Skocz do zawartości

Kłopoty z jawką


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yoo!!

Ostatnio miałem problem z zapaleniem i jazdą na mojej jawie. Myślałem że to świece zalewa od tego że za dużo oleju w mieszance. Skończyło się paliwo i zrobiłem mieszanke już dobrze. Na początku było tak samo źle ( jeszcze trochę starego paliwa na dnie baku )

Lecz później było cooll. Jeździłem przez dwa dni po kilka godzin dziennie. Dzisiaj poszedłem pojeździć, a ty nie chce zapalić. No dobra wzięłem na pych zapaliła. Lecz gasła mi. Myślę " spoko zimna to gaśnie, zaraz się rozgrzeje". No i tak rozgrzewam kilka minut ( oczywiście po zgaśnieciu silnika trudność z zapaleniem ). No ale dobra jade. 1,2, wrzucam 3 i po kilku metrach przejechanych gaśnie :D :wink: :D Próba reanimacji z kopa przynosi klęskę :D Biorę na pych i celem jest dojechanie do domu. Z problemami ale dojechałem. Wstawiłem do garażu i przyszedłem do domu. Co się dzieje ??? Co może być przyczyną ???

 

Przoszę piszcie bo się załamię.

Chyba sprzedaję jawkę i szukam nowego hobby :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprzedaję jawkę i szukam nowego hobby :D :D

Witam!

Szczerze polecam modelarstwo (już drugi raz dzisiaj) :wink: Albo zmien moto na jakies nowsze i po klopocie.

Pozdroweczki 8)

 

Ale żeby zmienić moto na lepsze to trza mieć hajs

A gdybym sprzedał jawke teraz to bym miał w plecy ( za motór 300zł + 100 za rejestracje=400zł a tyle nie wezme )

 

Ale jutro może pójde do takiego typka to mi to sprawdzi

Mam nadzieję że to nic poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

sprawdz iskre i ustawienie zaplonu (moze sruby trzymajace podstawe iskrownika sie odkrecily), zmien swiece, poprzestwiaj iglice, bo czasem to przez to moze nie ciagnac. Aha i sprawdz jeszcze czy dysze w gazniku nie sa brudne i czy dobrze sa zamocowane kabelki odchodzace od iskrownika.

 

Moze Ci to cos pomoze... nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilka razy, napiszę po raz kolejny: gaźniczek odkręcić i wziąć do domu, rozbebeszyć cały, wymyć, przedmuchać, każdą część pod światło (czy się paproch w dyszy nie ostał) poskładać i już. To samo z kranikiem paliwowym, cały trza porozkręcać i zobaczyć czy się uszczelka w środku nie podarła. Potem instalacja wysokiego napięcia, powycierać i natrzeć wazeliną. To samo z zasilaniem cewki. Potem wykręcić przerywacz i dokładnie wymyć w benzynie i wysuszyć. Świecę wyczczyścić albo nówkę kupić. Sprawdzić czy z filc z krzywki nie jest za bardzo zaolejony. Zapłon i przerwę na przerywaczu dobrze ustawić, iglica w gaźniku 2 rowek, skład mieszanki 1,5 obrotu do tyłu i... musi chodzić od pierwszej kopy.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilka razy' date=' napiszę po raz kolejny: gaźniczek odkręcić i wziąć do domu, rozbebeszyć cały, wymyć, przedmuchać, każdą część pod światło (czy się paproch w dyszy nie ostał) poskładać i już. To samo z kranikiem paliwowym, cały trza porozkręcać i zobaczyć czy się uszczelka w środku nie podarła. Potem instalacja wysokiego napięcia, powycierać i natrzeć wazeliną. To samo z zasilaniem cewki. Potem wykręcić przerywacz i dokładnie wymyć w benzynie i wysuszyć. Świecę wyczczyścić albo nówkę kupić. Sprawdzić czy z filc z krzywki nie jest za bardzo zaolejony. Zapłon i przerwę na przerywaczu dobrze ustawić, iglica w gaźniku 2 rowek, skład mieszanki 1,5 obrotu do tyłu i... musi chodzić od pierwszej kopy.[/quote']

Witam!

To chyba wszystko co można zrobić..., a jak to nie pomoże to zmieniaj moto :wink:

Pozdroweczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...