Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w montażu sakw Moto Detail


Unicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupiłem SAKWY MOTO DETAIL i nie do końca rozumiem sposób ich montażu. Jeśli ma ktoś takowe to proszę o kilka rad lub jeśli ma ktoś trochę czasu i zna język niemiecki prosiłbym o przeczytanie strona A strona B i napisania mi o co w tym chodzi.

 

Jeśli to ma znaczenie to mam Yamahe XJ600

Edytowane przez Unicron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowymi paskami przyczepiasz to ustrojstwo na tylnym siedzeniu korzystając z zaczepów nr 3. Taśmy przepuszczasz pod siedzeniem, albo pod tylnym stelażem ramy (zależnie od motocykla).

Potem do klamerek 2 przyczepiasz boczne sakwy (dodatkowo dobrze jest je przypiąć jeszcze taśmą) a do klamerek 1 - wałek środkowy (jeśli masz pełen komplet)

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowymi paskami przyczepiasz to ustrojstwo na tylnym siedzeniu korzystając z zaczepów nr 3. Taśmy przepuszczasz pod siedzeniem, albo pod tylnym stelażem ramy (zależnie od motocykla).

Potem do klamerek 2 przyczepiasz boczne sakwy (dodatkowo dobrze jest je przypiąć jeszcze taśmą) a do klamerek 1 - wałek środkowy (jeśli masz pełen komplet)

 

 

A nie ma tam informacji jak sięprzypina sakwy, bo z boku są jeszcze takie zaczepy i dodatkowe 4 yaśmy około dł. 70cm?

 

 

Tak poza tematem, napisz jak sakwy się sprawują :smile:

Zamierzam je kupić :icon_mrgreen:

Dobrze wykonane i dodatkowo są pokrowce przeciwdeszczowe. Z resztate sakwy były mi juz kilkakrotnie polecane. A doi tego cena jest niska wiec warto je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem, napisz jak sakwy się sprawują :smile:

Zamierzam je kupić :icon_mrgreen:

 

Przeczytaj temat z lata ktory własnie o tym byl. Zamiescilem tam opis tego co mi sie w nich podobalo i co jest lipne.

 

Jesli natomiast chodzi o montaz to

- poloz ten plaski element na siedzeniu pasazera

- wloz w otworki tasmy mocujace i przepec je pod siedzeniem tak by je obejmowaly

- DOBRZE SCISNIJ

- gotowe :smile:

- teraz przyczep klamerki na nasadce na siedzenie do klamerek na sakwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości naszego forumowego Koniaczka jestem szczęśliwym posiadaczem rollbaga od tego zestawu. Mocuję go dwoma paskami zapiętymi na krzyż pod kanapą, oprócz tego dodatkowo przypinam go pająkiem - m.in. po to, żeby nic nie latało i żeby odciążyć plastikowe klamerki przy paskach mocujących.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam też plan aby zakupić takie do swojej niuńki

przydadzą się może raz czy dwa w roku ale zawsze już można coś zaplanować jakiś tam wyjaździk trochę dalej

pozdrawiam

 

 

Mi się wydaje, że za tą cenę nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że tylko raz czy dwa do roku je użyłeś :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak:

- założyłem stelaże do sakw, żeby wory w szprychy nie właziły

- zdjąłem siedzenie

- okleiłem błotnik folią, żeby lakieru nie zniszczyć

- położyłem tę prostokątną część (musiałem wyciąć w niej dwie dziury na mocowanie kanapy)

- długimi pasami (z metalowymi klamrami) przymocowałem ten prostokąt do stelaży, wolne końce pasów zwinąłem (mieszczą się pod kanapą)

- założyłem siedzenie, mocowanie sakw jeździ już na stałe

- sakwy mocuję na klamerkowe zaczepy + łapię paskiem przez wierzch kanapy (plecakowi nie to przeszkadza) za uszy do noszenia

- z dwóch długich pasków zrobiłem 4 krótsze i mocuję nimi doły sakw z tyłu do stelaży a z przodu do ramy, dzięki czemu sakwy nie kłapią w czasie jazdy

- z rolką jeszcze nie jeździłem ale planuję utwardzić jej dno (np. płytką plastikową albo alu) i wozić na bagażniku w poprzek (jeżeli 2 osoby) albo na siedzeniu i bagażniku wzdłuż (jeżeli sam) przypiętą gumami i/lub pająkiem.

