Skocz do zawartości

sprężynka pod pierścieniem


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo dobre pytanie tez sie pare razy zastanawialem nad tym i nic nie wymyslilem jeden uzytkownik mi powiedzial ze ta sperezynka jest po to aby nie uszkodzic pierscienia zakladajac go ale to troszke dal mi do myslenia i to byl bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nietyle chodzi ci o sprezynke tylko o blaszke.

 

przede wszystkim chodzi tu o to, aby po odpaleniu zimny silnik mial wieksza kompresje- przy pokazji szybciej sie nagrzal i takie tam.

 

pzdr:)

Edytowane przez magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy silnik jest zimny blaszka jest rozgieta i dopycha pierscien do tulei.Gdy sie zaczyna nagrzewac tlok sie rozszerza pierscien bardziej dolega i a sprezynka sie kurczy i miejsce (jakie zapleniala wczesniej)bo byla rozszerzona zanika;]ytu chodzi o to ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche myślę i jak pod wpływem cieła metal może sie kurczyć?? albo jest coś nie tak ze mną albo z wami.nagrzewa sie rozszeża i koniec. a po drugie po co mi większe ciśnienie na zimnym silniku skoro na zimnym sie nie pałuje moto, i jeszcze jedno, przecież prostrze by było zrobienie bardziej sprężynującego pierścienia i koniec tematu. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci moge tylko odpowiedziec na jedno pytanie odnosnie tego zimnego silnika. Otoz zwiekszenie kompresji na zimnzm silniku ulatwia TYLKO jego odpalanie i chyba nic wiecej :buttrock: Co do metalu to on sie rozszerza a nie kurczy wiec tutaj masz racje :biggrin: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nietyle kurczy co pod wplywem temperatury po prostu odgina a wrecz splaczsza.

 

 

 

czytajcie dokladniej co pisze:)

 

pierscien ten ma ksztalt mysle ze okolo 18-kąta i pod wplywem temperatury rogi jego ulegaja splaszczeniu przez co zmniejsza sie jego powierzchnia a przy okazji docisk pierscienia do cylindra.

 

pierscien w DT mysle ze jest raczej napewno, nie ma go jedynie w tych bardziej "wyczynowych" i bardziej wyzylowanych, nie mam go napewno w ns1.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy pierscien jest nowy to nie ma ona wiekszego zastosowania.gdy sie juz wytrze ma znaczenie.pierscien i tlok sie rozszerza a blaszka sie kurczy pod wpywem nacisku,zanim zaczelo sie wszystko rozszerzac byla ona rozciągnieta na boki i rozsowala pierscien.Proste??jak by to bylo glupie to by tego nikt tam niewkladal.po zatym w dt czy mtx są pierscienie trapezowe.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...