Skocz do zawartości

Jeździłaś(eś) Dziś??? Czyli kto jeszcze daje radę a kto już odpuszcza


maruha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 lutego o godzinie 17:15 zacząłem tegoroczny sezon motocyklowy. Dojeżdżam codziennie do pracy około 30 km więc do dziś przejechałem już przeszło 350 km. Niestety już wczoraj zaliczyłem pierwszy szlif. Facet wyszedł na czerwonym świetle na jezdnie... ostre hamowanie i położyło mnie :-( Na szczęście skończyło się na lekkim potłuczeniu. Dobra odzież to podstawa. To co mnie w całej sprawie poruszyło najbardziej to fakt, że gdy ja leżałem troszkę oszołomiony na jezdni, a następnie podnosiłem motocykl i spychałem go na pobocze to nikt, ani gościu, który spowodował incydent, ani przechodnie czekający na przejściu dla pieszych na zielone światło, ani pozostali kierowcy, nikt do mnie nie podszedł i nie spytał czy wszystko w porządku. Światło się zmieniło, przechodnie przeszli przez skrzyżowanie, omijając mnie leżącego na pasach szerokim łukiem, a facio dawno zniknął za rogiem... Co za świat... Jechałem 80 km/h (poza terenem zabudowanym), zgodnie z przepisami, miałem zielone światło, ale motocyklista zawsze jest winien.

Tak więc życzę Wam i sobie w tym nowym sezonie, dużo szczęścia, spotykania samych fajnych ludzi, zachowania bezpieczeństwa, no i .... mnóstwo radości z jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj około 18 wieczorem w wolnej chwili w końcu po pracy wsiadłem na moto żeby pojeździć a dobre ciuchy to podstawa ruszyłem w małą traskę jak to zazwyczaj na trasie w stronę Augustowa razem w kolumnie z tirami. Katamaran na trasie mrygnął mi światłami misiaki znaczy się stoją, zwolniłem do 40 km/h jednak pan władza nie podarował i mnie do boku i tak zatrzymał. Posprawdzał głównie dokumenty badania technicze ubezpieczenie i prawo jazdy. Po małej pogadance zaświecił mi nawet latarką żebym pochował do portwela wszystkie papierki miło zaskoczony byłem. Tak stojąc na rowie z policyjnym mondeo kierowca tira dał w klakson i pokazał piątkę lewa w górze na pewno motocyklista to był którego pozdrawiam :) skończyło się na rutynowej kontroli. Otwarcie sezonu dzisiaj rozpoczołem i to w jakim stylu :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...