Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie chciałem przeprosić Schubertha, przejechałem się w nim na Bonnevillu i :

- Cichutko ,

- nie wieje,

- nie paruje nic,

- aerodynamika super.

Najwidoczniej w Multistrdzie wieje prosto w ryja i trzeba to ogarnąć :)

Długo twierdziłem , że kask szczękowy jest dla dziadków, teraz wiem, że jest to mega wygoda. Wstyd mi :)

Pozdr

Dziadek Modem :)

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak opinie po testach?

Świetna aerodynamika, bo nieważne jak szybko jedziesz możesz się śmiało rozglądać na boki :)

Nic nigdzie nie wieje, nie podwiewa... Dolny wlot powietrza jak zamkniesz to jest rzeczywiście zamknięty, a górny jak jest zamknięty to daje taki naprawdę minimalny wiaterek, ale naprawdę minimalny przewiew, bo po otwarciu jest istne tornado w kasku :biggrin:

Co do głośności? Podobny problem jak u kolegi "modem'a"... przy moim Tracerze mam akcesoryjną turystyczną szybę, która w prawdzie jest dużo lepsza niż fabryczna, ale i tak daje wiatr na głowę przez co jest trochę głośno, ale jak stanę na podnóżkach jest tak cicho jakbym siedział na kanapie w domu :)

Będę musiał tak czy inaczej zamontować deflektor na szybę...

Wracając do kasku daję 5/5 za jakoś wykonania, poziom hałasu, wygodę i pinlocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat jest o kasku w cenie ok 800.

Szczękowy w tej cenie moźe faktycznie przekgrywać z integralem w podobnej cenie ale czy na pewno?

 

Pierwszy kask jaki miałem to coś z hjc, tani model.

Generalnie miałem, bo cos musiało być sle ani wygody ani wyciszenia.

Później jakiś agv, teź intergal i też tanio.

Jako, że dużo robię krótkich odcinków kupiłem multiteca.

Bardzo komfortowy, w miarę wyciszony.. Generalnie skok był duzy, cenowo i jakościowo.

Dla porównania poźyczyłem kiedyś od kolegi arai z wyższej półki i generalnie nie odbiegał od szczękowca.

Myltiteca mywieniłem na schuberta bo brakowało mi blendy i jakoś nie wyobrażam sobie jazdy w integralu.

A prawie kaźdy uzywa korków bo powyżej 120km/h w każdym kasku robi się głośno.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Z razji że jestem nowy na forum najpierw chciałbym sie przywitać Very Happy

 

Od kilku tygodni pracuję jako kurier na motorku 125 (typowa pierdziawka). Do tej pory urzywałem kasku firmowego ale niestety jest tak zniszczony że więcej szkodzi niż chroni. Chce coś sobie sam kupić w grę wchodzi tylko kask szczękowy z racji że jest wygodniejszy dla kuriera i dlatego też że noszę okulary.

 

Nie chcę wydać NARAZIE za dużo około 50 funtów wiem że to niedużo ale poprostu niemam więcej a potrzebuję go na już, w przyszłości napewno kupie coś lepszego.

Dodam że do kasku będę dokupywał interkom bluetooth (rozmowy i gps).

 

rozwarzałem takie opcje:

1. http://www.ebay.co.uk/itm/like/271562085066?adgroupid=13585920426&hlpht=true&hlpv=2&rlsatarget=aud-133395220626%3Apla-131843279106&adtype=pla&ff3=1&lpid=122&poi=&ul_noapp=true&limghlpsr=true&googleloc=9045889&device=c&chn=ps&campaignid=207297426&crdt=0&ff12=67&ff11=ICEP3.0.0-L&ff14=122&viphx=1&ops=true&ff13=80

 

2. http://www.ebay.co.uk/itm/3GO-115-MODULAR-FLIP-UP-FRONT-MOTOR-CYCLE-BIKE-MATT-BLACK-HELMET-CRASH-GOLD-ACU-/161227681552?var=&hash=item2589eb2f10:m:m4V77Jv4inhuFYB54dvihOw

 

3. http://www.ebay.co.uk/itm/Leopard-LEO-839-DVS-Modular-Flip-Up-Motorcycle-Motorbike-Helmet-Gloss-White-/361123356057?var=&hash=item5414a11d99:m:mzwGvJAIJwofcrqKWlg9jSg

 

4. http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Naxa-Flip-Up-Front-Motorbike-Motorcycle-Crash-Helmet-with-Sun-Visor-FO2-B-/291506812097?var=&hash=item43df28f4c1:m:mbt30QV8tzk-QWlTrtELxdw

 

5. http://www.ebay.co.uk/itm/LS2-EASY-FF370-MOTORCYCLE-MOTORBIKE-FILP-FRONT-SHARP-4-HELMETS-XS-MATT-BLK-/271427741580?hash=item3f325aa78c:g:4aYAAOxysstSU~Iy

 

Czy 1 i 2 to te same kaski? 1 to niby pod firmą VIPER a w 2 aukcji nic o tej firmie niema czy to jest ten sam kask tylko bez metki viper?

 

Może mi ktoś coś o nich napisac i poradzić który wybrać.

Bardzo mi zależy na waszych radach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ls2 i naxa można kupić w polsce i w związku z tym sporo opinii w internecie, ogólnie : ciężki, głośne, parują, z wygodą bywa różnie jednym pasuje innym nie.

Nie ma tanich i dobrych kasków, ale są drogie i chu*owe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Stanęło na tym że dozbieram i kupię HJC is max 2, grubo przekracza mój budżet ale jak fizycznie trzymając w rękach porównalem te pierwsze i ten to stwierdziłem że warto wskoczyć na inną półkę cenowa.

 

Co sądzicie o tym wyborze? Przyjmę każda krytykę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec zeszłego roku byłem już praktycznie zdecydowany aby kupić tego HJC IS MAX II ale gdy wziąłem go do ręki to czar prysł

kupiłem Nolana N90 w dużo lepszej cenie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...