Skocz do zawartości

Restaurowanie oldtimer'ów


Zachari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej stronie która podałes jest kwas fosforowy ale w roztworze 75-85% a ty napisałes że musi byc 30%, wiec jak bym od nich kupil ten fosforowy 75-85% to co musialbym zrobic zeby ten roztwor mial 30%??

Sory za takie pytanie ale z chemi jestem slaby/...

 

Stężenie % to masa substancji rozpuszczanej przez mase całego roztworu czyli c%= ms (ew. razy 100%)/mr

gdzie ms - masa substancji, mr - masa roztworu i c% - stężenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jeszcze na wszelki wypadek zapytam czy malowanie proszkowe (wysoka temperatura), nie będzie kolidowało z kwasem fosforowym.

 

A co do fluidolów i innych specyfików to mam wrazenie że po dłuższym postoju w upalne lato, na "otwartym słońcu", zobaczymy zacieki na oponie co nie jest gustowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietroni, internet jest kopalnia wiedzy.. ale jak ktos nie moze czegos znalezc lub nie wie jak znalezc to po to jest wlasnie forum zeby jeden drugiemu pomógł:banghead: Pare postów wczesniej pytalem chyba nawet dwa razy czy nie znasz jakiegos kwasu/srodka chemicznego na śniedz która jest na cynkowanych szprychach czy tez na zasniedziale aluminium a ty nic nie odpisales w moim kierunku.. czy ja CI zalazłem za skóre w jakims innym temacie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście słowo pisane nie odzwierciedla wszystkiego napisałem tak z dobrych intencji i podałem link przyznam się że pisanie na klawiaturze nie sprawia mi przyjemności i nie mam daru przekazywania wiedzy pisząc więc może cuś wychodzi nie tak a jeśli chodzi o tlenki i szprychy to trza spróbować alu jest wrednym tematem ale oczywiście zamiast tu bazgrać podam link bo ktoś pewnie lepiej to opisał niż bym ja tu nabazgrał :banghead:

http://free.polbox.pl/d/dark/konserwa.htm

 

Oczywiście patrz tylko nikiel i aluminium. Reszta raczej dotyczy naprawdę staroci z możliwością pełnego dostępu do pow. oczyszczanej

 

Pietroni, czy to znaczy że moge zastosowac kwas fosforowy do tej rdzy która jest na wierchu felgi na tej chromowanej powierzchni? Napewno ten kwas nie ruszy chromu?

No i jesli orientujesz sie w chemi to może doradzisz mi też czym usunac sniedz a luminium i cynkowanych szprych?

Pozdrawiam - Julas

 

Oczywiście kwas fosforowy nie zniszczy chromu ale jak będziesz miał pod chromem rdze to ją skonsumuje i chrom odpadnie tam gdzie się dobrze trzyma niema szans , po takim zabiegu dobrze wypłukac wodą z mydłem osuszyc i zabezpieczyc wazeliną tech. ( nie zawiera kwasów ) lub Rust Check albo zaprawki jakimś podkładem i dopiero Rust Check wedle uznania nie wiem co dalej z tym chcesz robic

( ale się napisałem aż mnie oczy bolą od szukania tych literek :biggrin: )

 

 

A może ktoś ma tki program co się gada do mikrofonu a on sam pisze :flesje: :cool: :P

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... szczerze mowiac to nie mam pojecia z jakiego to jest brazu.. Chodzi dokładniej to o nyple szprych w komarze, one wydaje mi sie sa z brazu ewentualnie z mosiadzu? a dokladniej to nie wiem jakiego.. może ty wiesz z czego one sa dokladnie wykonane?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się aby był to brąz raczej mosiądz ( ciągliwy ) a może tylko mosiądzowane, wkręcasz szpilkę na dł gwintu i do piaskowania najdrobniejszym granulatem a potem na galwan i wsio ale najlepiej kupic nowe bo pewnie są dostępne a taka zabawa wyjdzie na to samo a może i więcej ( kaski oczywista)

 

Ale co tam nie będe taki i znowu podam link :D

 

http://www.bartnik.com.pl/

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i ja się dołącze bo mam problem z kołami. Rozebrałem swoje koła od emki. Felgi i bębny wypiaskowałem, kupiłem nowe łożyska i śrdki piast pozostały 2 sprawy:

 

1 Felgi są krzywe. Nie jest to może jakieś monstrualne pokrzywienie ale jeździć na tym raczej przyjemnie nie bedzie. Czy są jakieś zakłady (najlepiej w okolicy/lub w warszawie) prostujące felgi motocyklowe? Czy zabieg prostowania uratuje felge czy będzie wyczuwalne bicie? A może jwystarczy samo centrowanie?

 

2 Macie jakieś namiary na dobrze dorobione szprychy do emki?

 

pzdr

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietroni, nie miał bym problemu gdybym mial rozebrane felgi... ale wlasnie dlatego pytam o chemie bo mam całe zaplecione koła w idealnym stanie technicznym, chrom jest na nich extra ale własnie nyple sa zasniedziale i szprychy tez.. i chcialbym teraz użyc chemi zeby usunac sniedz bez rozbierania felg;) A nyple sa z brazu, nie ze stali pokrytej brazem;) Kurde, przydalby by sie magiczny srodek który by usunal sniedz ze wszystkich metali:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, z mojej wiedzy to nie ma sposobu odrestaurowania koła bez jego rozebrania, oczywiście widziałem już wypiaskowane koła w całości i pomalowane piecowo ale to jest nieporozumienie, rok i cała rdza z pod nypli jeszcze z większym impetem opiernicza wszystko dookoła no i pytanko jak się daje potem dociągnąc szprychy ??? , jak nie chcesz poniszczyc nypli to tylko kwas fosforowy moczenie dmuchanie i moczenie a potem odkręcisz bezboleśnie . Jeśli chodzi o obręcze od e-my to temat jest trudny trza je możliwie poprostowac, tylko jak najlepiej w jkimś warsztacie spawalniczym tam gdzie mają stojaki z takimi pospawanymi dwuteownikami i kawał rury calowej najlepiej z oponami rowerowymi na powierzchni co by nie porobic wgnieceń i prostowac . Jak są w miare ????? to da rade naciągnąc.

Powodzenia :buttrock: zima więc jest czas na takie akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...