Skocz do zawartości

NAjtanszy olej do 2T syntetyczny


zoltecek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moze zanim temat zostanie zamkniety- jako kolejna osoba, w tym wypadku smie powiedziec iz nawet prekursor stosowania oleju midland 2t, takze go polece.

jest tani a przejechalem na nim na swojej ns1 ladnych kilka tysiecy, w mbxie 2 tysiace na midlandzie... i nawet w romecie go stosowalem:P

 

nigdy nie narzekalem i nie narzekam. pozostawia niewiele nagaru.

z drugiej strony jezeli ktos jezdzi tak jak ja to zrozumie czemu leje sie tanie oleje(duzo po miescie i sporo kilimetrow tygodniowo i w ogole...)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ludzie tutaj chodzi o olej do Simsona i nie mam pojęcia po co wam drogie oleje jak to ktos kiedyś wyliczył kupując droższe oleje może wydłużamy żywotność silnika ale jeśli kupujemy tańsze to oszczędzamy w ten sposób i za tą zaoszczędzoną kasę mozemy zrobic remont silnika więc wychodzi na to samo-było to na przykładzie MZ wyliczone ale myślę, że z sismonem bedzie bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ludzie tutaj chodzi o olej do Simsona i nie mam pojęcia po co wam drogie oleje jak to ktos kiedyś wyliczył kupując droższe oleje może wydłużamy żywotność silnika ale jeśli kupujemy tańsze to oszczędzamy w ten sposób i za tą zaoszczędzoną kasę mozemy zrobic remont silnika więc wychodzi na to samo-było to na przykładzie MZ wyliczone ale myślę, że z sismonem bedzie bardzo podobnie

 

 

 

Ten kto to wyliczał jest idiotą i nigdy nie jeździł na dobrym oleju.

 

Ja urzywałem Orlena 2T był nawet niezły a teraz leje midland i jest ok, mniej dymi i lepiej się wkręca. Jeżeli jest dostępny tani olej syntetyczny (10zl za 0,6l) to po co kupywać gówno.

 

Kumpel ma simson wcześniej jeździł na orlenie. Po przejechaniu 50-70km pojawiał się problem. ZSimson nie chciał odpalać z kopa. Na próbe wlaliśmy midlanda i objawy i teraz chodzi super nawet po przejechaniu 70km pęłnym gazem odpala z kopa. Polecam ten olej.

Moja jawa też lepiej jeździ. Nie zostawia zasłony dymnej.

Edytowane przez mzpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanka:

 

Czy można do dozownika dolać innego oleju kiedy starego jeszcze trochę zostało?

(Czym grozi zmieszanie dwóch różnych?)

 

Gdzie można najtaniej kupić jakiś przyzwoity olej? (Warszawa, Łomianki)

 

Czy częste zapalanie się kontrolki oleju może wynikać z niskiego stanu w dozowniku?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej orlen semi syntetyk jezdzilem na od kiedy kupilem dt czyli okolo 2000tys km zrobilem remont i po 700km z przyczyn zajzalem na tlok i tlok byl przykopcony nagaru nie bylo a mieszanka byla zwiekszona podczas docierania ale zobaczymy co bedzie pozniej narazie na ten olej nie nazekam ale jak kazdy 2t smierdzi:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wydaje mi się, że ten co to wyliczał nie jest takim idiotą. To jego stronka: http://www.kalina.net.pl/~kicer/ Jego była ETZ robi wrażenie.

 

no koleś bardzo jasno to opisał i nadal zostaję przy swoim jeśli ktoś jeździ jakimś starszym 2T np Simsonem lub MZ to nie ma potrzeby kupowania droższego oleju, ja cały czas używam półsyntetyku orlenowskiego i powtarzam, że przy odpowiedniej mieszance nic mi się nie dzieje i nie kopci w ogóle jak się rozgrzeje a zrobilem w tym sezonie ponad 6000 km bez żadnej awarii a silnik ma przejechan ok 30 000 km i nadal pali od kopa i chodzi bardzo dobrze

Edytowane przez dawid482
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boja sie nazwy orlen osobiscie nie boie sie ryzykowac i za ryzykowalem natrzaskalem 2000tys na tym oleju i tlok delikatnie przykopcony jesli ktos nie umie regulowac dozownika lub nie umie robic mieszanki to i nawet na najlepszym oleju zatrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zachwalacie ten orlen pol-syntetyk, a to jest syf. Kiedys w akcue ostatecznej desperacji musialem nalac go to KTMa :bigrazz: :crossy: :( powiem tyle - strach jechac zeby nie zatrzec silnika, motocykl jakis taki przymulony i jeszcze przez 3 zbiorniki odczuwalem skutku tego oleju. (nie mowiac o tym jak sie swieca czarna zrobilia)

CastrolR2 i Motul800 to dwa najlepsze jakie znam - sa drogie ale faktycznie sa to bardzo dober oleje. Aktualnie testuje Midland - jak spale ze 2litry to napisze co i jak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachwalac a po co Ci lepszy olej do mz lub simsona po co przeciez dobrze jak one wykreca 9Tys przeciez np w wysilonych silnikach juz jest potrzebny lepszy olej ale np do dt? przeciez dt nie ma wysilonego silnika i nie mam zmiaru lac narazie innego oleju poniewaz na niego nie nazekam i silnik dobrze chodzi Kumpel tez go leje do rx i tez nie nazeka dziwne nie? bo gdby byl gowniany olej to by go albo przytarl albo jaki .... jak nie lubisz ryzykowac to plac 40zl za litr jak ja litr zpale w jeden miesiac to wiec moge za to zlaac 10l paliwa

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zachwalacie ten orlen pol-syntetyk, a to jest syf. Kiedys w akcue ostatecznej desperacji musialem nalac go to KTMa :icon_razz: ;) :) powiem tyle - strach jechac zeby nie zatrzec silnika, motocykl jakis taki przymulony i jeszcze przez 3 zbiorniki odczuwalem skutku tego oleju. (nie mowiac o tym jak sie swieca czarna zrobilia)

CastrolR2 i Motul800 to dwa najlepsze jakie znam - sa drogie ale faktycznie sa to bardzo dober oleje. Aktualnie testuje Midland - jak spale ze 2litry to napisze co i jak :buttrock:

jeśli świeca się zrobiła czarna to raczej od złej mieszanki niż od oleju-ja mam cały czas kolor brązowy i na jednej świecy i na tym oleju przejeździłem cały sezon tj. ok 6000 km

więc tu nie chodzi o olej a raczej o umiejętności w regulacjach gaźnika i dozowaniu oleju w przypadku robienia mieszanki ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid482 no pisaleem ze jak nie umie ktos regulowac odpowiednio dozownikow albo robic mieszanki to i zatrze na olejuz a 40zl Trosze trzeba sie puknac w glowe i zastanowic co sie pisze o jezu odrazu ten olej jest ble bo to orlen gowno prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...