Skocz do zawartości

Dupcie na motorach(dzis na Nowym Świecie)


Fidel5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno.

Gdyby janekk byl w stanie przeczytac wymieniana w tym watku strone ( Live to Ride, Ride to Die ) to by wiedzial ze w kilku stanach amerykanskich zniesiono obowiazek jezdzenia w kaskach i zastosowano proponowany przez niego manewr z wyzszym ubezpieczeniem wybierajacego taka opcje.

Efekt - znaczne zwiekszenie ilosci ciezkich urazow glowy i calkowita nieadekwatnosc tego wyzszego ubezpieczenia ( $ 10 tys ) do kosztow leczenia tych urazow - koszty operacji rekonstrukcji twarzy i neurologicznych glowy juz w pierwsze 2 dni pobytu w szpitalu zjadaly to wyzsze ubezpieczenie i rosly dalej.

To jest wg mnie najwieksze niebezpieczenstwo wypadku bo z jednej strony powoduje calkowita zmiane stylu zycia rodziny na ktora spada opiekowanie sie takim inwalida nie majacym kontaktu z rzeczywistoscia, lub sparalizowanym, a z drugiej nie tylko zabiera drugi podstawowy dochod z ktorego ta rodzina sie utrzymuje, ale jeszcze obciaza ja dodatkowymi kosztami. Dlatego warto nie tylko ogladac zdjecia, ale i przeczytac komentarze ludzi, ktorym po wypadku jedyna nadzieja ktora zostala to nadzieja w sile modlitwy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno.

Gdyby janekk byl w stanie przeczytac wymieniana w tym watku strone ( Live to Ride, Ride to Die ) to by wiedzial ze w kilku stanach amerykanskich zniesiono obowiazek jezdzenia w kaskach i zastosowano proponowany przez niego manewr z wyzszym ubezpieczeniem wybierajacego taka opcje.

Efekt - znaczne zwiekszenie ilosci ciezkich urazow glowy i calkowita nieadekwatnosc tego wyzszego ubezpieczenia ( $ 10 tys ) do kosztow leczenia tych urazow - koszty operacji rekonstrukcji twarzy i neurologicznych glowy juz w pierwsze 2 dni pobytu w szpitalu zjadaly to wyzsze ubezpieczenie i rosly dalej.

To jest wg mnie najwieksze niebezpieczenstwo wypadku bo z jednej strony powoduje calkowita zmiane stylu zycia rodziny na ktora spada opiekowanie sie takim inwalida nie majacym kontaktu z rzeczywistoscia, lub sparalizowanym, a z drugiej nie tylko zabiera drugi podstawowy dochod z ktorego ta rodzina sie utrzymuje, ale jeszcze obciaza ja dodatkowymi kosztami. Dlatego warto nie tylko ogladac zdjecia, ale i przeczytac komentarze ludzi, ktorym po wypadku jedyna nadzieja ktora zostala to nadzieja w sile modlitwy.

 

Adam M.

 

Widocznie masz więcej czasu na czytanie ode mnie. Tylko powiedz mi, czy powrócono do obowiązku jeżdżenia w kasku? Bo nie jestem w stanie przeczytać wymienionej przez ciebie strony.

 

Myślę, że więcej śmiertelnych ofiar jest w wypadkach spowodowanyh przez pijanych kierowców. Zresztą nikt ci nie każe jeździć bez kasku, poprostu fajnie jest mieć wybór.

 

ja sie wypowiedzialam co sadze na samym poczatku i starczy za to Ty jak do tej pory nic konkretnego nie wniosles do rozmowy ,tylko sie spierasz bezsensu.....

 

Pokaż mi bezsens moich wypowiedzi. Twoje są naprawdę wiele warte - uważasz, że jazda bez kompletnego stroju to debilizm. No naprawdę wyżyny. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiejsza refleksja po pobycie motor coś tam szoł na Nowym Świecie. Po obejrzeniu motorków na które na mnie nie stać (np>charlej fat boj), zacząłem obserwowac przyjezdnych. No iiii....... Poru kolesiów na gsx-r i bladych, etc a nimi ich dupcie. Jezdzili sobie, one bez kasków o ubiorach juz nie wspomnę. Panienienki w mini, stringi na wierzchu bo nóźki wysoko, biusty az kłuja w oczy, buzie roześmiane. A było to chwile po tym jak był pokaz odzieży retbike jak faceta ciagneli za kładem i widac było co zostało z jego ciuchów, więc analogia jednoznaczna co stało by sie z buzkami i tipsami owych dupeczek.

Ale ogólny luz, lans i twarze roześmiane.

Ciekawe co na to nasze Panie motocyklistki i panowie powiedzieli przedciez jakas odpowiedzialność za pasazera jest. Pytanie do pań jesli zabieraja plecaki.

Czy juz nie ma myslenia w narodzie? :D

 

 

 

ahahahahahaaaaaaaaa ;) ;)

dawno mnie nie było

wiadomo - sezon - czasu brak

moje zdanie takie - jaki pan taki kram

skoro właściciel moto płytki to i panna jak wyżej

a jak ma poukładane to się zatroszczy o plecak

 

hm................

a moze ja tak założe mini , przykleje tipsy wszak pogoda jeszcze sprzyja

hahhaaaaaaaaaa :icon_mrgreen: :buttrock: :buttrock: :lalag: :buttrock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda bez kasku to już deko przeginka - choć kurtki, rękawic, spodni i butów też nik mi nie zabrania nie założyć, a wkładam (czasem :) ) ale lepiej dmuchać na zimne i kazać. jeśli ktoś nie myśli nt. urazu głowy bez kasku to lepiej jak się pomyśli za niego. Co do pozostałej części garderoby to wypowiedziałem się w moim poprzednim poście

Edytowane przez Fenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz więcej czasu na czytanie ode mnie. Tylko powiedz mi, czy powrócono do obowiązku jeżdżenia w kasku? Bo nie jestem w stanie przeczytać wymienionej przez ciebie strony.

