Skocz do zawartości

TUNING MOTORÓW Z SILNIKAMI MINARELLI AM6


RIEJU RR50:D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na mielochu masz czesci tuningowe do tch silnikow za ladne pieniadze. Ten silniczek latwo podkrecic do 20 - 22 koni. Ja tak zamierzam podrasowac mojego HM, czyli tak:

 

Cylinder TOP RACING 85cc wersja torowa,

Gaznik Dellorto 24

Gumowy krocciec zewnetrzy,

dyfuzor od starszej hondy cr 80 , lub od innego wyczyna podobnej mocy.

sportowe membramki

 

Moc jak mowilem okolo 20 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder Hebo Manston jest lepszy.Przedewszystkim Wał Korbowy.lozyska.membranki(nikeoncizecnie wystarczy sam material)Gaznik najlepiej dell orto 24:)Wydech gianelli.Plus tacze sprzeglowe i utwrdzone sprezyny zeby moc mogla byc w calosci przenisiona.

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mi ktos jeszcze jedno powie:] Czy jeżeli wymienie jedynie cylinder na 70cm3 np.: Cylinder Hebo Manston Replica 70ccm to będą jakies odczuwalne zmiany jeżeli chodzi o moc. A czy np. jeżeli bym zmienił sam cylinder nie zaszkodziłbym motorkowi :buttrock: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzisz jeszcze wał dokupic?? Bo chodzi mi poprostu o to że ja nie mam zbyt dużo pieniedzy bo wydałem sporo na motor(nówke mam:8500zł) i chce jak najwiecej oszczędzic a miec z tego pożytek:P A MUSZE gaźnik kupowac większy? Czy np. wystarczy sama dysza wieksza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy motor kupiles i juz zmieniasz cylinder?? Pojezdzij na tym komplecie narazie a jak ci sie cos popsuje (a z nowka sztuka to pewnie nie za predko) to dopiero baw sie w zmiany. Twoj silniczek pewnie jeszcze na dotarciu jest :buttrock: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manston replica to przesada.Kup sobie Airsail 70cmm.zostaw to na seryjnym gazniku.tylko blaszki na membranach odegnij.naprawde milo chodzi i jest fajny przyrost mocy:)a cylinderek tez jest tani.pozdrawiam.

A o co chodzi w ogóle z tymi blaszkami? To jak wkońcu mam wał wymieniac czy nie? Czyli ten cylinderek?: http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...8a0c325c82e08fa

z góry dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten.Kolega ma cala tzr po tuningu .mai lwczesniej manston replice ale polamalo mu na niej 2 sportowe waly :buttrock: TEraz ma airsaila i wal seryjny,tylko pozostalo mu ze starego tuningu gaznik 24,filtr malossi,wydech malossi,sprzeglo hebo.przy tym cylindrze zmiana gaznika i walu jest niekoncizeczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiania cylindra to pol godzinki roboty. Tylko jak ta 70 moze wspolpracowac z seryjnym walem i gaziorem to wiele mocy nie bedzie miala.

 

Dibo a dlaczego sadzisz ze cylek HEBO MANSTON jest lepszy od TOPA RACING 85?? Zobacz TOP ma pojemnosc 85 i moc ponad 20 koni. Jest to na zeliwie wiec szlif i dalej. Hebo ma zas nicasil i 70 pojemnosci. Wieksza moc z nizszej pojemnosci to skraca zywotnosc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale troche napewno bedzie mocniejszy prawda? Bo to wkońcu o 20cm3 więcej...?

to i ja sie wypowiem

tylko ze ja tuningowalem silnik minarelli am5 (troche musialem poczekac na gaznik i ciagle czekam na membrane ale reszta czesci pasuje od am6) ale efekt zwala z nog, 120kg moto mozna postawic na kolo bez problemu. Czesci ktore wymienilem to cylinder glowica tlok i wal (wszystko DR Racing parts) i gaznik na dellorto phbg 19,5, co do wydechu: wybebeszylem caly dyfuzor i koncowke wydechu i jest super :biggrin: musze jeszcze wymienic sprzeglo (a moze same sprezyny?) bo przy mocnym odwinieciu gazu czuc jak sie slizga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...