to jest opłata za odebranie przesyłki z magazynu 3.20 zł :bigrazz: i nie ważne jest to, że płacąc za przesyłke z USA płacę również za dostarczenie jej do domu :wink:

 

pees. dlatego po rozmowie z celnikiem (przyznał mi rację), że trzeba oszukiwać nasze kochane państwo i tyle....i zaniżając wartość przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ktorzy zastrzegaja ze tylko US nie pogadasz.

Czesto dopisuja komentarze w opisie sprzedawanego towaru zeby nawet nie zadawac im pytan na ten temat bo ich to tylko wkurza.

Widocznie jakies zle doswiadczenia z wysylkami miedzynarodowymi albo lenistwo nie do przezwyciezenia.

W wypadku niewielkich elementow sami sobie w ten sposob bardzo ograniczaja rynek.

Rowniez warto zwrocic uwage na shipping & handling, ktory w wypadku malych rzeczy moze przekraczac ich cene sprzedarzy. Sprzedajacy ( specjalnie stali sprzedawcy na eBay ) winduja go w gore, aby pokryc wzrastajace oplaty za uzycie tego serwisu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos zastrzega sobie ze US, to tylko 48 stanow - Canada tez nie wchodzi w gre. Trzeba znalezc aukcje gdzie wymieniona jest Canada i wowczas mozna to zrobic, z tym ze ja nie robie nic jak nie mam od kupujacego pieniedzy na koncie, a z tym tzn szybka przesylka pieniedzy z Polski tutaj jest chyba nie za latwo. Oczywiscie mozna uzyc np Western Union, tyle ze koszt tego jest juz pokazny. Byla kiedys mozliwosc zwiazana z Polska Credit Union, ale sie niestety rypla, nie wiem jak teraz to wyglada, czy np macie juz PayPal ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy PayPal, chodzi jak burza...

kilka rzeczy kupiłem na ebayach w Niemczech, Anglii i Stanach. Często (zwłaszca w Niemczech) zasrańcy nie chcą wysyłać za granicę "Nur Deutschland!" i nawet mailowe prośby ich nie ruszają.

Ze Stanów często po grzecznym mailu z pytaniem o koszty przesyłki i informacją, że kasa wpłynie PayPalem w kwocie powiększonej o koszt wysyłki sprzedawcy się godzą na wysłanie za granicę. Może jak widzą, że ktoś z Poland pisze po angielsku i do tego wie, co to PayPal ... to może w tym Poland rzeczywiście jużjest cywilizacja, CocaCola i McDonald's ... i można wysłać.

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...