Skocz do zawartości

Yamaha RD 350 YPVS


Rekomendowane odpowiedzi

Cześc.

 

Mam okazje kupic własnie taki motocykl, więc mam kilka pytań:

- czy ma ktoś taki motocyl, może powiedziec jak sie sprawuje ?

- jak z częściami do takiego motorku ?

- no i w ogóle co o nim sądzice ?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rejestracji: czy moge zarejestrowac i ubezpieczyc go na siebie nie mając ukończonych 18 lat i jakie będa tego koszty.

Edytowane przez Zboro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja YPVS od zwyklej rozni sie glowne obecnoscia obrotowych zaworow wydechowych...

PS>przed zakupem sprawdz jak te zawory pracuja bo przy zapieczeniu oski lub zlej regulacji te zawory bardzo szybko ulegaja wypaleniu a zdobycie nowych/uzywek graniczy z cudem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja YPVS od zwyklej rozni sie glowne obecnoscia obrotowych zaworow wydechowych...

PS>przed zakupem sprawdz jak te zawory pracuja bo przy zapieczeniu oski lub zlej regulacji te zawory bardzo szybko ulegaja wypaleniu a zdobycie nowych/uzywek graniczy z cudem!

 

Jak sprawdzić czy poprawnie działaja ? I w jaki sposób je wyregulować ? Przydała by się jakaś serwisówka. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Model ma coś w rodzaju samokontroli, po przekręceniu kluczyka silnik maksymalnie otwiera po czym zamyka zawór.

 

no tego neistety nei wiem...wiem tylko ze jak zawor jest padniety to motocykl bedzie dosc dziwnie oddawal moc...jesli zawor bedzie otwarty na maxa to motocylowi bedzie brakowalo mocy w dolnym zakresie...jesli zamkniety to w gornym...w kazdym razie jesli nie jezdziles na sprawnym RD to tego nei poznasz...

jedynym wyjsciem bedzie wtedy chyba tylko odkrecenie wydechu i lookniecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś własnie kupiłem ten motor narazie jeździ dobrze - jest co odkręcić. Teraz formalności papierowe. Nie mam kompletnego pojęcia jak to zarejestrować, mam jakąś katke a4 popisane coś na niej, duzy dowód rejestracyjny jakiś rozbódowany i umowe kupna z gościem. Od czego zacząc jak po koleji postępować ?

 

 

Dzięki za odpowiedzi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm..jesli moto zarejestrowane w PL to potrzebna ci umowa,dowod rejestracyjny i ew.ksiazka pojazdu...

jesli przywiezione z UE to potrzebujesz dowod rejestracyjny,ksiazke pojazdu(np.z niemiec to Brief),umowe kupna sprzedazy z ostatnim figurantem w Briefie...

wtedy kolejnosc rejestracji wyglada tak:

-tlumaczenia(ok.100zl/kpl)

-przeglad(115zl)

-urzad skarbowy i formularz VAT24(lub VAT25-niepamietam) zwolneinia z VAT-u(150zl)

-urzad komunikacji - suma oplat 190zl

-ubeizpieczalnia.... i tyle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche duże koszty. . . Przejdźmy dalej, dziś wykręcając świece z obydwu cylindrów zobaczyłem że nie są takie sme. Chciałbym wymienić je na nowe i najlepiej żeby wartość cieplna była odpowiednio dobrana wiec prosze o podanie czegoś co będzie ładnie grało z motorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...