Skocz do zawartości

Naciag łancucha


lonek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja do tej pory nie wiem jak naciagac lancuch..chodzi mi o to czy brac pod uwage znaczki na wahaczu czy odleglosc kola od wahacza po obu stronach.po znaczkach nie da sie dokladnie tego ustawic..przynajmniej u mnie w f2 gdzie nad 'okienkiem' ze znaczkami nie ma zadnej szczegolowej skali..

Ale o co ci chodzi? Masz kreski na napinaczach więc ustawiasz z obydwu stron na tą samą kreske i gitara.....

Moze jestem inny ale nie kumam twojego pytania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem o co koledze chodzi. Malo kiedy trafia sie tak znaczaca regulacja naciagu, ze nastepuje przeskok o caly znacznik na wahaczu. W takiej sytuacji trafic w idealne centre kola wcale nie jest latwo. Ja mam na to taki sposob: ustawiam do pelnej kreski z obu stron, a potem precyzyjnie dokrecam interesujacy mnie naciag liczac ilosc obrotow kluczem na srubie kontrujacej.

 

Inna sprawa, ze w starszych maszynach, gdzie sruba sciagajaca "wystaje" na koncu wahacza w taki sposob nigdy nie osiagnie sie 100% centry na kole. Zarowno blachy na koncu wahacza jak i "dziubek" od sklali maja luz i wplywaja na rzeczywiste wskazanie ustawienia kola. Moze wiec jednak trzeba mierzyc czyms odleglosc kola od ramion wahacza?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wszelkie kreski są dla ludzi wierzących w bajki. Żeby dobrze wyśrodkować koło trzeba suwmiarki!! Mierzysz odległości po obu stronach wahacza i masz odpowiedź na wszystkie proboemy z krzywym wyciąganiem się łańcucha! Polecam zakup suwmiarki, przydaje się w wielu sprawach związanych z moto!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie kreski są dla ludzi wierzących w bajki. Żeby dobrze wyśrodkować koło trzeba suwmiarki!! Mierzysz odległości po obu stronach wahacza i masz odpowiedź na wszystkie proboemy z krzywym wyciąganiem się łańcucha! Polecam zakup suwmiarki, przydaje się w wielu sprawach związanych z moto!

pzdr

 

Ostrzegam przed stosowaniem tej staroswieckiej metody z czasow gdy wahacze byly konstrukcyjnie symetryczne. Dzisiaj wiele motocykli ma wahacze asymetryczne i tego typu przedwojenne metody nalezy do kosza wyrzucic.

 

Najlatwiej i najprecyzyjniej jest ustawic laserem, sznurkiem albo na oko po prostu patrzac na lancuch z tylu. Przy odpowiednim doswiadczeniu jest to tak dokladne jak tylko potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Czasy WSK dawno minęły....

U siebie jak naciągałem to raczej sugerowałem się skalą, choć zgadzam się że jest ona niedokładna i mało precyzyjna. Odległość koła od wachacza jest (przynajmniej u mnie) inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...