Skocz do zawartości

czyszceznie motorka produkty???


Rekomendowane odpowiedzi

ja tam mylem normalnie bez specjalow - woda z plynem. No tak do siebie wpdalem na pomysl zeby rame, silnik, felgi i wszystkie czarne elementy spryskac ustrojstwem do kokpitow samochodowych... wszystko pieknie sie blyszczalo - pomijajac kanape - strasznie sliskie wszystko po tym - kiedys tym kierownice nasmarowalem w samochodzie - jaja byly niezle, trzeba terz rowniez zeby tym nie spryskac tarcz hamulcowych i opon - moze byc nieciekawie...

okazalo sie ze juz ktos wczesniej przezde mna wpadl na pomysl stosowanie kokpitu przy okazji "konserwacji" moto na zime - podobno lepiej kurz schodzi z takiej powierzchni uprzednio poptraktowanej sprayem do kokpitow.

 

"Szybe" i reflektory ostatecznie myje specyfikiem do szyb.

 

Planuje kupic jakis bajer do chromow (tlumik musi sie blyszczec jak psu jajka) i moze jakas paste z woskiem itd na bak i plastiki - chociaz w fazerze za wiele tego nie ma :icon_mrgreen:

Edytowane przez popek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info nie wyjasnilem od razu ze moj maly smiga crossem i jak zjezdza do domku to jest upaprany blotem no i chodzi o to zeby szybko i w miare bezbolesnie go doprowadzic do porzadku, wiec glownie chodzi o hamulce, silnik i amory plastiki to drugorzedny temat oczywiscie wazny ale nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz koniecznie szukasz info o kosmetykach motocyklowych to poczytaj tutaj: http://www.skutery.net/akcesoria.asp?grupa=13

 

Ale nie wiem czy nie bedzie to przerost formy nad trescia w przypadku mycia crossa... Markowe kosmetyki do najtanszych nie naleza.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie iwem czy moja opinia się przyda ale skoro pytasz...

Moto myje zawsze Greenteckiem Castrola - dla mnie rewelka (1 l. - 42 zł); chromy czyszczę taką watą nasączoną w jakimś specyfiku - nazwywa się to Pingo ale jeśli się nie mylę to identyczny jest Nevrdul opisany na w/w stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Eurocolor miał w swojej ofercie całą gamę kosmetyków służących do pielęgnacji motocykla, ale ostatnio jakoś nie widać ich na rynku.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Eurocolor to moim zdaniem pomyłka. środek do mycia silnika był jeszcze jak cie moge ale te całe mleczka polerskie to kisły raz dwa i były jak zsiadłe mleko no i swojego zadania tez nie spełniały.

Na wiosnę mam zamiar kupić od Louisa bańkę żelu do mycia moto - ciekaw jestem jak to sie spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Eurocolor miał w swojej ofercie całą gamę kosmetyków służących do pielęgnacji motocykla, ale ostatnio jakoś nie widać ich na rynku.

 

Swego czasu chcialem wyrwac nawet do testu game ich produktow, ale olali mnie calkowicie. A moze wlasnie zwijaja sie z linia kosmetykow do motocykli?

 

Mnie jeszcze kusi przetestowanie gamy produktow Motula. Mam nadzieje, ze uda mi sie wyrwac cos od nich na wiosne - wtedy dam Wam znac jak ich "proszki" sprawdzaja sie w praniu.

 

 

PS> mleczko faktycznie zmienialo sie w serwatke, ale za to wlasciwosci czyszczace mialo fajne.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...