Skocz do zawartości

Szyba


wolekFJ1100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka że kolega czyścił motorek, ściągnął szybę ze swojej Shadowy i że tak powiem "przepolerował ją gabką", niedomyślając sie że po spłukaniu piany będą straszne rysy...i do was panowie pytanie czym te rysy zlikwidować?Jest to szyba akrylowa...tak mi sie wydaje:/ :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak duze sa to zniszczenia.

Możliwe że wystarczy sama pasta do zębów lub displex* (do nabycia w sklepach GSM)

 

Sposób postępowania z pastą: zraszasz szybę wodą, nakładasz pastę do zebów, watka i polerujesz okrężnymi ruchami.

Jeśli szyba ma głębsze rysy matujesz ją na mokro papierkiem ściernym - 2000-2500. Po dokładnym ! zmatowaniu i pozbyciu się głębszych rys rozpoczynasz standardowa poriocedurę z pastą & watą :)

 

efekt - moją mocno zniszczoną oryginalną szybke doprowadziłem do idealnego stanu.

 

czas - 1 pracowity dzień.

 

*Szybciej działa, ale zostawia jednak malutkie mikro ryski. Polecam pastę do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam ruchy okrężne... przez to sie bedą robić paskudne refleksy przy jeździe pod słońce.. ruchy proste czyli góra dół albo lewo prawo...

 

Nie zauważyłem tego - po polerce szyby brak najmniejszych mikrorysek, szyba jest idealna jak ze sklepu :) . Więc reflexów brak :icon_rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mi tu doradził pastę Tempo, wziałem więc szmatkę i jazda po rysach, delikatnie i ostrożnie efektjest taki, że zamiast dwóch pojedynczych rys powstało zmatowienie na powierzchni na której tarłem. Nie używałem wiertarki nie tarłem na chama. Albo coś źle zrobiłem, albo pomysł był do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mi tu doradził pastę Tempo (...)

Albo coś źle zrobiłem, albo pomysł był do dupy.

A Tempo nie jest przypadkiem do lakieru?

Ja używałem pasty Xerapol. Na koniec - szyba nie jest idealna, ale wszystko wyglaga dużo lepiej - tylko, że ja miałem sporo rys i większość dość głębokie. I tak jak w opisie, który podkleiłem - papier ścierny, pasta polerska i pół dnia zabawy. W moim przypadku zdecydowanie było warto.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...