Skocz do zawartości

POMOCY !!!!


kreeft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Mam od roku DR 600, niestety nie miałem okazji na niej za długo pojeździć.

 

Wyjechałem na wakacje ,żeby sobie dorobić i po przyjeździe nie mogę uruchomić mojej DR 600.

Przyznaje ,że już od początku było ją ciężko odpalić, ale podobno tak to ma być :) (ten typ tak ma)

 

Wlałem bezpośrednio do cylindra benzynkę i motor o dziwo odpalił odrazu, ale zaraz zgasł. Do tego jeszcze słychać jakieś strzały i kichania.

 

Co do braku paliwa w cylindrze to może być zabrudzony gaźnik to te strzały mnie dość martwią.

 

Miałem wcześniej MZ i tam taki objaw oznaczał źle ustawiony zapłon, ale z tego co wiem tu nie ma gdzie ustawiać zapłonu. A może się myle???

 

Jakieś sugestie, pomysły ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr 600 dobrze ustawiona ma palić na przyslowiowy dotyk :flesje:

 

Co racja to racja :biggrin:

 

Przedmuchałem gaźnik i wyregulowałem zaworki. Wszystko robiłem po raz pierwszy w tej maszynie.

 

Pali teraz na przysłowiowy dotyk. Szkoda tylko ,ze już jest tak zimno :biggrin:

 

Dzięki za zainteresowanie.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zaplon jest elektroniczny, wiec jak padnie to modul zaplonowy(ale naprawialny), tak samo jak wyzej sugeruje gaznik, konkretnie trzeba wyczyscic gaznik( i to nie samym carbuclinerem+ sprezarka), wszystkie dysze, rozpylacz, dysze ssania itp.

Musisz podziekowac za ekologiczne paliwo- bo to ono zasyfia gazniki- jak stoja w garazu przez pare miesiecy , wyparowuja najbardziej lotne zwiazki a syf(tzw uszlachetniacze) osadza sie wszedzie w postaci nalotu(ja to nazywam glony- chociaz nie ma to nic wspolnego z glonami).

Swiece jak byla nowa to wystarczy wyczyscic- lub wypiaskowac- jak stara trzeba zmienic na nowa o odpowiednich parametrach.

Na przyszlosc sugeruje przy zostawianiu sprzetu na dluzszy czas spuscic paliwo , a zatankowac zbiornik do pelna. Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja :D

 

Przedmuchałem gaźnik i wyregulowałem zaworki. Wszystko robiłem po raz pierwszy w tej maszynie.

 

Pali teraz na przysłowiowy dotyk. Szkoda tylko ,ze już jest tak zimno :lalag:

 

Dzięki za zainteresowanie.

Pozdro

masz pw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...