Skocz do zawartości

Kosmiczna sprawa z iskra i tymi sprawami... ;/ pomocy


motorzeszow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest taki, ze czasem moto ma iskre a czesem nie, czasme jak ją ma i hgdzie spojade to nagle ja zgubi i koniec, iskre mozna przywrocic ruszajac stacyjka w rozne polozenia, wydziela sie wtedy iskrzenie na stacyjce i na iskrze. napewno nie jest to wina stacyjki, bo uz probowalismy na ostro, swieca juz wystesowana na 100 innych albo i wiecej, jak ruszam ta stacyjka to w pewnym momencie przeskakuje iskra i juz zostaje, albo tylko rzpeskoczy jedne raz i znika, a ostatnio przesakkuje i znika i nie moge go wogle odpalic, na popych przy kreceniu stacyjka, to wali w wydech ze az plomieniami bije,. co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, :buttrock: stacyjka jest dobra bo probowlaismy kable na ostro spinac co nic nie dało, dalej ten sam efekt, dzis własnie wrocilem z piwnicy i sprawdzilem troche tego, zauwalylem ze do cewki wysokiego napiecia wchodza dwa kable, daja one impulsy i z cewki wychodiz jedn ekabel wysokiego napiecia z fajka do swiecy. odpiołem te dwa małe kabelki, i postanowilem ze sprawdze je probowka, włozyłem jeden biegon do tego konektora i drugo do masy, kopnołem i lampka bardzo ladnie zaswiecała sie impulsyyjnie, włozyłem do drugiego konektora i tak smao, ładnie impulsyjnie sie zaswieca, co znaczy ze prad do cewki dostaje z kabli.

 

aha i zapomnialem dodac, iskra wrocila, i teraz jest normalnie, po tym testowaniu z probowka jest ładna iskierka, wyszyscilem wszytkie styki cewki z masą zeby wszytko było dobrze i zobaczymy jutro gdzies przejade maszyne i zobacze co si ebedzi edziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorzeszow,mam podobny problem,nieraz moto ma iskre,a raz nie ma.nawet nieraz jak chodzi sobie na wolnych obrotach i nagle traci iskre!dodam że ja nie mam stacyjki..ale jak nie ma iskry to podpinam baterie 9v pod cewke i iskra jest,bo to jest jakaś prądnica wzbudzeniowa czy cuś,i nieraz sie potrzebuje wzbudzenia(służy do tego taka czarna puszka,,ULO_BOX",a ja mam pokopane w elkektryce i tak robię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta puszka ,,ULO BOX'' ida do niej 3 lub 4 kabelki. w tej puszce są akumlatorki o poj. 1Ah.może one już siedzą i nie masz czasami iskry.sprawdz te aku czy trzymaja napięcie.prawdopodobnie ci padły.za z tą bateria to skutkuje zawsze.podpinam baterie pod mase i niebieski kabel od cewki ,podlanczam na na 3-4s, i kopne raz i iskra jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjolem ta puszke, rozkrecilem, parawie kazdy akumulatorek jest wylany, wszystkie styki sa szielone a w srodku to tak jak by obrosniete styki zieloną śniedzą, płytka z elektornika wyglada na sprawna, ale tez jest w niektorych miejscach zielona, jutor sie tym zajme, teraz pytanie cyz bez tej puszki bedzie iskra??

 

i jeszcze pytanko, czym najlpeiej czyscic zasniedziale styki, takie bardoz ale to bardoz zasniedziałe?? spirytus? jakis płyn specjalny? wogle musze wymyc cała płytke regulatora a nei wiem bnardoz czym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he dobre niektore posty :) a tak do rzeczy: jezeli silnik ustawi sie w momencie zaplonu, mowa o wylaczonym silniku, to jakiekolwiek rozpinanie/podpinanie kabli do cewki zaowocuje przeskokiem iskry. to samo dotyczy kabli w stacyjce, jezeli leca one na cewke lub/i modul. mam nadzieje, ze tlumaczyc nie musze i uwierzycie na slowo. dlatego jakichkolwiek uszkodzen, niedomagan nalezy szukac albo na wylaczonym zaplonie, albo przynajmniej w miejscu "neutralnym" zaplonu. prawdopodbnie masz gdzies styk zasniedzialy, lub cos nie styka za dobrze. styki najlepiej czyscic mechanicznie (pilnik, papier scierny) a potem chemicznie. mozna tylko chemicznie, jezeli sa prawie ok :) chemia do tego w kazdym elektronicznym, np cala seria "kontakt". pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...