Skocz do zawartości

PZU komisja lekarska


Ario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno byłem na komisji lekarskiej PZU Życie w związku z wypadkiem (niemotocyklowym). Potłukłem sobie nogę w wyniku czego, przez 2,5 tygodnia byłem unieruchomiony i na L4. Komisja przyznała mi 1% uszczerbku na zdrowiu czyli 280 zł!

Gdyby to było pierwszy raz to może bym to olał, ale już dwa razy mnie pojechali. Za wypadek motocyklowy, w którym leciałem nad maluchem i potłukłem sobie solidnie d*pę dostałem 0%, za skręcenie kolana (zwolnieni L4 na bodajże 10 dni z pracy) dostałem 1%.

 

Co powinienem zawrzeć w odwołaniu a co pominąć? Czy pisać o wydatkach poniesionych na leki i o stracie finansowej z tytułu L4 (80 % wynagrodzenia za ten czas)?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stłuczenia to na ogół niskie procenty, a odszkodowania są małe bo najczęściej niska jest suma ubezpieczenia.

 

Możesz się odwołać, pewnie będzie kolejna komisja.

 

Trzeba pamiętać że odszkodowania z NW i życiówek obejmują trwały uszczerbek na zdrowiu więc często przyznawane są 0% w przypadku całkowitego wyleczenie.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browarny slusznie Ci powiedzial, ze odszkodowanie nalezy sie za trwaly uszczerbek. Sam fakt, ze byles na zwolnieniu i byles unieruchomiony nie przesadza o odszkodowaniu z NW. Jesli slady wypadku wiadc do dzisiaj i jestes w stanie to udowodnic to pisz odwolanie. W decyzji powinienes miec jasne pouczenie w jakim terminie i do kogo je skladac.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel złamał ręke w łokciu nosił gips 3 tygodnie po zdjęciu okazało się że niezrośnięte.Założyli drugi gips+ druty w ręku.Dostał 240zł odwołał się dostał jeszcze do tego 500zł i jeszcze raz się odwołał i dostał 200zł czyli 940zł.Powiedzieli mu, że teraz już mu zostaje tylko droga sądowa :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to że posiadam kilka ubezpieczeń miałem 2 komisje lekarskie

 

na podstawie tej samej historii choroby:

PZU przyznało 1%

WARTA przyznała 6%

 

skąd różnica? jak sformułować odwołanie w PZU i czy uzasadniać to decyzją z Warty?

mam jeszcze ubezp w Samopomocy ale oni stwierdzili, że komisji nie robią jeśli miałem w innej firmie i potrzebna im tylko będzie decyzja o przyznanym uszczerbku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potłuczeń nie bede wymieniać, ale za połamane obie kości podudzia (usztywnienie śródszpikowe metalem-jeszcze tylko 12 miesięcy :cool: ) i pokruszone/popękane 3 kręgi szyjne (skutkujące powstaniem osteofitu zawężającego kanał międzykręgowy C3-C4 -grozi to postępującą utratą sprawności ruchowej bądź grożącą paraliżem operacją :cool: ) PZU (polisa NW) przyznało mi 9% uszczerbku.

odwołałem się, zażadałem ponownej komisji (powołując się m.in. na błedne pomiary długości blizn).

 

nie przychylono się do mej prośby informując, iż ponowna komisja odbedzie się po zakończeniu rehabilitacji lub 24m-cach od daty wypadku...

 

9% przy tak konkretnym urazie bulwersuje o tyle, że za zerwną torebkę stawową w palcu wskazującym 2lata temu przyznano mi 3% :buttrock:

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior poczytaj dokładnie, NW to nie jest odszkodowanie za krzywdy i ból tylko za UTRWALONE uszczerbki na zdrowiu.

 

Może się okazać że rozwalona torebka stawowa będzie Ci dokuczać do końca życia a połamane kości zrosną się bez problemu i za rok o nich zapomnisz.

 

Nie mówię że tak musi być ale taka była idea ustalania tabel procentowych uszczerbków. Oczywiście nie ma reguł, każdy przypadek jest inny ale taka jest zasada tego ubezpieczenia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za tegoroczny wypadek komisja lekarska z PZU przyznala 3.700 zl. Od czerwca jestem na zwolnieniu L4 , liczne obtarcia i cale ramie z blizna do tego utrata stawu i znieksztalcenie totalne opuszka w palcu II i dysfunkcja palaca III po otwartum zlamaniu.Pzu to swinie ,wiec nie ma co liczyc na kosmiczne kwoty .Ale L4 warto ciagnac przez 180 dni plus mozna 1 rok rehabilitacjii...Peace ....I jak tu robic zeby sie nie narobic>..... :D :D

 

A dwa lata temu wszywali mi metal w noge i tez g......dostalam. :cool: :cool: ;) :buttrock: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior poczytaj dokładnie, NW to nie jest odszkodowanie za krzywdy i ból tylko za UTRWALONE uszczerbki na zdrowiu.

Zgadza się. Mniej ciekawie wygląda sprawa z kręgosłupem, który wg opinii niezależnych lekarzy-specjalistów, prawdopodobnie zacznie poważnie dokuczać za 5-10 lat (w gre wchodzi poważna, ryzykowna operacja).

 

Jak sie domyslam, wówczas nikt z PZU czy ubezpieczalni sprawcy wypadku nie będzie zainteresowany wyliczaniem dalszych % uszczerbku na zdrowiu, będących następstwami wypadku :icon_mrgreen: Chyba że obecnie można to jakoś zastrzec, z możliwościa uzyskania wypłaty swiadczeń za dotychczas rozpoznany uszczerbek (zwłaszcza ubezpieczyciel sprawcy wymaga zaświadczenia o zakończeniu leczenia/rehabilitacji)?

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wypłaty z OC to niejednokrotnie na wyrokach jest klauzula że odpowiedzialność rozciąga się również na ewentualne następstwa wypadku które mogą zostać ujawnione w przyszłości.

 

Tylko nie wiem jak wówczas biegnie przedawnienie, Łukasz-aprilia musiałby się wypowiedzieć.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem jak wówczas biegnie przedawnienie, Łukasz-aprilia musiałby się wypowiedzieć.

 

Poglady sa bardzo podzielone. Do niedawna SN uwazal, ze jesli skutkow nie da sie przewidziec 10-letni okres przedawnienia do dochodzenia odszkodowania nie biegnie (np. zarazenie w szpitalu WZW - ujawnienie sie choroby po 15 latach).

 

Jakis miesiac temu zapadlo jednak zupelnie odmienne orzeczenie - przedawnia sie bezwzglednie z uplywem 10 lat - zgodnie z literalnym brzmieniem art. 442 kc.

 

Procesow o dochodzenie naleznosci po latach, gdy na jaw wyjda nowe okolicznosci - nie jest wcale tak malo.

Ale jak to bedzie wygladalo po tym nowym orzeczeniu trudno powiedziec.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mialem kolejna komisje lekarska i sprawa wyglada tak:

PZU - 1%

Warta - 6%

HDI Samopomoc - 10%

 

dodam tylko ze kazda komisja ocenila szkode na podstawie tych samych dokumentow

czy powinienem odwolac sie co do decyzji PZU i jak uargumentowac zeby kolejna decyzja byla sluszna?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydajz, e nie mozna pobierac odszkodowania w dwuch roznych towarzystwach za jedna szkode. tak przynajmniej jest np z AC pojazdow.

mozna by bylo ubezpieczyc samochod w 5 ubezpieczalniach i zamiast jednorazowo zgarnac 10.000 pln to skaswac 5 X 10.000 pln...

 

chyba ze w zdrowotnych jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...