Sakwy są wg mnie bardzo pakowne, wygodna jest możliwość regulacji pojemności. No i można odpiąć, złapać za uszy albo wziąć na ramię i ponieść w dowolne miejsce.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- położyłem tę prostokątną część (musiałem wyciąć w niej dwie dziury na mocowanie kanapy)

- długimi pasami (z metalowymi klamrami) przymocowałem ten prostokąt do stelaży, wolne końce pasów zwinąłem (mieszczą się pod kanapą)

 

 

Rozumiem, że ta prostokątną matę masz na siedzeniu?

 

A co do tych metalowych klamr, ja żadnych w zestawie nie miałem:/ jedyne co miałem w zestawie to:

- rolka

- 2 sakwy

- 3 pokrowce

- 4 paski

- prostokątna mata

- 2 paski które przeciągam przez dziurki w macie - są one zakończone klamrami

 

Czy Ty też miałeś taki zestawik czy może ja mam jakiś niekompletny?

 

I jeszcze jedno pytanie - jak przyczepie wałek i boczne sakwy to zostają mi jeszcze 2 klamry niewykorzystane na tej macie - do czego one są przeznaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś, przecież piszesz, że miałeś :buttrock:.

Prostokątną matę mam na błotniku wzdłuż, pod siedzeniem.

Zestaw mam taki sam i są w nim 2 długie paski z metalowymi klamrami do przeciągnięcia przez dziury w macie.

Nie zastanawiałem się, do czego jeszcze mogą być klamry na macie bo mam to założone w sposób chyba niestandardowy i mata jest schowana pod siedzeniem. Na boki wystają tylko po 2 plastikowe klamry z każdej strony, do mocowania sakw.

O ile pamiętam to na macie są po 2 klamry z każdej strony co daje razem 8 sztuk. Z tego 4 sztuki są do przypięcia sakw a pozostałe 4 sztuki do wałka. Ma on pod spodem 4 klamry plastikowe. Jeżeli mata leży na siedzeniu to wszystko powinno do siebie pasować. Ale mogę się mylić.

pzdr

 

edit: W sumie nieważne, co, wg producenta, jest do czego. Załóż to tak, żeby ci pasowało. Nie jest powiedziane, że nic nie można w tym zestawie zmienić. Ja odciąłem jedną z klamr mocujących wałek od spodu (bo nie zamierzam ich używać) i użyłem jej do zrobienia paska służącego do łapania sakw za uszy.

Edytowane przez Igor

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś, przecież piszesz, że miałeś :buttrock:.

Prostokątną matę mam na błotniku wzdłuż, pod siedzeniem.

Zestaw mam taki sam i są w nim 2 długie paski z metalowymi klamrami do przeciągnięcia przez dziury w macie.

Nie zastanawiałem się, do czego jeszcze mogą być klamry na macie bo mam to założone w sposób chyba niestandardowy i mata jest schowana pod siedzeniem. Na boki wystają tylko po 2 plastikowe klamry z każdej strony, do mocowania sakw.

O ile pamiętam to na macie są po 2 klamry z każdej strony co daje razem 8 sztuk. Z tego 4 sztuki są do przypięcia sakw a pozostałe 4 sztuki do wałka. Ma on pod spodem 4 klamry plastikowe. Jeżeli mata leży na siedzeniu to wszystko powinno do siebie pasować. Ale mogę się mylić.

pzdr

 

edit: W sumie nieważne, co, wg producenta, jest do czego. Załóż to tak, żeby ci pasowało. Nie jest powiedziane, że nic nie można w tym zestawie zmienić. Ja odciąłem jedną z klamr mocujących wałek od spodu (bo nie zamierzam ich używać) i użyłem jej do zrobienia paska służącego do łapania sakw za uszy.

 

 

Czyli u mnie jest podobnie poza jednym wyjątkiem - ja na tych paskach, które przeciagam przez matę nie mam metalowych klamr tylko plastikowe, są to te jak gdyby z 3 końcówkami i to właśnie one pozostają nie przypięte przez co mam nie do końca przytweirdzoną mate do siedzenia. Czyli jak by wszytkie klamry zsumować wyszło bu mi 12 (4 wałek + 4 dwie sakwy + 4 te których nie mogę do niczego dopasowac:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paski do mocowania maty są oznaczone numerem 3 na 2. stronie instrukcji obsługi, rysunek po prawej. Z tego rysunku niestety nie wynika dokładnie, jakie są te paski i co mają na końcu :buttrock:. Może Niemiec stosuje różne paski. Te moje mają ok. 1 m długości i na jednym końcu każdego z nich jest metalowa zaciskowa klamra.

Te torby są uniwersalne a więc nie mogą pasować idealnie do każdego motóra. Zawsze możesz coś przerobić albo zaadaptować do własnych potrzeb. Takie taśmy i różne klamry można kupić na metry i na sztuki i zrobić z nich potrzebne elementy.

powodzenia i pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...