Skocz do zawartości

Zbudować Motocykl. Czy To Możliwe?


Metallord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że dane jest mi pisać po raz pierwszy chciałem się serdecznie przywitać.

Powiem tak: fascynuja mnie motocykle od dawien dawna, lecz nigdy nie miałem odwagi zeby w tym kierunku cokolwiek zrobić.

 

A chciałem zacząć tak.

 

Nie stać mnie na kupno całego motocykle, dlatego wpadłem na pomysł, aby zbudować go samemu. Nie myśle tutaj o zupełnym customie, lecz o stopniowym znajdywaniu i kupnie czesci.

Dlaczego tak? Już wyjasniam. Chodzi o to, że nie bede w stanie uzbierać całej sumy na motocykl, jestem zbytnio rozrzutny. Natomiast w miarę mozliwości miałbym cel, jakim byłaby kazda następna cześć i nie musiałbym sie wyśliać, żeby zbytnio uważać na wydatki. Jeszcze jednym plusem jest to, że mój tata jest mechanikiem samochodowym i zawsze moge liczyć na jego rade.

 

Rozumiem, że możecie mnie wyśmiać, lecz ja patrze na to inaczej.

Doradźcie, pomóżcie, wysmiejcie. Za wszystko bede wdzięczny.

No i jezeli uznacie, że dam rade to który motor wybrać na początek?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem z doswiadczenia mojego i moich znajomych ze :

-budowa motocykla to wydatek wiekszy(czasem wielokrotnie!!) niz kupno "calosci"

-osobiscie cie nie znam ale po przeczytaniu twojego posta jedyne co mi sie na mysl niesie to to, ze masz slomiany zapal(no bo skoro jestes rozrzutny i nie potrafisz "dozbierac") to co tu myslec o zmudnym i badz co badz mozolnym wyszukiwaniu czesci i pozniejszym jeszcze bardziej zmudniejszym i wymagajacym naprawde duzej wytrwalosci i cierpliwosci pasowaniem/dorabianiem/przerabianiem elementow i czesci ...

-moja rada jest taka :kup cos na raty i juz...

ps.mowiac o zmudnej pracy mam na mysli naprawde PRACE nad motocyklem a nie wspawanie do starej WSK "przedlozek" przedniego zawieszenia,dodaniu baku "lezki" i tylnego kola od Żuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jak udowodnić, że mój zapał nie jest słomiany? :P Zobaczymy...

 

Narazie szukam wszytskich ważnych informacji, na innym forum doradzono mi zakup powypadkowej maszyny i jej samodzielne wyremontowanie. Zostane chyba przy takiej opcji.

Czytam i szukam. Dodam, że mam miejsce, potrzebne narzędzia i jak wspomniałem oko fachowca.

Napewno nie zależy mi na WSK.

Czy maszyny z rodziny Hondy są stosunkowo odpowiednie?

 

Jakie są Wasze doświadczenia z takimi pomysłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallord według mnie pomysł fajny , moim zdaniem to na początek sciągnąć coś z niemiec albo holandi za niewielkie pieniadze a poźniej tylko dokupywać do niego a to sakwy, a to siedzienie , a to inna kierownica , jesli myslisz o budowie motocykla od podstaw to wiedz ze jest to wydatek znacznie przekraczający cene uzywanej maszyny , dalej jak chcesz dlubac przy motorze to polecam jakiś chopper/cruisier , a moze rusek ?? zalezy to od ciebie , zreszta budowa motocykla moze okazac sie wpsaniałą przygodą jesli masz dostep do: mechanika, tokarza i lakiernika, chociaz jak bys sie postarał to można zrobic nawet i ładnego customa, tylko ze w gre wchodzą nie pieniądze lecz czas jaki na ten motor poswiecisz, budowa motocykla to naprawde próba wytrzymalosci twojej cierpliwosci... wiem to po sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Mankiem,jak bedziesz kupowal na czesci to wydasz 3 razy tyle co caly motocykl.Kup w calosci, nawet jak do remontu,ale masz wtedy wszystkie czesci. Przykladowo,kupilem cala 2002 gs500 za 3500

dolarow,a u dealera sama nowa owiewka tylna kosztuje 600 dolcow. Pomysl ile bym wydal na cale moto w czesciach.PzdrM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, do jakich marek motocykli części jest w Polsce jest najlepszy dostęp?

Mieszkam na Śląsk w największym mieście więc wszytsko jest pod ręką :P

 

Bardzo podoba mi się Honda Shadow vt 600 tylko gdzie ja taką, powypadkową dostanę? Znacie takie miejsca?

Edytowane przez Metallord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny plan - zycze powodzenia jak zaczniesz zapodawaj foty z przebiegu prowadzonych prac.

zycze powodzenia i duzo, duzo cierpliwosci a efekt napewno bedzie powalajacy.

