Skocz do zawartości

Świece do Dniepra + Patent...


Golas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczesałem internet wzdłuż i wszerz i znalazłem takie oto informacje ze zaleca sie takie świece, zatem ile jest w tym prawdy ??

 

Ruskie A14B

Iskra F 55 PS

NGK BP7HS lub BP5HS

 

A teraz najlepsze, w junaku kiedys podejrzalem ze ziomek mial taka specjalną podkladke pod świece ze mogł wkrećcić długą swiece w krótki gwint i teraz mam pytanie gdzie coś takowego zdobyc bo świece krotkim gwintem powoli się robią towarem deficytowym u mnie w mieście...

 

Lub jak to samemu skonstruowac ??

Edytowane przez Golas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jezdze na Briskach czeskich bodajże i świece mają juz 2000km i zero problemów oczywiście z krótkim gwintem. Ciepłota bodajże 70

 

 

Brisk ?? No ja mam narazie wstawione Brisk Y15C i szecze mowiac to wiem tylko ze mi dziala na tych swiecach a jaka ich cieplota to niewiem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w junaku kiedys podejrzalem ze ziomek mial taka specjalną podkladke pod świece ze mogł wkrećcić długą swiece w krótki gwint i teraz mam pytanie gdzie coś takowego zdobyc bo świece krotkim gwintem powoli się robią towarem deficytowym u mnie w mieście...

 

Zwykla tulejka (material - np miedz, braz) o wysokosci - dobrze nie pamietam- ale cos 8mm. (najlepiej zmierz swiece z dlugim gwintem, zmierz z krotkim - odejmij wyniki i juz).

Gdzie zdobyc - kieruj sie na jakiegos tokarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos ma swiece (np brisk, bosch, ...) i chce zobaczyc jaki to ma odpowiednik iskry to proponuje wejsc na ta stronke i sprawdzic:

http://www.iskra-kielce.pl/main.php

 

Wg mnie bardzo fajna sprawa.

 

np ruski katek A11 to odpowiednik iskry F50 - czyli sie zgadza.

 

Oczywiscie mozna tez posrednio probowac w druga strone.

 

Przeczesałem internet wzdłuż i wszerz i znalazłem takie oto informacje ze zaleca sie takie świece, zatem ile jest w tym prawdy ??

 

Ruskie A14B

Iskra F 55 PS

NGK BP7HS lub BP5HS

 

Wg tej strony to Ruskie A14B=Iskra F55PS= NGK BP5HS

 

NGK BP7HS = Iskra F85PS

 

PS. W ruskich oznaczeniach oczywiscie B=W.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...