Skocz do zawartości

mój VS 800 i prawko oraz co na zime


bodman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś zdałem prawo jazdy na kat.A, a od tygodnia w garażu stoi VS 800.

zdjęcia moto

Teraz czekam na prawko i w droge....

 

Mam jeszcze takie pytanie, ponieważ niedługo moto odstawie w sen zimowy...czy mam wyciągnąc z niego akumlator na zime...jak tak to jak to zdrobić w intruderze VS 800.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto odstawie w sen zimowy...czy mam wyciągnąc z niego akumlator na zime...

Jezeli motocykl bedzie stal w ogrzewanym pomieszczeniu i bedzie odpalany co jakis czas to nie musisz wyciagac aku, wystarczy odlaczyc klemy a pozniej podlaczac i odpalac moto. Ale jezeli garaz masz nieogrzewany to wyciagasz aku i co jakis czas ladujesz (co dwa-trzy tygodnie). A jak wyjac aku z intrudera to nie mam pojecia :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zdania egzaminu no i wyboru motocykla :) .Ja ze swojego Intrudera jestem bardzo zadowolony i ty na pewno tez bedziesz.Szerokiej Drogi

a co do aku to nie powinienes miec zadnego problemu z odkreceniem, wyciaga sie go spod ramy,mozliwe ze bedziesz musial go delikatnie podniesc zeby wysunac aku ze skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw odkręcasz klemy....

2. ...i mrużysz oczy bo pomyliłeś kolejność klem i pospawałeś ramę (zacznij od "minusowej", po lewej stronie motocykla).

2. Potem przyglądasz się złamanemu kluczowi i dziwisz się, kto do cholery umieścił akumulator przed tylnym kołem, z którego na rdzewiejące śruby ciągle sypie się syf i leje się woda (WD40).

3. Potem polewasz wodą rozlany po podłodze kwas, bo przy odkręcaniu drugiej śruby akumulator znienacka pokazał swoje bogate wnętrze (przytrzymaj podłogę boksu odkręcając drugą śrubę).

4. Jeżeli nie zaszło 3. to:

5. Zupełnie bez wysiłku podnosisz tył intruza, bo okazuje się, że prześwit pod boksem akumulatora jest 5 mm mniejszy niż wysokość akumulatora (podnieś bez wysiłku).

6. Nie przejmuj się jeżeli wszystko poszło gładko i bezboleśnie. Na wiosnę już tak łatwo nie będzie (którą klemę wtedy najpierw przykręcisz?).

 

pozdrowienia, witamy w gronie intruderowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak jestem bardzo zadowolony z moto. pewno szybko się z nim nie rozstane...

tylko strasznie trudno wyczymać w oczekiwaniu na prawko:)

 

66jarek byłem właśnie na twojej stronie i widze że wyprówałeś wydechy z VSa. i mam pytanie: czy ten nowy wkład co zakładałeś to robiłeś sam, czy gdzieś kupiłeś oraz czy bardzo głośny jest teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady kupiłem gotowe na eBay. Teraz kosztują około 40 euro (2 szt) :icon_mrgreen: ale zimą można je wyrwać dużo taniej (moje kosztowały połowę ceny) :buttrock: . Są trochę głośniejsze i bardziej zbasowane ale nie są dokuczliwe dla otoczenia :offtopic:. Można je skracać, wtedy są jeszcze głośniejsze. Producent napisał, że nie trzeba po wymianie synchronizować gaźników. Mam nadzieję, że to prawda :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...