Skocz do zawartości

Latające kołpaki


Mar_Cin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jadąc mostem Grota, tak około 100 km/h przytrafiło się coś, co dałomi do myślenia.

 

Z prawej strony widzę jak w moją stronę toczy się kołpak. Niby nic takiego ale co by było gdyby...???

 

Kołpak nie zdążył dolecieć do mojego pasa pod koło. Natrafił na jadącą puchę.

 

Co jeszcze spotka mnie tego sezonu? Psa już przejechałem, auto w prawym zakręcie na moim pasie też było, hamowanie awaryjne też. A staram się jeździć rozważnie i bezpiecznie (w miarę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadąc mostem Grota, tak około 100 km/h przytrafiło się coś, co dałomi do myślenia.

 

Z prawej strony widzę jak w moją stronę toczy się kołpak. Niby nic takiego ale co by było gdyby...???

 

Kołpak nie zdążył dolecieć do mojego pasa pod koło. Natrafił na jadącą puchę.

 

Co jeszcze spotka mnie tego sezonu? Psa już przejechałem, auto w prawym zakręcie na moim pasie też było, hamowanie awaryjne też. A staram się jeździć rozważnie i bezpiecznie (w miarę :))

Kołpaki to stara sprawa sa niebezpieczne nawet dla pieszych.

Ale jak kurka leci opona w tirze i kawał gumy leci po jezdni, widziałem jak jechałem puszką, wpadłem w to i poharatało mi spód auta , jesli jechał bym moto no to finito. No ale to niestety standard na naszych drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam byl swego czasu temat na forum, ze ktos wjechal przednim kolem motocykla na kolpak.

 

Jesli kolpak sunie w nasza strone w pozycji "pionowej" to pol biedy - najwyzej uszkodzi plastiki, albo odbije sie od kola. Ale najechac centralnie na lezacy kolem to juz moze byc nieciekawie - przeciez pod wartwa plastiku jest druciany stelarz, ktory moze uszkodzic drastycznie opone.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kołpakiem dostałem w nogę - i to takim metalowym jak były 25 lat temu w czterokołach. Na szczęście ledwo się toczył. I jeszcze sąsiad dał mi na browar bo to jemu odpadł od Skody. :)

A najwieksze kółko jakie widziałem to toczące sie koło od naczepy TIR-a przez pas zieleni na katowickiej. I też na szczęście było daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli mowa o latających kołpakach, to co powiecie na latające podwójne koło od Tira :) :)

 

Film ani trochę mnie nie bawi :D

 

http://www.maxior.pl/?p=index&id=36681&0

 

geee ... teraz będę się rozglądał nawet tankując ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są pierścienie mocujace oponę w starych ciężarówkach. Miałem dotychczas w firmie zgłoszone cztery przypadki wyrwania pierścieni. W jednym przypadku skutki to jedna ofiara śmiertelna, w pozostałych przypadkach dwa samochody osobowe poważnie uszkodzone i jedna kabina samochodu ciężarowego do wymiany (pierścień z ładowarki)

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka:/

Swego czasu pamietam jak w lublinie kierującemu TIR-em urwało się koło od naczepy. Siłą bezwładnosci koło turlało się prosto i wjechało w przystanek autobusowy 3 osoby ranne były z tego jedna cięzko. A ten wypadek to faktycznie kompletny niefatr:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym..nie tylko kołpaki latają ;-)

to było kilka lat temu... jechałam swoim pierwszym motocyklem (KAWAzx750R) za puszką z przyczepką. Nagle z przyczepki zaczeły wyfruwać duże tafle styropianu.... i niestety tak mnie trafiło, że nie opanowałam sprzętu i wylądowałam w rowie.....

Jako świezak nie przypuszczałam, że na drodze mogą mnie trafić rożne obiekty latające ;-) ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trafiania różnymi przedmiotami to kiedyś widziałem "latajacą łopatę". Zapowiadało sie nieciekawie ale skończyło sie dobrze.

 

Gośc samochodem ciagnął przyczepkę na której miał kupkę piachu i łopatę wbita pod skosem. Na nierówności przyczepka podskoczyła w górę a łopata postanowiła się ewakuować. Z tyłu jechał Focus ale łopata przeleciał górą i spadła za nim pod kolejny samochód. Facet wyhamował i "wziął ją środkiem".

A gośc który łopatę zgubił pewnie jak dojedzie na miejsce to powie,że mu jakis debil łopatę zaj...ł bo nawet się nie zatrzymał i chyba nie był świadomy co się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka:/

Swego czasu pamietam jak w lublinie kierującemu TIR-em urwało się koło od naczepy. Siłą bezwładnosci koło turlało się prosto i wjechało w przystanek autobusowy 3 osoby ranne były z tego jedna cięzko. A ten wypadek to faktycznie kompletny niefatr:/

to ja Was przebije:

nie wiem czy mati pamietasz ale pare lat temu w Twoim miescie na ul. Lubartowskiej (ktore w srodku swej dlugosci jest sporo nizej niz na jej obu poczatkach) zaparkowana ciezarowka "zwolnila sie" z hamulca recznego i sie pieknie stoczyla w dol. Dzieki bogu nikogo nie zabila ale demolke zrobila niezla.

 

II przypadek: handlowiec z mojej firmy, jadac tzw "autostrada" Krak- K-wice nadzial sie na drewno ktore zsunelo sie z ciezarowki. Kloc przeszedl centralnie przez przednia szyba (tuz obok glowy) i wyszedl tylem. Tez nic sie nie stalo nikomu.

 

III przypadek: jade za ciezarowka na trasie Moszczanka - Kock przez las. Droga waska, kreta. z ciezarowki sie dymi. Patrze a tu ogien bucha jej z tylnego mocowania kol.... o shit.... wyprzedzilem, zatrzymalem ja. i palcem pokazalem panom bo nie chcialo im sie ruszyc dupy z kabiny

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...