Skocz do zawartości

Ubytki w aluminium


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fachowcy od łątania felg potrafią napawać nawet bardzo duże ubytki (spawanie w osłonie i takie tam). Trochę tych zakładów jest, proponuję zapytać w większym zakładzie oponiarsko-wulkanizacyjnym powinni mieć namiary do zakładów regeneracji felg.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Metal Bond nie zdał egzaminu. Odpadł po rozgrzaniu silnika i probie oszlifowania. Przetestuje ten alumweld i jesli to rowniez nie da efektów to pojade do spawacza. Jedno pytanie - żeberko mozna podgrzac do 400 st. C czy sie stopi? Jaki material jest uzywany do takich czesci jak bloki silnika i żeberka? Duraluminium?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3 miescie spawaja felgi bez problemu nawe z kawalkow zas jesli niemozesz znalesc w gdyni to w wejherowie robia cuda z alminium na tzw targowisku u markowskich jest zalkadzik w ktorym spawaja alu nadspawuja uzupelniaja ubytki itd zadne kleje ani inne patenty nieastapia uzupelnienia ubytku poprzez naspawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki material jest uzywany do takich czesci jak bloki silnika i żeberka? Duraluminium?

 

najprawdopodobniej bedzie to jakis silumin. Tak czy inaczej jezeli nie przekroczysz 500st C to nie powinno sie nic dziac.

 

Ja kleilem zeberka tym klejem "plynny metal" i jak narazie nic nie odpadlo (po sklejeniu rownalem pilnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej bedzie to jakis silumin. Tak czy inaczej jezeli nie przekroczysz 500st C to nie powinno sie nic dziac.

 

Ja kleilem zeberka tym klejem "plynny metal" i jak narazie nic nie odpadlo (po sklejeniu rownalem pilnikiem).

 

 

Masz nazwe tego kleju ew pokazać zdjęcia efektów?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tak: klejenie alu to można sobie stosowac przy łyżkach do zupy i jeszcze jeden warunek co by zupa nie była za gorąca rozszerzalnośc i wibracje są tak duża że w zasadzie żaden klej nie wytrzyma

( dotyczy silnika) zastanawiam się po co takie eksperymenty jak w dzisiejszych czasach spawanie alu nie stanowi żadnego problemu dobry warsztat spawalniczy i po zaszlifowaniu i zapolerowaniu niema śladu.

A tu mamy przykład:

http://www.motoweteranbazar.pl/index.php?show=58

Oczywiście to nie jedyny zakład który tak potrafi pospawac alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tak: klejenie alu to można sobie stosowac przy łyżkach do zupy i jeszcze jeden warunek co by zupa nie była za gorąca rozszerzalnośc i wibracje są tak duża że w zasadzie żaden klej nie wytrzyma

( dotyczy silnika) zastanawiam się po co takie eksperymenty jak w dzisiejszych czasach spawanie alu nie stanowi żadnego problemu dobry warsztat spawalniczy i po zaszlifowaniu i zapolerowaniu niema śladu.

A tu mamy przykład:

http://www.motoweteranbazar.pl/index.php?show=58

Oczywiście to nie jedyny zakład który tak potrafi pospawac alu

 

no niezle....

a znasz jakis zaklad tego typu z pomorskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja posklejałem chłodniczke olejową dwu składnikowym klejem Techikolor. Temp niby 105 stopni i trzyma juz 2 lata, ale jak to kleiłem to wygrzewałem w piekarniku domowym. Najpierw na kilka minut na 70C potem ostygło obrobiłem troszke i znowu do piekarnika na 90 C na kilka minut , znowu obrobiłem i potem zowu do piekarnika na 100C i tak doszedłem do 130 C i potem obrobiłem i pomalowałem śprajem i sie trzyma juz 2 lata.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam juz palniczek do 1100 st. C i niedlugo ma przyjsc ten AlumWeld. Powiedzcie mi kiedy bede wiedział ze temperatura jest 400 st. i jak podgrzewac zeby nie stopic i nie przepalic?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo czy ty kiedyś widziałeś jak alu odbiera ciepło, temperatura palnika o niczym nie świadczy jest coś takiego jak wydajnośc palnka i to jest najważniejsze daje sobie głowe uciąc że będziesz grzał i grzał aż ci gazu zabraknie bo wszystko poleci w całą głowice a 400 st.C będzie nie osiągalna.

Odpowiadam na Twoje pytanie grzej ile wlezie a i tak nie podgrzejesz do

400 st.C , nie stopisz i nie przepalisz

( zakładam że masz zwykły palniczek butanowy dostępny w sklepach dla majsterkowiczów za ok 50 zł taki co to bajerują że ma 1100st.C)

Edytowane przez pietroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

( zakładam że masz zwykły palniczek butanowy dostępny w sklepach dla majsterkowiczów za ok 50 zł taki co to bajerują że ma 1100st.C)

 

 

Trafiłeś w sedno, tyle ze za 6,50 :biggrin:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...