P.S.

MotoBazar - Łódż 2006

jest tam pare fajnych projektów :icon_mrgreen: zdjecia nie oddaja calego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szczęscie że za miesiąc bedzie Old Timer Bazar, na którym mam nadzieję znaleźć ciekawe informacje i może jeżeli już będę sprecyzowany, konkretne części.

 

Dlatego bardzo czekam na konkretne propozycje!

Jaopatrzyłem się już w książkę serwisową Hondy Shadow (480 stron!!!) i czytam dalej, tylko nie wiem czy dobrze wybrałem. Wiem że napewno będzie to chopper, ale jaki to będzie to jeszcze sprawa otwarta. Jak wspomniałem, na chwile obecną myślę o Shadow-ce.

 

Jeżeli już się za wszytsko zabiorę to możecie mieć pewność, że bedę informował na bierząco. :icon_mrgreen:

 

Czekam na kolejen informacje!!!

Edytowane przez Metallord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radze Ci jedno-idz do dobrej pracy :buttrock:

jesli nie chcesz budowac moto cale zycie i przed 80-tka piewszy raz go dosiasc, to trzeba w krotkim czasie kupowac czesci-jak wiadomo sa one drogie i drozej wychodza niz calosc, bo i tak nie kupisz zawsze na czas tego czego akurat chcesz, a to wyglada mniej wiecej tak: po zmudnych szukaniach zbiornika, znajdujesz kola, ale jak masz je przykrecic do ramy, skoro nie masz lag i polek? jak znalazles juz zbiornik to nie mozesz go kupic bo skonczyla sie kasa :icon_mrgreen: no nic, zycze powodzenia. Moim zdaniem kup kilkunastoletniego rozbitka typu stare LTD, Virago itp i "reaktywuj go", a nawet gadzety w miare unikalne mozna kupic taniej, albo cos dorobic. Trzymaj sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie kiedyś planowałem, że zbuduje motocykl z silnikiem malucha i tylnym kołem od syreny. Niestety jak przyszło co do czego to okazało się, że jednak nie będzie to tak tanio i do tego trzeba mieć fure czasu, którego nie mam. Zostały mi tylko szkice i pomysł. Może na emeryturze się uda.

Największy problem w projekcie mam z przeniesieniem napędu ze skrzyni maluchowskiej na tylne koło i z wykombinowaniem jak nogą zmieniać biegi. Najprościej pewnie będzie kupić ramę od jakiegoś jednośladowego potwora wraz ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem z doswiadczenia mojego i moich znajomych ze :

-budowa motocykla to wydatek wiekszy(czasem wielokrotnie!!) niz kupno "calosci"

-osobiscie cie nie znam ale po przeczytaniu twojego posta jedyne co mi sie na mysl niesie to to, ze masz slomiany zapal(no bo skoro jestes rozrzutny i nie potrafisz "dozbierac") to co tu myslec o zmudnym i badz co badz mozolnym wyszukiwaniu czesci i pozniejszym jeszcze bardziej zmudniejszym i wymagajacym naprawde duzej wytrwalosci i cierpliwosci pasowaniem/dorabianiem/przerabianiem elementow i czesci ...

-moja rada jest taka :kup cos na raty i juz...

ps.mowiac o zmudnej pracy mam na mysli naprawde PRACE nad motocyklem a nie wspawanie do starej WSK "przedlozek" przedniego zawieszenia,dodaniu baku "lezki" i tylnego kola od Żuka...

wypowiedz trafiona w 100% wg. mnie!!!!----chociaż niepowodzenia są drogą do sukceu!!:icon_mrgreen::)---pewnie za kilka lat sam będziesz śmiał sie z tego pomysłu---ważne ,że Masz zapał!!---i jesli chcesz budować tylko z powodu oszczednosci to poczytaj co piszą o kosztach doswiadczeni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wbij sie w dział chopper/cruiser znajdziesz podobnych zapaleńców , a co do shadowki 600 to widziałem chyba kiedyś fajnie przerobioą jeszcze nie rejestrowaną , ae ładny drag z nij był. Pozdrawiam i życze powodzenia w dążeniu do celu, i jeszcze raz , proponuje sie wybrać do innego działu jeśli palnujesz tworzyć customa , sam plan zajebisty ale w twoim wieku bedzie to Cie troche kosztowało , o chyba ze masz zapewniony jakiś sponsoring staruszków :buttrock: pozdro

 

znalazłem :icon_mrgreen: co o tym sądzisz?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M252316 mi sie podoba i to bardzo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ble, niezbyt mi się podoba. Juz dużo lepiej prezentuje się ten:

http://www.coches-motos.com/picmotos/moto-382041423.jpg

 

I własnie w takim kierunku bede kombinował. :icon_mrgreen:

 

Wielkie dzięki za poszukiwania.

Edytowane przez Metallord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...