Skocz do zawartości

Ciekawostka: WFM - OSA, z logiem WSK??


kobuz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, znalazłem na allegro taka OSE, z tego co mi wiadomo to OSY były produkowane przez Warszawską Fabryke Motocykli, wiec skad na tej OSIE jest logo WSK?

http://allegro.pl/item130590293_osa_m_50.html

Pozdrawiam - Julas

Edytowane przez kobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widziałem wiele rucholi z emblematami BMW

to znaczy że urale/dniepry/kachy czy emy były produkowane w niemczech? :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zobaczcie, przecież widac od razu że to logo jest fabrycznie malowane;) Z tego co mi wiadomo to nie było nigdy naklejek z logiem WSK w sprzedaży.. no ale moze sie myle;) Mi sie wydaje że to tak oryginalnie było

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabardzo nie wgłebiałem sie w ten temat ale na 100% jestem pewny, że tak robiono logo, oczwiście paski były malowane ręcznie. Kiedyś na allegro jakiś gość sprzdawał oryginlane logo WSKa, który można było nanieść na zbiornik z użyciem wody. Sposób można porówniać do tego z tatuażami w gumach do żucia :icon_mrgreen: . W jakiej formie były wykonane niestety nie wiem.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś tam wiem. To tak samo jak w modelach samolotów. Bardzo cienka folia z którą trzeba się ostrożnie obchodzić bo bardzo łatwo ją uszkodzić. Początkowo jest przyklejona do papierka. Wkłada się ten papierek do wody i kalkomania odchodzi. Następnie (delikatnie jak już mówiłem) nakłada się na określone miejsce. Po wyschnięciu trzyma się jak naklejka ale w dalszym ciągu jest to cieniutka folia i żeby nie starła się po krótkim czasie lakier jest konieczny.

A maklejki WSK są choćby w agmocie. W chwili obecnej tylko jednokolorowe ale może były też inne? A może to są właśnie kalkomanie?

Nie wiem czy są zakłady robiące coś takiego na indywidualne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta kalkomania to w tamtych czasach musiala byc jakas mocna i wytrzymała po nałożeniu, bo widze że zbiornik paliwa w WSK M06Z był najpierw lakierowany lakierem piecowym, nastepnie recznie malowano szparunki, potem malowano logo, moim zdaniem nie jest to kalkomania tylko lakier/farba. Przygladalem sie i widze ze jest to pewnego rodzaju jakas farba, tyle ze idealnie rowno położona. Nie wiem juz jak oni to robili.. kalkomania jest cienka,, a farba w oryginalnym logo jest gruba;)

A co do naklejek z agmotu to nie pójde na łatwizne, to musi byc u mnie lakierowane a nie naklejane.. a po za tym te ich naklejki sa jednokolorowe i nie odwzorowywuja oryginalu;( tak samo nigdy bym nie nakleil na mootcykl naklejanych szparunkow, musza byc lakierowane;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moge smialo powiedziec ze o osach wiem prawie wszystko :) mam M50 z 43 numerem ramy i na pewno nie wyglada tak jak ta, ta oto osa ma duzo "nieseryjnych" dodatkow a w szczegolnosci to logo WSKA, osa nie wiele miala wspolnego z WSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...