 

Myślę, że więcej śmiertelnych ofiar jest w wypadkach spowodowanyh przez pijanych kierowców. Zresztą nikt ci nie każe jeździć bez kasku, poprostu fajnie jest mieć wybór.

Pokaż mi bezsens moich wypowiedzi. Twoje są naprawdę wiele warte - uważasz, że jazda bez kompletnego stroju to debilizm. No naprawdę wyżyny. Pozdrawiam,

 

 

po co w ogole sie wypowiadasz w takim razie skoro nie masz czasuy na czytanie tego co ludzie pisza :) ??jak juz mam Ci odpowiedziec to wtraciles sie w dyskusje z jakimis bezsensownymi pytaniami to po 1,a po 2 nie wiem czy zauwazyles ,ze to jest forum i kazdy ma prawo do wypowiadania wlasnej opini na dany temat...tak uwazam ze jest to kompletnie durne i nieodpowiedzialne(raz tylko przejechalam sie w krotkim rekawku i krotkich spodniach i to jako placak ponad 180km/h,a ze kontakt z motocyklami mam juz dlugo to jeszcze nigdy sie tak nie balam!!Pomimo tego ze kumpel jest dugoletnim i doswiadczonym motocyklista to jednak nie dawalo mi to bezpieczenstwa)Wole sie pozdzierac w kombinezonie przy ewentualnym szlifie,niz w samym kasku i letnich rzeczach!!!!!

 

a tu masz adres strony ktorej nie mogles przeczytac

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm powodzenia na drodze !!!!!

Edytowane przez Madzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda bez kasku to już deko przeginka - choć kurtki, rękawic, spodni i butów też nik mi nie zabrania nie założyć, a wkładam (czasem :icon_question: ) ale lepiej dmuchać na zimne i kazać. jeśli ktoś nie myśli nt. urazu głowy bez kasku to lepiej jak się pomyśli za niego. Co do pozostałej części garderoby to wypowiedziałem się w moim poprzednim poście

 

ogladajac ta stronke tak mi sie wydaje ze wiekszosz tych wypadkow stala sie w usa http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm ale do czego zmierzam. bylem w te wakacje w usie i kolesi na moto jest bez porownania wiecej niz w polsce. tam to mozna powiedziec ze MOTOCYKLE SA WSZEDZIE ale... nie widzialem nikogo na szlifierce ubranego w jakikolwiek stroj ochronny. kask to rzadkosc. mam nawet kilka fot jak lataja sobie po highwayach w koszulce ktora sie zawija na plecach :icon_rolleyes: i w samych okularkach (bo okulary musza miec). moze i w polsce nie ma warunkow do jazdy vmax (jednak widuje sie) ale za to jak sie wylozy przy 80km/h na prostym odcinku drogi i w nic nie zaje*ie to chociaz mu skórka zostanie na swoim miejscu :) . moze nie pisze w temacie ale mysle ze to sie wiaze z dupciami na motorach.. ps. PZDR dla tych co nie jezdza NEJKED :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem nikogo na szlifierce ubranego w jakikolwiek stroj ochronny. kask to rzadkosc. mam nawet kilka fot jak lataja sobie po highwayach w koszulce ktora sie zawija na plecach :icon_rolleyes: i w samych okularkach (bo okulary musza miec).

 

Nie jestem za ślepym naśladowaniem innych nacji, szczególnie w tak oczywistych przypadkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladajac ta stronke tak mi sie wydaje ze wiekszosz tych wypadkow stala sie w usa http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm ale do czego zmierzam. bylem w te wakacje w usie i kolesi na moto jest bez porownania wiecej niz w polsce. tam to mozna powiedziec ze MOTOCYKLE SA WSZEDZIE ale... nie widzialem nikogo na szlifierce ubranego w jakikolwiek stroj ochronny. kask to rzadkosc. mam nawet kilka fot jak lataja sobie po highwayach w koszulce ktora sie zawija na plecach :icon_rolleyes: i w samych okularkach (bo okulary musza miec). moze i w polsce nie ma warunkow do jazdy vmax (jednak widuje sie) ale za to jak sie wylozy przy 80km/h na prostym odcinku drogi i w nic nie zaje*ie to chociaz mu skórka zostanie na swoim miejscu :) . moze nie pisze w temacie ale mysle ze to sie wiaze z dupciami na motorach.. ps. PZDR dla tych co nie jezdza NEJKED :icon_question:

 

Po pierwsze to nie widze powodu dla którego mnie zacytowałeś bo ja o zupie ty o dupie

 

Po drugie to nie porównuj usa do Polski ukochanej gdzie inny klimat i na ulice to strach na pieszo wyjść a co dopiero przejechać się po niej dupskiem nawet 40 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to? Ciekawe z jakiego powodu policja zatrzymuje motocykliste?(-:

http://lasko.wrzuta.pl/obraz/QB252NaJVJ/zatrzymani

 

 

albo to....dlaczego na Jamajce zdarzaja sie wypadki motocyklowe.... :)

 

http://www.joemonster.org/article.php?thol...rder=0&sid=3788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...