Skocz do zawartości

Folia ochronna na bak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy orientuje się ktoś gdzie dostanę bezbarwną folię którą mógłbym nakleić na bak w miejscu w którym styka się z kolanami? Skórzane spodnie strasznie wyciarają lakier.Widziałem też coś takiego jak tank-pad tylko specjalnie wyprofilowane na boki zbiornika. Nigdzie nie mogę tego znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zajrzyj do sklepu papierniczego i spytaj o folie samoprzylepną. Występuje w arkuszach 100 cm x 70 cm, rolki o szerokości 50 cm, 100 cm. Wszystkie kolory włącznioe z przeżroczystą. Koszt ok. 8,00 zł za m2, przynajmniej w mojej miejscowości. Możesz również udać się do Agencji Reklamowej, powinni wyciąć Tobie za pare groszy (wiem bo prowadze taką Agencje) materiału zużyją na to może za 2 zł. pzry okazji jak tam będziesz to możesz tez wyciąć sobie jakieś napisy lub grafike.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę nieco temat bo mam folię samoprzylepną ze sklepu papierniczego ale ona jest dość gruba i na krzywiznach baku tworzą sie pęcherze powietrzne.

Może ktoś wie jak dać sobie z tym radę? Może można gdzieś nabyć nieco cieńszą?

Kupiłem już pastę polerską, żeby ładnie wypolerować bak, ale nie ma sensu tego robić jak nie nakleję zaraz folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i na krzywiznach baku tworzą sie pęcherze powietrzne.

 

To raczej normalne, że proste nie przylega dobrze do krzywego :clap:.

Spróbuj najpierw zrobić szablon z papieru, w odpowiednich miejscach (na krzywiznach) zrób klinowe nacięcia (żeby po przyłożeniu do krzywizny brzegi nacięć schodziły się ze sobą) i dopiero wtedy wycinaj i naklejaj folię. Wymaga to trochę pracy i czasu ale jeżeli dobrze to zrobisz, to nacięcia mogą być prawie niewidoczne. Tym sposobem okleiłem błotnik pod sakwy. Powodzenia.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą folnie można podgrzać suszarką albo opalarką lekko to sie łatwiej na krzywizny przykleja i oczywiscie na wode.. Mi sie osobiście skóra nie podoba... Jak miałbym kombinować z patentami chroniącymi lakier to wolalbym polakierować bak bezbarwnym zeby byl wytrzymalszy albo jeżdzić i jak sie zniszczy to polakierować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się w firmie Akces-plexi, rzeczywiście jak pisze Stifler, najlepiej jest podgrzać folie suszarką.

Ale teraz jest jedno ALE! Uprzejmy Pan z w/w firmy uprzedził mnie, że po jakimś czasie klej z folii może zcalić się z lakierem i przy odklejaniu zejść razem z nim.

I bądź tu mądry: naklejać czy nie.

 

A może ktoś się orientuje ile kosztuje folia ochronna Oxforda?

Edytowane przez YARECK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiedziałem się w firmie Akces-plexi, rzeczywiście jak pisze Stifler, najlepiej jest podgrzać folie suszarką.

Ale teraz jest jedno ALE! Uprzejmy Pan z w/w firmy uprzedził mnie, że po jakimś czasie klej z folii może zcalić się z lakierem i przy odklejaniu zejść razem z nim.

I bądź tu mądry: naklejać czy nie.

 

A może ktoś się orientuje ile kosztuje folia ochronna Oxforda?

olać. po jakimś czasie i tak folia Ci się powyciera, zmatowieje, straci połysk i stanie sie mleczna. A potem jej nie odkleisz i efekt będzie jeszcze gorszy niż co jakiś czas przepolerowany zbiornik (nie za często i nie za grubą pastą! i wywoskowany koloryzującym mleczkiem) ja bym odpuścił taki pomysł z folią. kiedyś miałem motocykl na którym poprzedni właściciel nakleił właśnie nakleji jakieś takie w kolorze motocykla na zbiorniku w okolicy kolan. Naklejka popękała, zaczęła się kruszyc - i ani się nie było jak jej pozbyć ani zatuszować niebardzo. Skóra jest dobrym wyjściem i niektórym motocyklom dodaje charakteru. Zwłaszcza te pokrowce firmy bagster są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Tak krótko:

Z wykształcenia jestem grafikiem/plastykiem, oklejam auta i motocyklie - zajmuję się tym od 95 roku.

Pracuję w firmie która zajmuje się wydrukami solwentowymi i oklejaniem pojazdów.

 

 

Więc jest kilka rodzajów folii które można by tu zastosować:

 

Zwykła bezbarwna AVERY lub ORACAL za 3.66 - 4,80zł/1mb z szer 50cm. Wystepuje MATT lub POŁYSK.

Trudno ją nakleić na obłe kształty a po pewnym czasie potrafi się kurczyć i odwijać...

 

Następnie folie WYLEWANE a raczej LAMINAT WYLEWANY. Są to folie o baardzo dużej rozciągliwości i bardzo dużej możliwości dopasowywania się do podłoża. Można tym oklejac spokojnie bak, błotniki z jednego kawałka folii. Ma dość dobry klej i FAKT, że czasem przy NIEUMIEJĘTNYM zrywaniu potrafi uszkodzić lakier.

Ale lakier NIEFABRYCZNY bo przy fabrycznym mi nigdy jeszcze to się nie przytrafiło...

Te folie jednak są miękkie i też z czasem staną się matowe i porysowane.

No i koszt to 25 - 45zł 1m2

 

Jest jeszcze jedna, to folia/laminat PODŁOGOWY. W marketach widać z niej naklejki na podłodze. Ludzie to depczą, froterki polerują... a one ciągle są:-)

Jednak jest on najtrudniejszy do klejenia na obłe kształty.

 

 

 

Więc musisz sam wybrać jaka trwałość cię interesuje.

 

Ponadto jeszcze trzeba to przykleić.

A to już inna sprawa... to zależy teraz jakie masz umiejętności.

 

 

Ja kleję to tak:

-bardzo dokładnie odtłuszczam lakier, docinam większy o 3-5cm kawałek, spryskuję go wodą, układam, podgrzewam opalarką (taka z marketu - na 1 biegu, równomiernie 20-30cm od folii) i specjalnym gładzikiem wyciskam wodę, wygładzam folię... na koniec DELIKATNIE docinam nożykiem kształt końcowy.

Warto jednak mieć już dopasowany arkusz bo nożyk może uszkodzić lakier...

 

 

Podstawa to cierpliwość, dokładność... lepiej potrenuj na jakimś innym obłym detalu.

 

A jak nie masz tych 2 cech:-) to podjedź do jakiejś lepszej agencji reklamowej i niech ci to zrobią - będziesz miał spokój i gwarację na robotę...

 

pozdro!

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...