Skocz do zawartości

Airoh SV55 a SV55 Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili nie odczuwam dyskomfortu, ale pamiętam, że problemem nie była długość paska. Wydawało mi się, że pasek jest wszyty za bardzo z tyłu i opierał się o gardło, z nie za żuchwę. Teraz jest OK. Może się przyzwyczaiłem.

 

Dokładnie takie samo odczucie miałem mierząc kask w sklepie - mnie uciskał w grdykę. Ale Twoja uwaga jest o tyle cenna, że to był właściwie najpoważniejszy powód, dla którego nie kupiłem tego kasku.

Inną sprawą jest jego głośność, która (tak przypuszczam) bierze się stąd, że wyściółka okala uszy, a nie do nich przylega, ale myślę, że z tym da się żyć. Mógłbyś ew. coś napisać na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie samo odczucie miałem mierząc kask w sklepie - mnie uciskał w grdykę. Ale Twoja uwaga jest o tyle cenna, że to był właściwie najpoważniejszy powód, dla którego nie kupiłem tego kasku.

Inną sprawą jest jego głośność, która (tak przypuszczam) bierze się stąd, że wyściółka okala uszy, a nie do nich przylega, ale myślę, że z tym da się żyć. Mógłbyś ew. coś napisać na ten temat?

 

Kask jest na tyle wygodny, że aż musiałem go założyć, żeby sprawdzić jak to jest z tymi uszami.

Poduszki boczne nie uciskają uszu, za to dość mocno trzymają za policzki i kości jarzmowe.

Myślę, że główną przyczyną szumu w kasku jest szpara pomiędzy szybką, a skorupą kasku w okolicy zawiasu. W tym miejscu kończy się już gumowa uszczelka i jest tylko taka winylowa (polietylenowa?) listewka (warga?).

Szybka nie wpasowuje się dokładnie w swoje miejsce w skorupie, w okolicy zawiasów wystaje trochę powyżej. W tym miejsu tworzą się zawirowania, co w połączeniu z niewielką szparą daje szum. Przy niektórych położeniach głowy słychać ostrzejsze świsty.

Do tego dochodzi efekt zawiewania od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Concepta mam jeszcze kask typu Jet. Chiński CAT. Powiem szczerze... Jest jest cichszy, ale tylko wtedy, kiedy odsunę go o 1 ząbek od siebie!!. Przyleganie, uszczelnianie nic więc nie da, jeśli aerodynamika jest do D.

 

Pozdówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pr5zed zakupem sprawdzilem wersje Sport jak i normalna na moto , roznica jest powalajaca ( nie wiem dlaczego) .

W wersji Sport wszystko sfiszcze przy predkosci 140-150 h niemilosiernie , w normalnej wersji przy 160 km/h zaczelo mi dopiero delikatnie podwiewac w miejscu zawiasa szybki ale naprawde bardzo delikatnie.

 

Kupilem wersje normalna drozsza o jakies 250 zł ale jestem bardzo zadowolony , minusem jest faktycznie pasek pod broda ktory na poczatku troche uwiera (trzeba sie oswoic) .

 

Z tego co czytalem na innych forach to za ok. 800 zł mozna kupic inny np. Shoey (chyba tak to sie pisze ) o wiele lepsze jakosci (podobno) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzebuję.

Chodzi mi o różnice pomiędzy SV55S a SV55S Sport. Wiem, że Sport jest nielakierowany, ale:

Na fc-moto.de znalazłem:

SV55S

SV55S Sport

Moją uwagę zwróciło, że przy wersji nie-sport jest napisane "Outer shell made of carbon and Kevl-ar composite fibres", natomiast przy Sport mamy "Thermoplastic Shell". Nigdzie indziej się nie spotkałem z tym, żeby SV55S miał kompozytową skorupę... Czy to ściema jakaś? Za skorupę z kompozytów mogę dopłacić, za lakierowany plastik ani mi się śni. Jak to jest z tymi kaskami?

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, lubię sam sobie odpowiadać...

Przełączyłem na fc-moto język na niemiecki i oczom mym w przypadku obu kasków ukazał się wiele mówiący napis: Material: Thermoplast. Więc albo ktoś się pomylił albo jeleni szukają.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Heh, lubię sam sobie odpowiadać...

Przełączyłem na fc-moto język na niemiecki i oczom mym w przypadku obu kasków ukazał się wiele mówiący napis: Material: Thermoplast. Więc albo ktoś się pomylił albo jeleni szukają.

 

 

Hej! na stronce http://www.airoh.pl/katalog/model/66 wszystko jest w miarę ładnie opisane o kaskach Airoh SV55-S color i sport.

Podstawowe różnice to w wersji color:

1. lakierowana skorupa z powłoką UV (nie wiem co to daje, może się nie nagrzewa tak?)

2. dodatkowa osłona podbródka (aby nie podwiewało)

3. dodatkowa wkładka antifog, którą się nakleja na szybkę od wewnątrz

 

a jesli chodzi o ten opis z karbonem to jest tak, że kaski te mają na szczęce dwie małe wkładki karbonowe, ale nie ma to nic wspólnego z podwyższeniem bezpieczeństwa, ma to tylko i wyłącznie walor wizualny! I gdzies wyczytałem, że miała to być też jedna z cech wizualnych odróżniających te kaski od poprzedniej wersji SV55 (bez s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...