Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czytałem posty bubu i się tak zastanawiam bo kupiłem pół roku temu kmx-a i w sumie facet mówił że wymienił tłok i na dowód pokazał mi go. Ale się tak zastanawiam jak można sprawdzić czy mówił prawdę bez rozbierania silnika. I w sumie jedynym rozwiązaniem jakim mi przyszedł do głowy to sprawdzenie kompresji. Ale jaka powinna być ? Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jurer własnie wyslalem maila zobaczymy czy ma a tak poza tym to czy musze zmieniac kruciec ssacy znaczy to co laczy gaznik z cylkiem jak wstawiam wiekszy gaznik bo oryginaly kruciec w dt 80 ma taka sama srednice co gardziel oryginalnego gaznika wiec jak zamontuje gaznik od kmx125 to kruciec bedzie za waski i moze waha zawirowania lapac czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję pierwszą relację poremontową... Po złożeniu odpalił za 6 kopem ze ssaniem, chodzi ładnie, trzyma wolne, jak jest zimny odpala minimalnie gorzej niż na starym tłoku, z mocą narazie niewiem bo docieram i jeszcze nie było wiecej niż 6 tys obr... mam nadzieje że zawór dobrze złożylem... zrobiłem już około 90km i nic sie nie działo... kiedyś zdam następną relację... :)

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo98 wiesz nie wiem jak duże zawirowania powstaną, ale raczej nie powinny, zresztą z fizyki nie jestem dobry :wink: ale moim zdaniem spróbuj zobacz jak będzie chodził wyreguluj wszystko na cacy i jak coś nie tak będzie to bierz się za kruciec.

 

Bubu a na jakim oleju docierasz? Ja teraz zawór przestawiłem na niby odblokowany :P wejdź na strone niemiecką i tam jest jak powinno być tam jest taki wskaźnik i śrubka na dole, oryginalnie pokrywają się!

Jak chcesz obrazek to zaraz załaduje na bikepics

 

 

http://bikepics.com/pictures/792512/ - tu masz narysowane jak ustawić zawór tzn w jakim położeniu powinien być.

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moglem znaleźć tego znaczka na cylindrze... złożyłem tak ze przy maks przesunięciu tego mechanizmu w bok jest całkiem otwarte z obu stron... jak dotrę to zobaczę co i jak... jak nie bedzie mocy to sie zmieni najwyzej....

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo98 wiesz nie wiem jak duże zawirowania powstaną, ale raczej nie powinny, zresztą z fizyki nie jestem dobry :bigrazz: ale moim zdaniem spróbuj zobacz jak będzie chodził wyreguluj wszystko na cacy i jak coś nie tak będzie to bierz się za kruciec.

 

Bubu a na jakim oleju docierasz? Ja teraz zawór przestawiłem na niby odblokowany :crossy: wejdź na strone niemiecką i tam jest jak powinno być tam jest taki wskaźnik i śrubka na dole, oryginalnie pokrywają się!

Jak chcesz obrazek to zaraz załaduje na bikepics

 

 

http://bikepics.com/pictures/792512/ - tu masz narysowane jak ustawić zawór tzn w jakim położeniu powinien być.

 

 

tO nie jest od zaworu wydechowego rysunek tylko od dozownika oleju :icon_mrgreen:

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmyłka, to jest rysunek jak ustawić dozownik oleju! Jeśli masz odblokowane moto to powinno być to dolne ustawienie! Czyli będzie większa dawka oleju :icon_rolleyes: co przy odblokowaniu trzeba zrobic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmyłka, to jest rysunek jak ustawić dozownik oleju! Jeśli masz odblokowane moto to powinno być to dolne ustawienie! Czyli będzie większa dawka oleju :icon_biggrin: co przy odblokowaniu trzeba zrobic!

 

 

raczej dolne, jak miałem zablokowanego to te znaczki się nie pokrywały

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. potrzebuje plastik tylni na wydech. moze wiecie gdzie kupic??

 

warto zakladac filtr stozkowy? i czy bedzie jakas zmiana?

Wydaje mnie sie ze nie opyla sie zakładać filtra stozkowego jak do KMXa gdzyż sporo syfu bedzie szło,czhyba ze bedziesz jeżdził tylko po asflcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem zaczął się od tego że sprzegło mi nie wysprzlęgało no ale pojawił się następny problem a raczej pytanie po dobraniu się do sprzęgła

http://www.bikepics.com/pictures/803371/

I zdjęciu kosza sprzęgłowego, na fotce widać te duże koło, po zdjęciu tego koła (kosza) to przeskoczyła tzn sama się obróciła zębatka ta górna zaznaczona .. czy to na coś wpłynie? przestawiło się coś? no i ten zawór wydechowy jako że motor był ruszany do tyłu i do przodu na biegu to czy jak złoże to będzie dobrze chodził zawór? no bo ta zębatka chodziła od zaworu przy ruszaniu motoru ale zawór nie jest podłączony to czy teraz bedzie dobrze jak złoże? Pomocy!

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem zaczął się od tego że sprzegło mi nie wysprzlęgało no ale pojawił się następny problem a raczej pytanie po dobraniu się do sprzęgła

http://www.bikepics.com/pictures/803371/

I zdjęciu kosza sprzęgłowego, na fotce widać te duże koło, po zdjęciu tego koła (kosza) to przeskoczyła tzn sama się obróciła zębatka ta górna zaznaczona .. czy to na coś wpłynie? przestawiło się coś? no i ten zawór wydechowy jako że motor był ruszany do tyłu i do przodu na biegu to czy jak złoże to będzie dobrze chodził zawór? no bo ta zębatka chodziła od zaworu przy ruszaniu motoru ale zawór nie jest podłączony to czy teraz bedzie dobrze jak złoże? Pomocy!

 

To ze ci przeskoczyło o pare zebów to chyba nic nie powinno sie teraz po złozeniu stać (przecież nie ma żadnych punktów na kołach zebatych) a ten zawór przecież odchyla go siła odśrodkowa i przy wiekszych obrotach sie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...