Skocz do zawartości

Aprilia Taureg


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący:

 

Motor nie pali z rozrusznika. Niby jest iskra na świecy, niby paliwo też dostaje ale ze startera nie zapali i koniec. :flesje:

 

Jak jest zimna to trzeba ją popchać ze 3-4 metry, jak ciepła to łapie jak tylko sprzęgło szarpnie silnikiem. A z rozrusznika nie i koniec!

 

Była wstawiona do mechanika :) potem zebrała sie cała komisja mechaników ;)

:banghead:

Jedyne wytłumaczenie na dzień dzisiejszy to że MADE IN ITALY.

NIEZBYT BUDUJĄCE JEDNAK.

Może ma ktoś pomysł o co tu chodzi :banghead: :biggrin: :biggrin:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku masz naladowane? :banghead: rozbierz rozrusznik, wyczysc szczotki, a jak to nie pomoze to moze trzeba przezwoic wirnik? Mialem to samo w pegaso, przezwoilem wirnik i bylo ok.... do czasu kiedy sie zebatka rozrusznika nie rozsypala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :)

 

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiano:

 

ROZRUSZNIK KRĘCI SILNIKIEM. nie jest to wina akumulatora bo kręci do znudzenia. Czy te szczotki i przewijanie rozrusznika mogą coś pomóc jeśli rozrusznik się kręci?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) U mnie DTka tez na zimnym cholernie slabo palila a na cieplym bdb od pierwszego :] Jednak najpierw pobaw sie tym rozrusznikiem. POZDRO

moj tez dobrze krecil ale nie chcial odpalac, rozebralem, wyczyscilem i palila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety....

Odpalanie z prostownikiem nie pomaga.

 

A co do kompresji - jest po wymianie tłoka i pierdzionków - kompresja jest ok.

 

 

Ludzie ratunku!!!

Przecież to straszny przypał ciągle odpalać z pychu :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w apce bylo tak, ze niby rozrusznik kreci i jest okey, ale co sie okazalo - ktos niefachowo przezwoil rozrusznik i byly jakies straty energii czy cos. Nie nie znam sie, ojciec mi tlumaczyl o co chodzi, ale zapomnialem :buttrock:

zanioslem wirnik rozrusznika do serwisu BOSH, fachowo mi go przezwoili i jak wlozylem to palila od pierwszego razu.

Koszt nowego rozrusznika to okolo 400 zl.

A swieca jest jak krecisz rozrusznikiem? Tzn wkrec jedna swiece w glowice a druga podepnij do fajki, u mnie bylo tak ze wykrecalem swiece i niby jest iskra, ale jak wlozylem druga swiece w glowicy, to nie bylo iskry. Nie wiem na jakiej to bylo zasadzie, ale przezwojenie rozrusznika pomoglo. A jakim stanie jest komutator i szczotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie :D

 

Mechanik motocyklowy rozbierał to i składał ze trzy razy chyba. Wszystko po kolei było sprawdzane i testowane.

I ch..j z tego :D ;)

Myślałem, że może ktoś się spotkał z czymś takim i ma na to rozwiązanie.

Napewno pomoże wymiana motocykla na japoński :P

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że rozrusznik kręci (jak nam sie wydaje) dobrze ale jednak zbyt wolno żeby pojawiła sie odp iskra na świecy i silnik zaskoczył. Z pychu jak wiadomo wał korbowy ma sporo większe obroty niż rozrusznik i iskrownik daje duży prąd co sie wiąrze z odp duża iskrą. Spróbuj najpierw wymienić świece i przewód wysokiego napięcia. Jeśli nic to nie da szukaj przyczynu w rozruszniku. Możesz jeszcze poszukać przyczyny w przekaźniku lub zaśniedziałych przewodach co powoduje małe udeżenie prądu i małe obr wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...