Skocz do zawartości

Od strony prawnej.


tarkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak jest z jazda mocniejsza maszyna, niz ta, do ktorej ma sie uprawnienia?

Rozumiem, ze olej w glowie i wszystko gra, tylko czy policja to zrozumie? :)

Dokladniej chodziloby mi o np. MZ 125< na karcie motorowerowej. Jakie dzialania podejmuje policja zatrzymujac 'motorowerzyste'? Czy mozna im sciemnic cos o krociotkim wyjezdzie w teren? I czy jadac te przepisowe 40km/h sa w stanie wykryc, ze cos jednak nie gra? :clap:

z gory dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie można jeździć bez uprawnień, np jeżeli masz A1, a jedziesz jakąś 500 to 300zł mandatu jak się patrzy.

To zależy od policjanta, jeden machnie ręką, mówiąc przy tym, żeby było to ostatni raz, a drugi od razu wypisze mandacik.

Ogólnie nie polecam, chyba, że jeździć polami.

A jadąc 40km/h wygląda się baardzo podejrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 300-500 zl za brak uprawnien.jezeli masz karte to jest jakis dowod ze nzasz przepisy i umiesz jezdzic wiec mysle ze 300 zl bys dostal jezeli po prostuk ontrola bez zadnych wykroczen.aa moooze jak mądry policjant i widzi ze spokojnie jedziesz to cie pusci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie! panowie! pierdolicie bez sensu! Proste rozumowanie nie masz prawa jazdy nie jeździsz. Policjanta nie interesuje ze jedziesz 45km/h jak cie złapie to nie bedzie takiego tlumaczenia tylko wlepi porządny mandat i da jeszcze odroczenie ze nie bedziesz mógł prawka zrobic przez ileś lat i w tym przypadku nie sciemniam bo znam osobiscie takiego śmiagłka co tłumaczył sie podobnie i policjanta nie interesowało to ze ma karte motorowerową! To jest tak samo Gremlas mówił to jest tak jakbys z prawkiem na B jezdzil autobusem i prosze nie ośmieszajcie sie ze swoimi postami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie! panowie! pierdolicie bez sensu! Proste rozumowanie nie masz prawa jazdy nie jeździsz. Policjanta nie interesuje ze jedziesz 45km/h jak cie złapie to nie bedzie takiego tlumaczenia tylko wlepi porządny mandat i da jeszcze odroczenie ze nie bedziesz mógł prawka zrobic przez ileś lat i w tym przypadku nie sciemniam bo znam osobiscie takiego śmiagłka co tłumaczył sie podobnie i policjanta nie interesowało to ze ma karte motorowerową! To jest tak samo Gremlas mówił to jest tak jakbys z prawkiem na B jezdzil autobusem i prosze nie ośmieszajcie sie ze swoimi postami!

 

Nie no stary pierwsze trzy słowa wymiatają masz u mnie oskara za to :)

 

A do tematu, jazda czymś większym niż można na wsi to jedno a w miejscach gdzie się nie uczysz tylko jeździsz a policja stoi to głupota. O ile na polnej drodze jeździsz żeby wiedzieć jak to luz, pod warunkiem że nie stwarzasz zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz.

Na karcie motorowerowej mozna jezdzic maszyna, ktorej hmm budowa techniczna nie pozwala jezdzic szybciej niz 45km/h. Byle simson wyciagnie ok. 60km/h. Motorowerowcy maja jezdzic na romecie na pedaly? ;E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz.

Na karcie motorowerowej mozna jezdzic maszyna, ktorej hmm budowa techniczna nie pozwala jezdzic szybciej niz 45km/h. Byle simson wyciagnie ok. 60km/h. Motorowerowcy maja jezdzic na romecie na pedaly? ;E

 

Dla prawa to w takim razie nie motorower :) Ale jeśli jak mówi prawo przysosujesz jego konstrukcje do jazdy z v-max 45km/h to luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozecie skierowac mnie na jakas droge odnosnie wybrania wlasciwego motocykla? :)

do ok. 2500zl, 50ccm, sluzylby do pojezdzenia rekreacyjnego :( aczkolwiek jesli znalazlby sie przyzwoity enduro czy cos - to ok

dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozecie skierowac mnie na jakas droge odnosnie wybrania wlasciwego motocykla? :)

do ok. 2500zl, 50ccm, sluzylby do pojezdzenia rekreacyjnego :( aczkolwiek jesli znalazlby sie przyzwoity enduro czy cos - to ok

dzieki i pozdrawiam :)

 

No stary teraz to już zwykłe lenistwo, na TEJ stronie są przynajmniej 3 takie tematy a ty się jeszcze głupio tutaj pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozecie skierowac mnie na jakas droge odnosnie wybrania wlasciwego motocykla?

do ok. 2500zl, 50ccm, sluzylby do pojezdzenia rekreacyjnego aczkolwiek jesli znalazlby sie przyzwoity enduro czy cos - to ok

dzieki i pozdrawiam

 

No stary wpierw wyskakujesz z postem bez sensu a teraz pytasz o moto stary przeciez jest tyle postów o tej tematyce nie odpi*rdalaj maniany oki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...