Skocz do zawartości

Nicasil i żeliwo


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

soku 11 co ty wogule mowisz w swojej dr masz nicasil ze tak sie wymadrzasz , cylindra na nicasilu nie "powinno" sie dawac do honowania poniewaz grozi to jego uszkodzeniem (ukruszeniem) a na dodatek honowanie to idealne wygladzenie scianek cylindra z mickro rysek wielkosci rzedu 0,0X mm , i przez takie osoby jak TY ludzie moga spiepszyc sobie caly cylinder a nie go naprawic najlepiej oddac ten sylinderek do jakiegos dobrego zakladu i niech ocenia co da sie zrobic , jakich dokladnie sa wielkosci te ryski ? moze podasz jakies zdjecia ?

pozdrawiam i bez urazy soku11 ale najpierw sie doucz a potem cos pisz ;p

:D nicasil normalnie sie honuje i nic sie nie dzeje ;)

Pozatym skad Ci sie wzioł nicasil który ma kolor lustra i powłoki wody :biggrin: :) :) Widziałes kiedys zdjety cyliner?? :) Nicasil ma zółtawe zabarwienie i jest poprostu gładki. Jak są ryski to do honowania a jak sa zbyt głebokie toniestety trzeba wysłać zeby nałożyli nowy nicasil. Jak by bła taka potrzeba to wal na PW to dam CI namiary na kolesia który jest serwisantem u przedstawiciela KTM i on wysyłkowo załatwia sprawe i wysyła cylinder do anglii. Z usług tego kolesia skorzystało juz kilka osób z forum i są bardzo zadowoleni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikasil jest za twardy żeby go uszkodzić poprzez honowanie (na odpowiedniej maszynie)

Honowanie nikasilu nie wygładzi głębokich rys tylko usunie wszelki syf z gładzi cylindra (wydaje że są rysy i smugi a po honowaniu większość znika i cylinder jest jak lustro, ale to właśnie przez to że ten przyklejony syf jest zebrany przez honownicę) Żeby nie było, nie ja doszedłem do takich wniosków, tylko dowiadywałem się w zakładzie gdzie robią to profesjonalnie. O ile pamiętam mój cylinder był szlifowany kamieniem 500 albo 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co wogole ten temat sie toczy jak ktos nie wie na czym polega szlif cylindra zeliwnego a honowanie nicasilu to niech idzie do dobrego zalkadu i sie dowie.Temat do zamkniecia po za tym ta sprawa byla poruszana.Opcja szukaj sie klania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...