Skocz do zawartości

Łatać, czy nie łatać opon po przebiciu


jokoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zobaczyłem małą główke wystającą z opony. Podchodze i modle się zęby to był kamyczek. Niechce zejść lekko podwazam patrze a tam wielki gwóźdź. Opona w dobrym stanie. A mam teraz dość wydatków związanych z motocyklem i niechciał bym więcej. Chcialem się zapytać czy w cagivie mito 125 wiec moc nie za duża można ją jakoś załatać? Znalazłem na forum o jakiś kołkach ale nic więcej niewiem. Oczywiście jeżeli łatanie jest nie preferowane to kupie jakąś lepsza używke. Prosze o pomoc!! Sezon już trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moją kleiłem, moc też niewielka wiec spróbowałem i musze powiedziec że na razie nic sie nie stało, tylko troche przepuszcza powietrze (musze czasami pompowac) bo wulkanizator powiedzial ze chinskich gum nie da sie latac. Spróbować można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie w GSe przejechalem 6 tysiecy z gwozdziem :notworthy:

 

No jak kto lubi.

 

 

Pojedz do wulkanizatora co robi samchodowe koła, powinien miec małe kołki i Ci to zrobi. Mialem kiedys tak w Cagivi to ladnie wbili taki gumowy kołek ze potem tego nawet nie bylo widac. Pozdro

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada nie dotykać, jesli masz cos podejżanego w oponie podjechac do wulkanizatora. Najlepiej do takiego co może wyważyć motocyklowe koło. Wyciagając samemu możesz uszkodzic oplot i opona do wymiany, a poza tym próba wyciagniecia może sie skończyc flakiem i dodatkowa robota oraz strata czasu na transport koła do warsztatu.

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz to łatkę pod spód :icon_razz: ale nie kołek- bo kołkiem przebije Ci opone na wylot- a po co :banghead:

 

byle łata była na srodku opony a nie z boku...

 

 

ja się bałem kołkować i łatać...a przy wymianie opony okazało się,ze miałem z tyłu łataną...i jeździłem tak nieświadomy :flesje:... a tak - wiem przynajmniej,ze mam łatę:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz to łatkę pod spód :icon_razz: ale nie kołek- bo kołkiem przebije Ci opone na wylot- a po co :banghead:

 

byle łata była na srodku opony a nie z boku...

ja się bałem kołkować i łatać...a przy wymianie opony okazało się,ze miałem z tyłu łataną...i jeździłem tak nieświadomy :flesje:... a tak - wiem przynajmniej,ze mam łatę:flesje:

 

Skoro gwóźdż siedzi mocno to opona i tak prawdopodobnie jest przebita na wylot. Sa natomiast sposoby na naprawienie takiego przebicia bez demontazu opony. Prosto i skutecznie.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam... Mam takie pytanko a mianowicie: Przebiłem oponkę, dojechałem na stację i kupiłem kołki naprawcze do opon i moje pytanie brzmi czy można jeździć na tej oponce z tym kołkiem czy raczej powinno się wymienić (teraz nie ma kasy na nową...) kołek się silnie trzyma i nie puszcza powietrza... oponka to Bridgestone Battlax Bt020...proszę o poważne rady bo nie chciał bym aby przy 100km/h kołek wyleciał i bym się roztrzaskał .... :crossy: :crossy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zakołkowanej oponie zrobiłem jakieś 4 tys. km i nic się nie dzieje. Chciałem ją profesjonalnie naprawić ale usłyszałem w serwisie, że jak trzyma powietrze to nie ma sensu. Kolejny argument był taki, że masa ludzi jeździ na takich oponach do ich zużycia.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...