Skocz do zawartości

Łańcuch na zapinkę.


Vatzeque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Może mylisz zapinkę z zakuwką? Może dołóż 15 zł na zakuwkę i zakuj go.

Na pewno nie musi być zakładany w całości. Do bardzo gruba przesada, jak na GSa!

Tak czy siak do GS 500 założyłbym i na zapinkę. Nie ma prawa się wypiąć, skoro w wyczonym sprzęcie jak KTM 520 EXC jeżdżę tylko na zapinanych łańcuchach.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiesz, jeśli masz sprzęta 1000, mocno jeździsz i masz łańcuch zakuty, to po co go rozkuwać (rozcinać) i ponownie zakuwać, skoro znacznie lepiej jest zdjąć wahacz, przy okazji go przesmarować i założyć nieskończony łańcuch.

Tutaj mówiłem tylko o GSie, malutkim motorku, który nie skrzywdzi żadnego łańcucha.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mylisz zapinkę z zakuwką? Może dołóż 15 zł na zakuwkę i zakuj go.

Na pewno nie musi być zakładany w całości. Do bardzo gruba przesada, jak na GSa!

Tak czy siak do GS 500 założyłbym i na zapinkę. Nie ma prawa się wypiąć, skoro w wyczonym sprzęcie jak KTM 520 EXC jeżdżę tylko na zapinanych łańcuchach.

pzdr

 

Defaultowo DID 520 o-ring (czyli standardowy łańcuch DID'a do GS'a) jest sprzedawany z zapinką, niemniej można do niego dokupić ogniwo zakuwane.Ja również uważam że to przerost formy nad treścią :icon_mrgreen: :buttrock:

 

Jak ktoś boi się rozpięcia zapinki to znajomy ma pewien patent:smaruje zapinkę z jednej strony silikonem - po założeniu na płytkę i zaschnięciu nie ma bata żeby sama się wypięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w większości sprzętów klasy 1000 ccm łańcuch jest zakuwany. Dlaczego ?? Prosta sprawa - inaczej trezba by wahacz rozciać, bo łańcuch przechodzi przez jego wzmocnienie. Dobrze zakuta zakuwka nie rozepnie się sama, zapinka notabene również.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło Piotrusgsx. Mam ten standardowy.

A, że osobno można kupić ogniwo nitowane to nie wiedziałem :) Dziękować za info.

No i z resztą do mojego modelu miał być łańcuch 110 ogniwowy, koliga zakupił 112 ogniwowy, no i musieliśmy go skracać.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu wymieniałem napęd i łańcuch był fabrycznie zakuty dla majsterkowiczów a dla tych co się wiele nie lubią pindolić i rozkręcać była dorzucona dodatkowa zapinka do zakucia. Rozpiłowałem ogniwo zakułem tądodatkową i grało i buczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie zrobiłem "swoją zetersiódemką" ok 6 tysięcy km na łańcuchu z zapinką.

Jak widać szczęśliwie :)

 

Avalon, który to masz rocznik? Bo też oglądałem wersję z owiewką i wygląda ładnie. Może na wiosnę.....

Jak tym się śmiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalon, który to masz rocznik? Bo też oglądałem wersję z owiewką i wygląda ładnie. Może na wiosnę.....

Jak tym się śmiga?

 

Wiesz....mogę być nie obiektywny w swojej ocenie :)

Rok 2001. Kupiłem jak miał dwa lata z przebiegiem 9500km.Teraz mam 25000 przejechane bez żadnej awarii.Wszystko hula jak ta lala :icon_rolleyes: Jak dla mnie jest to trochę niedoceniony ale bardzo porządny i w miarę uniwersalny motocykl. Napewno jest lepszą alternatywą niż Bandit 600 szczególnie jak się jeździ we dwójkę i szybko. Ma lepsze zawieszenie, jest większy, wygodniejszy i ma duży zbiornik. Mniej też pali niż GSF600. Wygodnie się jeździ bez zbędnego "leżenia" na baku.Ma spory schowek pod siedzeniem.(śniadanie, jakaś bluza, blokada ... spokojnie się zmnieści) Na pochwałę zasługuje przednia lampa która naprawdę dobrze spełnia swoje zadanie no i jest centralna stopka w standardzie co barzdo ułatwia serwis.

Generalnie dla mnie jest nawet więcej niz OK.

Myślę czasem o zamianie na ZRX1200S bo innego w zasadzie dla siebie motocykla nie widzę.

Może na wiosne....

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w większości sprzętów klasy 1000 ccm łańcuch jest zakuwany. Dlaczego ?? Prosta sprawa - inaczej trezba by wahacz rozciać, bo łańcuch przechodzi przez jego wzmocnienie. Dobrze zakuta zakuwka nie rozepnie się sama, zapinka notabene również.

 

Pawel

 

A mi w Diversjonie (60 kucy!) zapinka po prostu spadła... fakt, że ogniwo się nie rozpadło, ale zapinek nie polecam.

 

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...