Skocz do zawartości

łańcuch -patenty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zajechałem zestaw napędowy w XS-400. Cztery sezony śmigania. A przecież nowy nie był, kiedy kupowałem motocykl. Sprawdzałem ceny na Larssonie - za cały zestaw napędowy trzeba dać ok. 500zł. Znajdę taką kwotę, jeśli będę musiał, ale wolałbym coś wymyślić, żeby nie zostać bohaterem historii z kategorii: "kupiłem naklejki na bak i podwoiłem wartość motocykla" - w końcu wartość rynkowa mojego motocykla, choćby ze względu na rocznik (83) jest znikoma (w przeciwieństwie do użytkowej i sentymentalnej).

 

Ponieważ nie jest to litrowy sport, więc napięcia na łańcuchu nie są ogromne. Pomyślałem więc, że może dałoby się jeszcze skrócić łańcuch o kilka ogniw i zakuć? Czy praktykuje się takie patenty? Ewentualnie gdzie mógłbym to zrobić w Krakowie/okolicach?

 

A może macie inny pomysł, albo miejsce z tańszymi zamiennikami?

 

Będę wdzięczny za pomoc..

Pozdrawiam

Edytowane przez electro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osłabiaj stary. Zobacz czy są w ogóle tulejki na ogniwach. Jeżeli nie ma co piątej lub dziesiątej to ok ale jeżeli na 5 tulejek masz jedną to lepiej albo kup drugi napęd albo różaniec i jeździj dalej. Zazwyczaj łańcuch zużywa się adekwatnie do zębatek. Jeżeli zębatki masz już zjechane to co CI da skracanie łańcucha skoro będzie przeskakiwał. Kiedyś miałem MZ 251, niby połowa Twojego,niby nieduży ale ten nieduży motorek potrafił szybko i efektownie zajechać łańcuch. WIęc lepiej się nie sugieruj tym że 400 to nie 1000 tylko pomyśl żeby na nowy sezon coś zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądna argumentacja ventura. Widocznie jak się człowiek przywiąże do zabytku, musi w niego wkłądać pieniądze ponad wszelką przyzwoitość. Zawsze uważałem, że jednak bezpieczeństwo i bezawaryjność przede wszystkim - jutro zamówię zestaw w larssonie.

 

Zielorz, sprzęt CZ zawsze bardziej mi pasował do enduro, więc to chyba nie dla mnie, ale dzieki za radę.

 

Do zobaczenia na trasie. Jeszcze w TYM roku.

 

Pozdrawiam..

Edytowane przez electro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro chyba słabo siedzisz w temacie mechaniki motocykloiwej. Kup sobie zestaw ĆZ i nowe zębatki. Wszystko dostaniesz tu

 

www.motorad.pl

 

niedaleko ciebie w sumie

 

Niestety na tylną zembatkę muszę czekać w Motorad cztery tygodnie. Za to łańcuchy o-ringowe mają dość tanie. Czy bezpieczne jest kupienie zębatek w Larssonie i łańcucha w Motorad? Zastępniki, więc powinno pasować. A może wziąć wszystko w Larssonie? Mają łańcuchy firm RK i IRIS (tańsze). Ale chyba nie o-ringi (przynajmniej nie znalazłem takiej informacji - modele: RK, symbol: 2100528 i IRIS 530HTP, symbol: 2110528)

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lancuch RK o - ringowy i zebatki JT daja rade za niewielkie pieniadze

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do zimy ich nie zobaczysz:) o ile w ogole przysla ;)

 

ja jeszcze polecam sklep Martin-Motocykle, z tym ze tu po zamowieniu czesci musisz dzwonic co 2 dni i sie upewniac czy aby napewno wyslali :crossy: bo roznie tam bywa , ceny ma naprawde niskie jak za firmowe lancuchy

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...