Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

Ssanie masz sprawne? Próbujesz jechać na ssaniu czy bez jeżeli bez to normalka, zimny silnik nigdy nie będzie sie wkręcał i chodził jak ciepły dlatego przed jazdą powinno sie moto chwile rozgrzać. Jeżeli nawet na ssaniu nie chce jechać to rozbierz i wyczyść gaźnik może któryś kanalik sie przytkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Od pewnego czasu zauwazylem, że na lagach zaczyna saczyc sie olej. Z begiem czasu to sie wzmaga, dlatego mysle nad wymiana oleju i uszczelniaczy. Jaki olej byscie doradzili czy 10W bedzie dobry?? Mam jeszcze jedna prosbe czy ma ktos jakas fotorelacje(zdjecia pomagajace krok po kroku mi to zrobic).

 

Z góry dzięki!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"witam.potrzebuje schematu instalacji elektrycznej do KMX 125 lub jakieś zdiecia"

 

http://www.sendspace.pl/file/3093d0d8548638eb56c8222 - schemat elektryki z niemieckiej serwisówki

 

 

 

"Witam!

Od pewnego czasu zauważyłem, że na lagach zaczyna sączyć się olej. Z begiem czasu to się wzmaga, dlatego myślę nad wymiana oleju i uszczelniaczy. Jaki olej byście doradzili czy 10W będzie dobry?? Mam jeszcze jedna prośbę czy ma ktoś jakaś fotorelacje(zdjęcia pomagające krok po kroku mi to zrobić). "

 

Ja bym radził 15W, w kmxie seryjnie amor jest bardzo miękki więc gęsty olej na pewno nie zaszkodzi a może sporo pomóc

 

 

 

"mam problem ponieważ na deklu który jest w motorze pisze ze mam 6 biegów, a podczas jazdy "aktywne" jest tylko 5, czy może być taka sytuacja ze 6 bieg został zablokowany? Czy po prostu nie ma w tym modelu 6 biegu?"

 

kiedyś słyszałem, ze niektóre kmxy były tak dziwnie blokowane że nie było szóstego biegu, ale ile w tym prawdy to nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kawasaki kmx 125 i zębatkę zdawczą 16z powiedzcie mi jaka będzie najlepsza na przełożenie terenowe?

Bo ciężko na 16z mu się rozbujać na lekim terenie.Teraz leci mi prawie 130km/h ale ja i tak max w terenie to z 80 potrzebuje i teraz nie wiem 13,14z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A czy opłaca się kupować uszczelniacze z kapturkami przeciwpyłkowymi do kmx?"

 

jak cena nie jest wiele wyższa to się opłaca, szczególnie dla kogoś kto niema gumek. Jak gumki są to za bardzo pył nie leci na uszczelniacze

 

 

"Mam kawasaki kmx 125 i zębatkę zdawczą 16z powiedzcie mi jaka będzie najlepsza na przełożenie terenowe?

Bo ciężko na 16z mu się rozbujać na lekim terenie.Teraz leci mi prawie 130km/h ale ja i tak max w terenie to z 80 potrzebuje i teraz nie wiem 13,14z ?"

 

ja mam typowo terenowe przełożenie 13:65z, 16:48 jest stanowczo za długie w teren, załóż chodziarz trzynastkę do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Kupiłem sobie kmx'a i to świetne forum mnie zainteresowało... :) A wiec: mam małą zagadkę, odpalam motor z kopki, wszystko jak należy, śmiga dobrze, biegi idealnie wchodzą ( 20 tys przebiegu i niedawno był remont silnika ), niepokoi mnie tylko delikatne stukanie w silniku gdy stoi na luzie dobrze słychać, podpowiedzcie mi co to może być... Jakiś łańcuszek? Łożysko na wale? Jakby ktoś mógł mi podesłać konstrukcję silnika byłbym wdzięczny ;) Pozdrawiam wszystkich :) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...