Skocz do zawartości

125 - YZ, CRM czy DT ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Przymiezam sie do kupna pierwszego motoru.Zorientowalem sie nieco w temacie i wyselekcjonowalem 3 motocykle:

- Yamaha DT 125

- Yamaha YZ 125

- Honda CRM 125

 

Mozecie powiedziec jakie sa najwieksze roznice w tych modelach i co najbardziej odpowiada moim oczekiwaniom? Nie opisujcie modeli bo to juz nie raz bylo, chodzi mi o znaczace roznice.

 

Chy YZ nie jest za bardzo crossowy na przelajowki itp...

 

Nie bede uprawial crossu raczej przelajowki, bloto, piasek, szutr i tego typu teren.Sadze ze malo toru raczej mniej lub bardziej dziki teren.

Nie ma dla mnie takze znaczenia sprawa ze po np roku motor przestanie mi wystarczac i bede chcial/musial zmienic na wieksze.Najpierw chce sie nauczyc i nie zabic :biggrin: Stad 125ccm.

 

 

Serdeczne dzieki

Pietrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Przymiezam sie do kupna pierwszego motoru.Zorientowalem sie nieco w temacie i wyselekcjonowalem 3 motocykle:

- Yamaha DT 125

- Yamaha YZ 125

- Honda CRM 125

 

Mozecie powiedziec jakie sa najwieksze roznice w tych modelach i co najbardziej odpowiada moim oczekiwaniom? Nie opisujcie modeli bo to juz nie raz bylo, chodzi mi o znaczace roznice.

 

Chy YZ nie jest za bardzo crossowy na przelajowki itp...

 

Nie bede uprawial crossu raczej przelajowki, bloto, piasek, szutr i tego typu teren.Sadze ze malo toru raczej mniej lub bardziej dziki teren.

Nie ma dla mnie takze znaczenia sprawa ze po np roku motor przestanie mi wystarczac i bede chcial/musial zmienic na wieksze.Najpierw chce sie nauczyc i nie zabic :P Stad 125ccm.

Serdeczne dzieki

Pietrach

no to wbrałeś sobie zupełnie inne motocykle :crossy: :biggrin: porównując z samochodami wygladało by to tak:

DT - TICO

CRM- Audi A3

YZ - SUBARU impreza WRC

 

Różnice:

DT- 24KM, miękkie zawieszenie, nowsze wersje z chamulcami tarczowymi, waga 120kg, można go zarejestrowac.

 

CRM- 33KM, Wysokie zawieszenie, rama starszej wyczynowej hondy CR, dobre chamulce tarczowe, waga kolo 120kg, można go zarejestrowac.

 

YZ- 40KM, Wysokie twarde i wyczynowe zawieszenie i wszystkie podzespoły z najwyzszej połki. Waga kolo 97kg, NIE można go zarejestrowac i jezdzić nim po drogach publicznych.

 

Koszty: DT i CRM palą kolo 6l przy ostrej jezdzie w terenie a YZ kolo 10l. Silnik DT i CRM wmaga remontu co około 5 sezonów a silnik YZ przy ostrej jezdzie od 1 do 2 razy w sezonie (koszt roczny kolo 1500zł- czesci)

 

Sposób oddawania mocy w DT i CRM jest dość łagodny natomiast w YZ gwałtowny i motocykl ze względu na małą mase i dużą moc przemieszcza sie bardziej na zasadzie pocisku ;) . Ja polecam Ci CRM a za rok jak juz sie naumiesz jezdzic to wtedy sobie kup YZ czy tam jakiegos crossa :crossy:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yz jest bardzo mocna jak na 125ccm, ma az 40km, dt moze ci sie znudzic po miesiacu bo jest zaslaba a o crm nic ci nie powiem bo nic nie weim na jej temat. najlepsza by byla yz tylko jest jeden mankament pali bardzo dzuuuzo oklo 12l :biggrin:

 

pozdro

to dlaczego jeszcze kmx ci sie nie znudził ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretne odpowiedz. Poczytalem jeszcze troche o kosztach eksploatacji i YZ raczej odpada.

 

W takim razie poki co wychodzi na CRM'a (polecanego mi juz wczesniej). Mozecie podac mi jakas rozsadna alternatywe dla CRM'a? I jaki rocznik Hondy najlepiej kupic z przedzialu 1997-2001 ?

 

Dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma alternatywy ale jest lepszy KDX 125 i ten motocykl można śmiało polecić.

Moge właśnie taki sprzedać :biggrin:

Takich tematów było setki ;)

najlepsze są

KDX, RX

potem TS,CRm

Pominąłem EXC i WR bo ich utrzymanie nie różni się wiele od full crossów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretne odpowiedz. Poczytalem jeszcze troche o kosztach eksploatacji i YZ raczej odpada.

 

W takim razie poki co wychodzi na CRM'a (polecanego mi juz wczesniej). Mozecie podac mi jakas rozsadna alternatywe dla CRM'a? I jaki rocznik Hondy najlepiej kupic z przedzialu 1997-2001 ?

 

Dzieki bardzo

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M277753 CRM ma znacznie solidniejszą rame i zawieszenie niż DT, KDX, RX- momo ze ten ma USD. bo własnie rama i zawiecha pochodzą od CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M277753 CRM ma znacznie solidniejszą rame i zawieszenie niż DT, KDX, RX- momo ze ten ma USD. bo własnie rama i zawiecha pochodzą od CR.

 

Rama z KDXa to rama z KXa z 93r. :biggrin: Sąsiad miał CRm i jak mu pokazałem KDXa na necie pwoiedział, że takie sety nie nadają się do poważnego terenu. Mimo to kupiłem KDXa i gdy się przejechał przyznał, że jednak nie :]

Jeździłeś na tym i na tym? Wydaję mi się, że nie ;)

Edytowane przez Benek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo własnie rama i zawiecha pochodzą od CR.

 

Boże zabić to za mało...

W którym miejscu się pytam w którym?

CR ma tyle do CRM że poczatek nazwy się zgadza i nic wiece;]

Chłopie widziałeś na oczy obie maszyny kolo siebie albo chociaż jechałeś CRką i CRMką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crm i kdx sa zbudowane na bazie crossow i ramy maja w czesci takie same roznica jest taka ze tylni stelaz w crossach jest odkrecany a w tych enduro przyspawany... zawiecha juz zupelnie inna

Benek14 kdx sa na bazie kxa z 91 czyli takiego jak moj 93 to zupelnie inna rama

Edytowane przez Marcin®
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże zabić to za mało...

W którym miejscu się pytam w którym?

CR ma tyle do CRM że poczatek nazwy się zgadza i nic wiece;]

Chłopie widziałeś na oczy obie maszyny kolo siebie albo chociaż jechałeś CRką i CRMką....

http://www.bikepics.com/pictures/125757/ CR

http://www.bikepics.com/pictures/555395/ CRM

http://www.bikepics.com/pictures/615516/ CRM

 

Patrz i płacz!!!!!!!!! :biggrin: ;) To jest ta sama rama na 100000% Dawno temu byłem bardzo zainteresowany kupnem CRM i dowiadywałem sie wszystkiego co sie dało :crossy:

 

Benek14 kdx sa na bazie kxa z 90/91 czyli takiego jak moj 93 to zupelnie inna rama

no dokładne :crossy: :P

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...