Skocz do zawartości

Filtr powietrza


DEAD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Jakie patenty stosujecie jeżeli chodzi o filtr powietrza? A może jeździcie na oryginalnym? Próbowałem uruchomić oryginalny filtr ale:

1. Wlałem do niego zwykły olej silnikowy (tyle ile było w instrukcji napisane), a motocykl zaczoł dymić przy mocniejszych przygazówkach.

2. Nie mam zaufania do takiego typu filtru. Może i jest tani w eksploatacji i prosty w konstrukcji, ale to są zalety dla motocykla wojskowego ubiegłego 50-cio lecia.

Więc skleciłem w jedno popołudnie filtr papierowy od CZ 350. Filtr jest umieszczony pomiędzy błotnikiem a akumulatorem (jak kogoś interesuje mój bardzo tani i prosty patent to mogę podać szczegóły). I tu pojawia sie dodatkowe pytanie. Czy gdy mam założony filtr papierowy nie byłoby korzystnie wlać trochę oleju do oryginalnego filtra, żeby sobie silniczek pociągał taką parę olejową która zapewni lepsze smarowanie zaworów i gładzi (może to była dodatkowa funkcja filtru olejowego?)? Prosze o jakieś opinie na ten temat. I czy tanie rozwiązanie niepowodowało by cofania sie tej pary olejowej i zapaskudzenia filtru papierowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tam jeżdże na oryginalnym rozwiazaniu. Jak narazie nie mam z tym problemu. A skąd wiesz że do wina tego filtra że tak dymi??

bo zaczoł dymić jak mu tam nalałem oleju. Na początku nie powiązałem ze sobą tych spraw. Odpalam moto rozgrzewam, puźniej kilka przygazówek na postoju, patrze a on po przygazówce dymka puszcza. Myśle sobie może z głowicy naciekło wypali sie i przestanie dymyć. Po małej przejażdzce sprawdzam a on dalej po przygazówce dymka puszcza. To ja już wpadłem w panikę, przecież nie dymił!!, jak mogło sie coś zużyć w tak krótkim czasie? Więc pomyślałem że to jakaś awaria, niepotrzebnie rozebrałem głowicę i ściągnołem cylinder. Dopiero puźniej skojażyłem że podciąga sobie olej z filtra.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...