Skocz do zawartości

Kopci, spala olej Co wymienić


Stifler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Xt600 z 98 z przebiegiem 18 tys kopci jak traktor, spala olej w tępie błyskawicznym(castrol 20w40). Juz o tym pisalem ale jakoś nie miałem czasu sie nim zająć. Chciałem sie upewnić co jest nie tak i sprawdziłem kompresje. Tyle ze moj manometr nie zmieści sie w miejsce świey wiec ze starej świecy i rurki zrobiłem szczelne ok. 7 centymetrowe przedłużenie. Wyszło mi ok. 0.85Mpa a jak włałem troche oleju w miejscu świecy podniosło sie na 1.1Mpa. Co robić? Co sprawdzać jako pierwsze? Wydaje mi sie ze wynik jest w normie.. myle sie?? Słyszałem ze wystarczy uszczelniacze zaworowe wymienić i powinno być ok bo jeśli byly by to zawory to ciśnienie było by mniejsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jezeli robiles probe olejowa i rzeczywiscie cisnienie bylo wieksze znaczy to ze przyczyna tkwi wlasnie w uszczelniaczach zaworowych. pierscienie sa widocznie w stanie dobrym. czy pomiar cisnienia robiles na rozgrzanym silniku czy zimnym, bo jezeli na zimnym, to musisz powtorzyc pomiar cisnienia. wykonuje sie je zawsze na cieplym silniku. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem że wlałeś do cylindra. Jeżeli tak to olej uszczelnił pierścienie. Stąd większa kompresja. Czyli pierścienie zużyte + ewentualnie szlif cylka.

 

Ps. Uszczelniacze zaworowe też mogą już być zużyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem kompresje na gorącym silniku i tez wyszło ok 0.85 Mpa. Jak napisałem zeby dojść do cylindra musiałem zrobić przedłużke wiec troche wynik moze być mniejszy od rzeczywistego, co świadczy ze ciśnienie jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac glowice zdjeta, bylo by smieszne nie zmienic uszczelniaczy o niewiadomym przebiegu. Moze okazac sie tez ze zawory/gniazda do szlifowania, ale mysle ze to najczarniejszy scenariusz bo jak z 98 to nie jest chyba tak zle. Pytanie jaki masz przebieg ?? zeby bylo tak zle jak opisuejsz XT-ek musi mec przelatane przynajmniej 50 tys. km ale byl ostro katowany , zostaje jeszcze ewentualnosc ze pare lat stal nie uzywany

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem a raczej jest to prawdziwy przebieg to 18 tys. Brat mi powiedział ze kiedys było mało oleju i jezdził. Po pomiarze ciśnienia myśle ze to jednak te uszczelniacze. Jak dostane uszczelki to całość rozbiore i bede wiedział dokładnie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale instrukcja podaje ze ciśnienie powinno wynosić od 9 do 12 barów czyli raczej jest w normie. Silnik jest mocny i dobrze pracuje a myśle ze jakby pierścienie były wyjechane to byłby słaby i nie miałby takiego ciśnienia. Jak sie dobrze zagrzeje to juz tak nie dymi ale oleju ubywa.

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł? <wow> sporawo. myślałem że z 50zł, sorki. nie ma to jak pierścionki do simsona za 4zł :notworthy:

 

jak piszesz że brat kiedyś jeździł i tego oleju było bardzo mało to mogly pierścionki sie przytrzeć. ale nie wiem, wiec sie nie będe mieszał :(

Edytowane przez dono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do simsona masz na miejscu a czekać dwa tygodnie albo wiecej to mi sie nie chce... a nie założe jakiś podróbek bo bedzie jeszcze gorzej... Ale tak na chłopski rozum jeżli byłaby to wina pierścieni to byłby słaby... Ja tak kiedyś miałem w hondzie xl.. pierścienie były wyjechane i motor sie ledwo ciągnął a ten lata jak nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...