Skocz do zawartości

tabliczki znamionowe i przebijanie numerów...


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w ostanią niedziele na giełdzie w Słomczynie z zamiarem kupna mz etz 251. Pogoda cacy- mówie sobie beda zajebiste motorki i napeweno wróce do domu na jakimś bajku. Ale to, co tam zobaczyłem to mnie mało z nóg nie zwaliło. W dwóch etkach nie było tabliczek znamionowych a w jednej z nich były przebite numerki - dwóch sprzedajcących młodzienców (ok18- 19 lat) nie mieli ani dowodu osbstego ani niczego żeby sie wylegitymowac. Przy czym nachalnie nastawali na to że motorki nie sa kradzione. Mam takie pytanko- czy bez tabliczki znamionowej można zarejestrowac motocykl, czy przejdzie on przegląd?? A dodam jeszcze, że z giełdy wróciłem tak jak przyjechałęm - bo żaden motor nie był wart swoich pieniędzy- a ja nikogo z biedy nie bede wybawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak byłeś już w Słomczynie to się było pofatygować trochę wyżej na Bemowo.Tam na pewno bys sobie wybrał jakiegoś sprzęta na bazarze.A co do przeglądu to można taki zrobić nawet nie pojawiając się motorem w stacji kontroli.Babka w urzędzie też nie sprawdza tylko patrzy czy jest pieczątka ze stacji kontroli.Ale jakby złapała Cie policja to już by było o wiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe sprostowanie :wink: numery są wybite na główce, patrzyłem u kolegi który ma tabliczke i obok niej (w tym samym miejscu gdzie mam ja) ma wybite numery, takze moto takie gołe całkiem nie jest tylko brak mu tabliczki :D

Trudno, takie moto zostało kupione, numery na ramie były sprawdzane przez ojca przy zakupie i sie zgadzały, no ale skąd mój ocjciec miał wiedzieć że oprucz numerów powinna być tabliczka...

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kawa tez nie ma tabliczki znamionowej nitowanej do ramy.Na główce są wybite nr.ramy, obok jest klejona jakaś "etykieta" ale nie jest to nr.ramy tylko jakies homologacje czy tp.informacje. Motocykl rejestrowała moja Pani (bo na nia jest kupiony) i klasycznie papiery poszły do sprawdzenia do miejsca gdzie był poprzednio zarejestrowany a ja dostałem nr.próbna na miesiac.Ale to nie wszystko.W wydziale komunikacji w Żyrardowie nie mieli informacji nt.tego modelu motocykla (EN500 95r) więc wysłali kobiete na stacje kontroli pojazdów w celu ustalenia tych danych.Tam też pan diagnosta nic nie znalazł w swojej rozbudowanej bazie.Zadzwonili więc do mnie żebym powiedział ile kw ma silnik bo musza cos wpisać w papiery :wink: Pan diagnosta poprosił tylko żebysmy podjechali do niego w wolnej chwili bo chcoał by zobaczyć motocykl.Po miesiącu dostałem tablice stałe i po kłopocie.Na przeglądzie rejestracyjnym jak okazało się że tabliczki nie mam to diagnosta powiedział że w zasadzie to powinna być i nalezało by zgłosić się w celu przygotowania i zamocowania takowej w stacji wojwódzkiej.Ale motocykle z importu czesto tabliczek nie mają więc nie będzie mi robił z tego tytuł problemów.Co innego gdy motocykl miał lub ma fałszywa tabliczkę Wtedy trzeba olac takich gości a najlepiej zgłosic na policje.Tylko że ONI wcale się nie przejmuja że komus buchneli Mz-ke czy inny motocykl.Pozo maja szukać skoro i tak z "góry" wiedzą że nie znajdą :?:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...