Skocz do zawartości

FZ6 czy CBR 600F


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to że jesteśmy tak naprawdę na etapie masowego wdrażania wtrysku do moto a co za tym idzie czasami występują wpadki! W samochodach było podobnie-pierwsze wtryski było gorsze od gaźników co nie oznacza że sama idea nie jest słuszna. Poczytaj trochę forum to zobaczysz tam wypociny Zajca na temat gaźnik kontra wtrysk w FZS1000 i FZ1-ja na tych 2 sprzętach za mało przejeździłem żeby się udzielać.

Soul sprawdziłem błedy 2 razy-jest ok? :)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jesteśmy tak naprawdę na etapie masowego wdrażania wtrysku do moto a co za tym idzie czasami występują wpadki! W samochodach było podobnie-pierwsze wtryski było gorsze od gaźników co nie oznacza że sama idea nie jest słuszna. Poczytaj trochę forum to zobaczysz tam wypociny Zajca na temat gaźnik kontra wtrysk w FZS1000 i FZ1-ja na tych 2 sprzętach za mało przejeździłem żeby się udzielać.

Soul sprawdziłem błedy 2 razy-jest ok? :)

 

Dzięki za wyjaśnienie. Co do błędów to wydaje się że dążysz do perfekcji :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to dlaczego producenci motocykli go wprowadzili? Z tego co wiem wtrysk został wprowadzony między innymi w celu spełnienia coraz ostrzejszych norm czystości spalin, oraz podniesienia sprawności silnika, więc jest to w całkowitej opozycji do twojej wypowiedzi że wtrysk jest mniej precyzyjny niż gaźnik. Jeśli tak nie jest to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Spełnienie ostrzejszych norm czystosci spalin wcale nie jest równe zmniejszeniu spalania! Spójrz chociażby na filtr DPF w samochodach. Powoduje on zwiększenie spalania do analogicznego silnika bez tego filtra, ale spaliny są czystsze....

Własnie przez to pieprzoną ekologię wtrysk jest mniej precyzyjny-bo poniżej pewnych obrotów silnika odcina dopływ paliwa. Ponowne otwarcie przepustnicy(na przykład na wyjsciu z winkla) powoduje szarpnięcie. W gaźnikach tego nie ma-bo cały czas podawana jest minimalna dawka paliwa.

 

Zającu dobrze że dodałeś "często" bo jeśli chodzi o FZ6 na wtrysku to pali w hooy mało!

Ja znam dwa przypadki, w których wprowadzenie wtrysku podniosło spalanie. Pierwszy to FZS1000 kontra FZ1 a drugi to gażnikowy SC33, który był zajebiście oszczędny a potem weszły paliwożerne SC 44 i SC 50 na wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...