Skocz do zawartości

czy łańcuch może być krótszy???


reminator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche watpie że do takiej małej pojemnosci ktos dał oringa

może poprostu przestawił się na elementach regulacji łańcucha?

 

Reanimator, wiesz jak sie ustawia napiecie łańcucha w Twoim moto? to kombinuj i poluznij

jakby nie patrzec kx to cross wiec nie może byc za bardzo napiety ze względu na duzy skok zawieszenia

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozliwe zeby sie przestawil tam wczystko jest podokrecane na maksa i nic przy tym nie robilem ... a po czym poznam ze to akurat o-ring

 

Jak spojrzysz pomiędzy płytki łańcucha (np stojąc z tyłu motocykla i patrząc na zębatkę) to pomiędzy płytkami będzie widać uszczelnienie (malutka gumka).

 

Co do "skracania się" łańcucha po gruntownym czysczeniu to już drugi raz się spotkałem z taką sytuacją ale nie mam racjonalnego wytłumaczenia :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek1 co ty za glupoty opowiadasz ze od oleju napedowego o - ringi szlak trafia ?? w ksiazce do KLR 600 jest wyraznie napisane " czyscisc Nafta techniczna albo Olejem Napedowym lancuch w tym motocyklu jest O-Ringowy

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dla mnie to normalne, ja u siebie w klxie jak posmaruje lancuch t ciagnie sie jak stare gacie, gdy w trakcie eksploatacji wysycha tzn traci smar to sie naciaga, zauwazylem to u mnie i u kumpla w drce, nie byla to wina lancucha bo dzialo sie tak w drce na oringu jak i zwyczajnym bezoringowym. Dlaczego tak sie dzieje to nie wiem ale jak nasmaruje to sie robi jakis taki luzniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o smarowaniu łańcuchów było już wiele. O myciu też. Nie wiem z czego robisz problem. nasmaruj go dobrze teraz, załóż, ustaw odpowiedni luz i w drogę. Zobaczysz co się będzie działo, może faktycznie jakoś go "poskręcałeś".

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...